• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 07.04.2024 do 14.04.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 07.04. do 14.04.2024 r.

  II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024

  7.30 – Za + Patrycję Świerkot we wspomnienie kolejnej rocznicy urodzin

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ireny Waleczek w kolejną rocznicę urodzin i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

  11.00 – Za + Teresę Żelazo we wspomnienie urodzin

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  PONIEDZIAŁEK – 08.04.2024 – Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

  7.00 – Przez wstawiennictwo Św. Jacka z podziękowaniem i prośbą o Boże błogosławieństwo dla naszego Szafarza Antoniego Tabatha z okazji 15 rocznicy jego posługi

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – modlitwy za dzieci poczęte, a nienarodzone

  WTOREK – 09.04.2024

  7.00 – Za ++ Augustyna Świerkot i jego syna Sławomira – od sąsiadów

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 10.04.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Małgorzatę Żelazo – od członków Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich

  CZWARTEK – 11.04.2024

  18.00 – Za + Bolesława Kryut w V rocznicę śmierci

  PIĄTEK – 12.04.2024

  18.00 – Msza św. szkolna. Za + Rufina Słowik – od swata z gór z dziećmi

  SOBOTA – 13.04.2024

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  14.00 – Ślub konkordatowy: Marzena Świątkowska Dominik Fabian

  15.00 – Chrzest dzieci: Beniamin Ludwik Podgórny

  Oliwia Bogusława Szymczyk

  Hanna Julia Ikas

  16.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkanocnej. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Świętej Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Grażyny i jej córki

  III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024 – Święto Chrztu Polski, Niedziela Biblijna

  7.30 Za + Anielę Mazur i jej męża – od chrześniaków

  9.30 – Za ++ rodziców Krystynę i Augustyna Duda, Paulinę i Pawła Dobija

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Świętej Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Niedźwiedź

  Roczek dziecka: Eliza Szadurska

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.04.2024

  „… BĄDŹCIE MIŁOSIERNI ! …”.

  „Weźmijcie Ducha Świętego!”. Słowa zmartwychwstałego Chrystusa, który przekracza zamknięte drzwi Wieczernika i posyła uczniów do świata, zachęcają i nas do udziału w Jego misji. Jezus wkracza w nasze życie i chce nas uczynić znakiem swojej obecności w świecie. Zgromadzeni w Jego imię na Eucharystii, otwórzmy się na dary Ducha, który uzdalnia do dawania świadectwa o Jego miłosierdziu wobec wszystkich.

  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za składane ofiary.

  Dziś w II Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Zachęcam także do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

  W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św., o 18.00 Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców. Po Mszy Św. będzie spotkanie dla rodziców.

  W sobotę zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszam do podjęcia decyzji wstąpienia i utworzenia nowych róż różańcowych. Wystarczy codziennie odmówić dziesiątkę różańca, a w drugą sobotę miesiąca spotkać się na Mszy Św. i we wspólnocie w salce parafialnej. o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkanocnej.

  Przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia Chrzty Polski datowanego na 14 kwietnia 966 roku. Tę niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Odbędzie się również wielkanocne spotkanie rodzin – Emaus Domowego Kościoła. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem.

  Zachęcam do czytania Pisma Świętego oraz prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia.

  POWRÓT