• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 31.03.2024 do 07.04.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 31.03. do 07.04.2024 r.

  NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + tatę Andrzeja Szpek i + brata Dariusza – od Moniki i Grzegorza z rodzinami

  11.00 – ZA PARAFIAN

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory Wielkanocne

  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY– 01.04.2024

  7.30 – Za + Józefa Kiermasz we wspomnienie kolejnej rocznicy urodzin i ++ rodziców obu stron

  9.30 – Za + Małgorzatę Żelazo – od sąsiadów

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Barbary z okazji urodzin

  WTOREK WIELKANOCNY – 02.04.2024 – XIX rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II

  7.00 – Za + Anielę Stekla

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i naszej patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  – O 21.37 z naszych kurantów popłynie pieśń Barka – Pan kiedyś stanął na brzegiem. W tym czasie możemy wyjść przed nasze domy z zapaloną świecą, by wspólnie tę pieśń zaśpiewać, a kto chce może przybyć przed nasz kościół i stanąć przy figurze Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam.

  ŚRODA WIELKANOCNA – 03.04.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Stefanię i Gerarda Wala o dar życia wiecznego

  CZWARTEK WIELKANOCNY – 04.04.2024 – I czwartek

  7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Arkadiusza Stanieczek w III rocznicę śmierci

  PIĄTEK WIELKANOCNY – 05.04.2024 – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Teresę Samol w 30 dzień po śmierci

  SOBOTA WIELKANOCNA – 06.04.2024 – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

  10.30 – KONWENT – Msza Św. koncelebrowana przez kapłanów naszego dekanatu Pszczyna

  15.00 – Chrzest dziecka: Lidia Krawczyk

  16.00 – Msza Św. z wigilii II Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Za + Marię Studzieńską w III rocznicę śmierci i + córkę Grażynę

  II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024

  7.30 – Za + Patrycję Świerkot we wspomnienie kolejnej rocznicy urodzin

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ireny Waleczek w kolejną rocznicę urodzin i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

  11.00 – Za + Teresę Żelazo we wspomnienie urodzin

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024

  ALLELUJA ! PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!

  Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!”. Radość to podstawowe przesłanie zmartwychwstania. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężając panowanie śmierci i zła. On daje nam udział w swoim zwycięstwie. Prośmy u progu tej Eucharystii o dar otwartego serca, gotowego przyjąć dary Chrystusa Zmartwychwstałego.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Symbole Zmartwychwstałego Chrystusa pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych zapraszam na Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Kolekta będzie przeznaczona na nasz kościół. Po południu o godzinie 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

  W drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  W I czwartek miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 7.00 o powołania kapłańskie, zakonne do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa. O godzinie 18.00 zapraszam młodzież naszej parafii na Mszę Świętą młodzieżową.

  W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św., o 18.00 Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci.

  W I sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli do wieczności w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Jest to Sobota Wielkanocna księża naszego dekanatu gromadzą się na Konwencie Wielkanocnym w naszej parafii – rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 10.30, następnie obiad na probostwie. Na tę Mszę Świętą zapraszam także wszystkich parafian.

  O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii II Niedzieli Wielkanocnej.

  Przyszła – Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” jest poszerzony o 16 stron, obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, ale także szereg reportaży i wywiadów o różnej tematyce. Dostępny jest także „Mały Gość” dla dzieci.

  Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

  Wszystkim Parafianom, Mieszkańcom naszej Pszczyńskiej Starej Wsi i Gościom życzę Pokoju, Szczęścia i Radości, która dzięki „zwycięzcy śmierci i szatana” może stać się naszym udziałem. Odwagi i Mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Życzy: Ks. Proboszcz Rafał Październiok

  2 kwietnia br. przypada dziewiętnasta rocznica odejścia do Domu Ojca największego z naszych rodaków – Św. Jana Pawła II. Wobec bezprecedensowych ataków na Jego Osobę, których celem jest zniszczenie Kościoła w Polsce, a tym samym naszej tożsamości narodowej, zjednoczmy się wszyscy w tym dniu, by bronić naszych najświętszych wartości. Potrzeba Polsce ogromnego zrywu modlitewnego, by doświadczyć kolejnego „Cudu nad Wisłą”. Dlatego odpowiadając na ten apel włączymy się dzisiaj do tej wspólnej modlitwy:

  – O godz. 14.30 zapraszam na Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Potem przed figurą Św. Jana Pawła II w jedności z wszystkimi ludźmi dobrej woli odmówimy Różaniec.

  – O godz. 21.00 zabrzmią dzwony i kuranty, zjednoczą nas na wspólnej modlitwie Apelu Jasnogórskiego w naszych domach.

  – O 21.37 z naszych kurantów popłynie pieśń Barka – Pan kiedyś stanął na brzegiem. W tym czasie możemy wyjść przed nasze domy z zapaloną świecą, by wspólnie tę pieśń zaśpiewać, a kto chce może przybyć przed nasz kościół i stanąć przy figurze Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam.

  POWRÓT