• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 14.04.2024 do 21.04.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  III Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 14.04. do 21.04.2024 r.

  III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024 – Święto Chrztu Polski, Niedziela Biblijna

  7.30 Za + Anielę Mazur i jej męża – od chrześniaków

  9.30 – Za ++ rodziców Krystynę i Augustyna Duda, Paulinę i Pawła Dobija

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Świętej Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Niedźwiedź

  Roczek dziecka: Eliza Szadurska

  PONIEDZIAŁEK – 15.04.2024

  7.00 – Za + Teresa Samol – od 3 rodzin: Gacek, Kubica i Gałuszka

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 16.04.2024

  7.00 – Za + Bronisławę Golek, męża Alojzego, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 17.04.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Martę Polczyk w kolejną rocznicę śmierci, ++ 2 córki: Agatę i Marię, zięciów: Ludwika i Stefana

  CZWARTEK – 18.04.2024

  18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów klas VII. Za + Małgorzatę Tomża w XXII rocznicę śmierci, + męża Franciszka

  PIĄTEK – 19.04.2024

  11.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – Ośrodek Caritas Matka Boża Różańcowa

  18.00 – Msza św. szkolna. Za + męża Stefana Kraus oraz + wnuka Krzysztofa

  SOBOTA – 20.04.2024

  8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Tadeusza Ruśniok z okazji 60 rocznicy urodzin

  16.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkanocnej. Za + Ludwika Waleczek w II rocznicę śmierci

  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

  7.30 – Za + Tadeusza Tamborskiego w 30 dzień po śmierci

  9.30 – Za + Piotra Leśnikowskiego w kolejną rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Pawła Gruszka w kolejną rocznicę śmierci i za + syna Bogdana

   

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

  WY JESTEŚCIE ŚWIADKAMI TEGO … ”.

  Jezus wkracza do Wieczernika i pokazuje uczniom ślady gwoździ. Zasiada z nimi do stołu, rozwiewa wątpliwości, oświeca ich umysły, aby rozumieli Pisma. Zmartwychwstanie Chrystusa jest wypełnieniem obietnic Starego Testamentu i obietnic samego Jezusa. Jako wydarzenie historyczne staje w sercu naszej wiary i wzywa nas do radykalnego wyboru Jego Ewangelii. Niech udział w tej Eucharystii umocni nasze oddanie się sprawie Bożego królestwa.

  Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP i przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za składane ofiary.

  W poniedziałek modlimy się w różnych intencjach za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, a we wtorek za wstawiennictwem naszej patronki Św. Jadwigi Śląskiej.

  W czwartek na Mszę Św. o godzinie 18.00 zapraszam uczniów klas VII oraz pozostałych kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy Św. będzie spotkanie dla tych osób.

  W piątek o godzinie 11.00 w kościele będzie prowadzona modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia przez nasz Ośrodek Caritas Matka Boża Różańcowa. Serdecznie zapraszamy. O 17.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 będzie Msza Św. szkolna dla wszystkich dzieci. O godzinie 19.00 będzie Pierwsza Spowiedź Św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

  W sobotę o godzinie 8.00 będzie sprawowana Msza Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Bardzo proszę by przynieść na tę Mszę Św. kapliczki. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkanocnej. O godzinie 17.00 będzie Pierwsza Spowiedź Św. dla pozostałych dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

  Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta przeznaczona będzie na remont krypty katedry. Przed kościołem odbędzie się Kiermasz Charytatywny – kiermasz ciast dla naszego parafianina Mieczysława. Będzie można zakupić wypieki , zabawki gadżety i inne. Mieciu zbiera na kosztowne leczenie i rehabilitację. Choruje na chłoniaka to jest nowotwór, na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa które grozi kalectwem, na układowe zapalenie tkanki łącznej przez które ma zapalenie nerek wątroby, serca, skóry. Nie chcemy zostawić Go bez pomocy. Jednoczymy się z Nim.
  Mieciu powiada „codziennie zmagam się z ogromnym bólem i cierpieniem. Chce żyć dla mojego małego synka Leona, on daje mi nadzieję. Również prowadzę zrzutkę w internecie i w fundacji. Będę bardzo wdzięczny za okazane mi wsparcie.

  19 maja br. w niedzielę o godzinie 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski.

  POWRÓT