• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 23.06.2024 do 30.06.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XII Niedziela Zwykła od 23.06. do 30.06.2024 r.

  NIEDZIELA – 23.06.2024 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – Dzień Ojca

  7.30 – Za + Gertrudę Walecką w I rocznicę śmierci, + męża Huberta, córkę Grażynę, + Józefa Koczuba, ++ rodziców obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące

  9.30 – Za + syna Mateusza Machulec w III rocznicę śmierci i za ++ z rodziny Machulec

  11.00 – Za ++ rodziców Annę i Karola Lasek, Marię i Jana Bałuch we wspomnienie urodzin i rocznicy śmierci o radość życia wiecznego

  PONIEDZIAŁEK – 24.06.2024 – Uroczystość Narodzenia Św. JANA CHRZCICIELA

  7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Kingi Kisielewskiej z okazji urodzin

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 25.06.2024

  7.00 – Za + Bernadetę Koczy, ++ rodziców Paulinę i Franciszka John oraz teściów Gertrudę i Adama Koczy

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 26.06.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Brygidę Górka i ++ sąsiadów z ulicy Rzepakowej – od sąsiadów

  CZWARTEK – 27.06.2024 – Wsp. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  18.00 – Za + Annę Gazda w XVI rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Gazda, Starek, Żemła i Łyko oraz dusze w czyśćcu cierpiące

  PIĄTEK – 28.06.2024 – Wsp. ŚW. IRENEUSZA, bpa i męczennika, dK

  18.00 – Za + męża Pawła Stanieczek, jego rodziców Rozalię Stefana Stanieczek i syna Arkadiusza

  SOBOTA –29.06.2024 – Uroczystość Św. Apostołów PIOTRA i PAWŁA

  8.00 – ZA PARAFIAN

  12.00 – Ślub konkordatowy: Karolina Szczypka i Zbigniew Pawliczek

  16.00 – Msza Św. z wigilii XIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Zygmunta Kędzior w kolejną rocznicę śmierci, + żonę Rozalię, ++ rodziców Kędzior i Banot oraz ++ z rodzin: Pękała, Jaszek, Pośpiech, Lukasek, Kropidło, ++ sąsiadów i + Ks. Antoniego Mazura

  NIEDZIELA – 30.06.2024 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Łucję Machnik i + męża Feliksa

  9.30 – Za + Marię Chudek w XX rocznicę śmierci, ++ męża Antoniego, wnuka Dariusza i synową Bożenę Chudek

  11.00 – Za + Józefa Beczała – od rodziny Olszynka

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024

  „… PRZEPRAWMY SIĘ NA DRUGĄ STRONĘ …”.

  Całe stworzenie jest posłuszne swojemu Stworzycielowi, nawet wicher i jezioro. Jedynie człowiek, mając wolną wolę, może wybierać, komu chce służyć. Nasza obecność na Eucharystii oznacza, że wybieramy naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech On przemienia nasze serca i prowadzi do zjednoczenia z Ojcem i Duchem Świętym.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na Caritas-Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, która aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

  W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

  W piątek przypada wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła.

  W sobotę obchodzimy w Kościele wielką Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła dlatego zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną za Parafian. Kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XIII Niedzieli Zwykłej.

  Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Parafia św. Jana Pawła II zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i grobu sługi Bożego Wenantego Katarzyńca w dniach 4-5 lipca. Koszt 220 zł. Zgłoszenia w tamtejszej kancelarii parafialnej.

  Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę wyjazd z Pszczyny z parkingu Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego 14 lipca br. godzina 6.30. Zapisy pod nr telefonów: 32 210 56 63 i 536 601 452. Koszt w zależności od ilości osób. Informacje w gablotce.
  Serdecznie zapraszamy.

  W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność, i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze.

  Zachęcam także do zakupienia wakacyjnego numeru „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

  POWRÓT