• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 16.06.2024 do 23.06.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XI Niedziela Zwykła od 16.06. do 23.06.2024 r.

  NIEDZIELA – 16.06.2024 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Teresy Łaskawiec z okazji urodzin

  9.30 – Za + siostrę Agatę Brawańską, + ojca Alojzego Skapczyk, ++ z rodzin: Skapczyk i Brawański

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji

  Marii i Zbigniewa Niemiec z okazji 50 rocznicy ślubu,

  Małgorzaty i Radosława z okazji 20 rocznicy ślubu,

  Katarzyny i Piotra z okazji 15 rocznicy ślubu

  Chrzest dziecka: Łucja Anna Godziek

  PONIEDZIAŁEK – 17.06.2024 – Wsp. ŚW. Brata ALBERTA Chmielowskiego, zakonnika

  7.00 – Za + mojego proboszcza Ks. Eugeniusza Górnika w przededniu wspomnienia jego urodzin

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  18.00 – Za + Brygidę Górka w 30 dzień po śmierci

  WTOREK – 18.06.2024

  7.00 – Za ++ Konstantego i Rozalię Solik, córkę Annę i Walentego Wypiór

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 19.06.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – W pewnej intencji

  CZWARTEK – 20.06.2024

  18.00 – Za + ojca Stefana Kraus i + Eryka Kania oraz ++ z rodzin: Kraus i Kania

  PIĄTEK – 21.06.2024 – Wsp. ŚW. ALOJZEGO GONZAGI, zakonnika

  7.45 – Msza Św. z okazji zakończenia roku szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszej szkoły z podziękowaniem za cały Rok Szkolny, z prośbą o dobry wypoczynek w czasie wakacji.

  18.00 – Za ++ Anastazję i Romana Pieles

  SOBOTA –22.06.2024

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Róży Stekla z okazji urodzin

  16.00 – Msza Św. z wigilii XII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + tatę Jana Duda – od dzieci z rodzinami

  NIEDZIELA – 23.06.2024 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – Dzień Ojca

  7.30 – Za + Gertrudę Walecką w I rocznicę śmierci, + męża Huberta, córkę Grażynę, + Józefa Koczuba, ++ rodziców obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące

  9.30 – Za + syna Mateusza Machulec w III rocznicę śmierci

  11.00 – Za ++ rodziców Annę i Karola Lasek, Marię i Jana Bałuch we wspomnienie urodzin i rocznicy śmierci o radość życia wiecznego

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024

  „BUDUJEMY KRÓLESTWO BOŻE ”.

  W dzisiejszej liturgii usłyszymy o królestwie Bożym podobnym do ziarna, które zasiane w glebę wyrasta i przynosi wielki plon. Ziarno słowa Bożego jest darem danym dla naszego wzrostu. Przyjmijmy ten dar z otwartym sercem i pełni wdzięczności włączmy się w przeżywanie liturgii.

  Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

  W środę o godz. 17.00 w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie odbędzie się Msza święta w intencji: Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego za ++ profesorów, nauczycieli, pracowników i absolwentów Seminarium Nauczycielskiego i Liceum Pedagogicznego w Pszczynie.

  W czwartek 20 czerwca br. w salce parafialnej po Mszy Św. czyli około godziny 18.45 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej i Rady Osiedlowej Starej Wsi. Serdecznie zapraszamy.

  W piątek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. O godzinie 7.45 zapraszam na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół.

  W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XII Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Zgodnie z prośbą Ks. Abp przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na Caritas-Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, która aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów.

  Dzieci i młodzież zapraszam do Spowiedzi świętej z okazji zakończenia Roku Szkolnego, codziennie przed Mszą Świętą. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych.

  Parafia w Suszcu organizuje wyjazd Rodzin Szenstackich do Sanktuarium Matki Bożej w Zabrzu – Rokietnicy w dniu 6 lipca br., wyjazd około godziny 9.00. Dla chętnych z naszej parafii autokar podjedzie przed nasz kościół. Zgłoszenia przyjmują: Pani Agnieszka nr tel. 797 257 521 i Pan Marian 500 233 350.

  Prosimy o szybkie zgłoszenia. Pozostałe informacje w późniejszym terminie

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” zapowiadamy Marsz dla Życia i Rodziny, który 16 czerwca przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa i kilkunastu innych polskich miast. W kulturze, która stawia znak zapytania nad rodziną, marsze pokazują jej głęboki sens i piękno.

  POWRÓT