• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 17.03.2024 do 24.03.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  V Niedziela Wielkiego Postu od 17.03. do 24.03.2024 r.

  NIEDZIELA – 17.03.2024 – V Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za ++ rodziców Teklę i Wincentego Kiermasz, ++ 3 synów, zięcia i synową, 2 wnuków i wnuczkę oraz dusze w czyśćcu cierpiące

  9.30 – Za + Stefana Krasoń w XXXVII rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Annę Stęchły w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców Jadwigę i Jana Spyra, Helenę i Pawła Stęchły

  15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne

  PONIEDZIAŁEK – 18.03.2024

  7.00 – Za ++ Alojzego, Augustyna, Juliannę i Jadwigę Larysz

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  18.00 – Za + Stefanię Maśka w 30 dzień po śmierci

  WTOREK – 19.03.2024 – Uroczystość ŚW. JÓZEFA, Oblubieńca NMP

  7.00 – Za + Marka Pojda w I rocznicę śmierci

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 20.03.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Józefa Pławecki, żonę Stefanię, syna Marka i + Halinę Pławecki

  Rozważania Wielkopostne przygotowane przez Panią Katechetkę i młodzież z „Naszego Rolniczoka”

  CZWARTEK – 21.03.2024

  18.00 – Za + Wiesława Kosteckiego w VII rocznicę śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo

  PIĄTEK – 22.03.2024

  17.15 – DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich

  18.00 – Msza św. szkolna. Za + Urszulę Wójcikiewicz oraz ++ z rodzin: Wójcikiewicz i Gazda

  SOBOTA – 23.03.2024

  8.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi w intencji Ks. Proboszcza Rafała Październioka z okazji urodzin – od Parafian

  16.00 – Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Wielkiego Postu. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, dar życia i kapłaństwa, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ks. Proboszcza Rafała Październioka z okazji urodzin – od Parafian

  NIEDZIELA – 24.03.2024 – VI Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za + Augustyna Świerkot – od wnuka Radka z rodziną

  9.30 – Za + męża Jana Duda o radość życia wiecznego w II rocznicę śmierci

  Procesja z palmami

  11.00 – Za + Waldemara Irla

  15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024

  OJCZE, UWIELBIJ IMIĘ TWOJE”….

  Ewangelia dzisiejszej niedzieli opowiada o ostatnim epizodzie publicznej działalności Chrystusa. „Chcemy ujrzeć Jezusa” – mówią Grecy, a ich prośba zapowiada początek ewangelizacyjnej działalności wśród pogan. Chrystus, świadomy nadchodzących wydarzeń, odsłania swoje serce i zaprasza nas do kontemplacji tajemnicy krzyża, w którym dokona się Jego wywyższenie.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Przed kościołem podopieczni naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa będą sprzedawać palmy, ozdoby i wyroby świąteczne.

  W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy w całym Kościele drugą część Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.

  Dzisiaj w V Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz.15.30.

  We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

  W środę w Wielkim Poście po porannej Mszy Św. prowadzone są krótkie rozważania przygotowane przez Panią Katechetkę i młodzież Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Serdecznie zapraszamy. Od godziny 15.00 zapraszam do sprzątania obejścia naszego kościoła przed Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi.

  W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.15 zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową. Na Mszę św. szkolną zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie uczniów klas VII.

  W sobotę Msze Św. o godzinie 8.00 i 16.00 będą sprawowane w intencji Ks. Proboszcza Rafała z okazji urodzin. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Wielkiego Postu.

  Za tydzień Niedziela Palmowa, święcenie palm po każdej Mszy Św. Procesja z palmami po Mszy Św. o godzinie 9.30. Kolekta przeznaczone będzie na potrzeby naszego kościoła. Przed kościołem będą zbierane ofiary na Boży Grób.

  Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii. U Pana kościelnego można nabyć „paschaliki” w cenie 16 zł i inne świece w cenie 18 zł jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Możemy te „Paschaliki” użyć w czasie liturgii światła w Wielką Sobotę, a w Niedzielę Zmartwychwstania pozwolą nam przeżyć jedność z tymi dziećmi przy wielkanocnym stole.

  Zapraszamy młodzież do udziału w największym w Polsce spotkaniu młodych, które odbędzie się w sobotę, 1 czerwca 2024 na Polach Lednickich. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Wracaj do domu!”. Wyjazd autokarem z Pszczyny nocą w piątek (31.05), powrót nad ranem w niedzielę (02.06). Koszt udziału: 210 zł (pakiet uczestnika, transport, ubezpieczenie). Zapisy przez formularz: https://forms.gle/R2ff9U9grCDBpaHz8.

  Szczegóły – ks. Marcin Głąbek (marcin.glabek@katowicka.pl). Zapraszamy serdecznie!

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” wyjaśniamy, o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu.

  POWRÓT