• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 21.04.2024 do 28.04.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 21.04. do 28.04.2024 r.

  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

  7.30 – Za + Tadeusza Tamborskiego w 30 dzień po śmierci

  9.30 – Za + Piotra Leśnikowskiego w kolejną rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Pawła Gruszka w kolejną rocznicę śmierci i za + syna Bogdana

  PONIEDZIAŁEK – 22.04.2024

  7.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 23.04.2024 – UR. Św. WOJCIECHA, bpa i męcz., gł. Patrona Polski

  7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Aniołów Stróżów i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Lidii Krawczyk, jej rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 24.04.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Łucję i Feliksa Machnik – od Krystyny

  CZWARTEK – 25.04.2024 – ŚWIĘTO Św. MARKA, Ewangelisty

  18.00 – Za ++ rodziców Zofię i Franciszka Spora i ++ z rodzin: Spora, Wuzik i Jacek

  Procesja do Krzyża przy szkole ul. Staromiejska

  PIĄTEK – 26.04.2024

  18.00 – Msza św. szkolna. Za + Helenę Moń, męża Jana oraz ++ z rodzin: Moń i Duży

  SOBOTA – 27.04.2024

  15.00 – Chrzest dziecka: Mateusz Kazimierz Lazar

  16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkanocnej. Za + męża Krzysztofa Murasa

  V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

  7.30 – Za ++ Anastazję i Jana Kisielowski

  9.30 – Za + mamę Łucję Gaża

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Marii Żemła z okazji 18 rocznicy urodzin

  Chrzest dziecka: Zuzanna Maria Rezner

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024

  ZNAM OWCE MOJE, A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

  Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami obraz Chrystusa, Dobrego Pasterza, który oddał za nas swoje życie. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy o głęboką wiarę i dar przylgnięcia do Jezusa całym naszym życiem, abyśmy podążając za Jego głosem, doszli do radości życia wiecznego.

  Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

  Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont krypty katedry.

  Przed kościołem odbędzie się Kiermasz Charytatywny – kiermasz ciast zabawek i innych rzeczy dla naszego parafianina Mieczysława na kosztowne leczenie i rehabilitację. Choruje na chłoniaka to jest nowotwór, na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa które grozi kalectwem, na układowe zapalenie tkanki łącznej przez które ma zapalenie nerek wątroby/ serca, skóry. Nie chcemy zostawić Go bez pomocy. Jednoczymy się z Nim w modlitwie i pomocy materialnej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

  We wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

  W czwartek przypada Święto Św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Po Mszy Św. udamy się w procesji z modlitwą do Krzyża przy naszej szkole ulica Staromiejska.

  W piątek o godzinie 17.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 będzie Msza Św. szkolna dla wszystkich dzieci.

  W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkanocnej.

  Przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na opłaty rachunków za gaz. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Nasz Parafianin Pan Leszek Szwarc – Przewodniczący Zarządu Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców Osiedla na Sprawozdawcze Ogólne Zebranie Mieszkańców, które odbędzie się w dniu 24.04.2024 tj. w środę o godzinie 17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Pszczynie , ulica Staromiejska 41.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument, a także o tym, jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów, oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha. Dostępny jest także Nr 3 Gość Niedzielny Historia Kościoła w cenie 12 zł.

  POWRÓT