• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 11.02.2024 do 18.02.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  VI Niedziela Zwykła od 11.02. do 18.02.2023 r.

  NIEDZIELA – 11.02.2024 – VI Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + Aleksandra Rozmus w kolejną rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

  9.30 – Za + Helenę Jurczyga w XXX rocznicę śmierci i + męża Pawła

  11.00 – Za + Stefanię Piecha we wspomnienie urodzin i rocznicy śmierci

  PONIEDZIAŁEK – 12.02.2024

  7.00 – Za + ojca Pawła Gaża

  WTOREK – 13.02.2024

  7.00 – ZA PARAFIAN

  ŚRODA – 14.02.2024 – Środa Popielcowa – Adoracja Najświętszego Sakramentu

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ rodziców Stanisława i Józefę Szewczyk

  10.00 – Caritas Matka Boża Różańcowa Za + Grażynę Dawiskiba w I rocznicę śmierci

  16.30 – Za ++ rodziców Pawła i Stefanię Brychlik

  18.00 – ZA PARAFIAN

  CZWARTEK – 15.02.2024 Adoracja Najświętszego Sakramentu

  7.00 – Za + Józefa Kapołka – od żony Heleny i syna Józefa, córki Rozalii i wnuczki Magdaleny z rodzinami

  18.00 – Za + Augustyna Świerkot i Sławomira Świerkot – od mieszkańców ul. Doświadczalnej

  PIĄTEK – 16.02.2024 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

  7.00 – Za + Jana Jacek – od Dariusza i Grażyny Zych, Aliny Samiczak oraz Danuty i Stanisława Dolezińskich z rodzinami

  17.15 – Droga Krzyżowa dla wszystkich

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Floriana Skaźnik

  19.00 – Za + Sławomira Świerkot w 30 dzień po śmierci

  SOBOTA – 17.02.2024

  8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

  16.00 – Msza Św. z wigilii I Niedzieli Wielkiego Postu. Za + Krystynę Kałus w I rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron, Martę i Pawła Kałus oraz + Józefa Sornowski we wspomnienie urodzin

  Roczek dziecka: Amelia Sendal

  NIEDZIELA – 18.02.2024 – I Niedziela Wielkiego Postu Rekolekcje Wielkopostne

  7.30 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną. Za + Małgorzatę Kasza we wspomnienie urodzin

  9.30 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną. Za + Łucję Szwarc w XX rocznicę śmierci

  11.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną. Za + Rufina Słowik – od szwagierki Heleny

  13.30 – Wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej

  16.00 – Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

  „…CHCĘ, BĄDŹ OCZYSZCZONY…”.

  W dzisiejszej Ewangelii Chrystus spotyka trędowatego, który prosi Go o interwencję. „Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: Chcę, bądź oczyszczony”. Jego odpowiedź jest pełna czułości i zdecydowania. Przeżywając dziś Światowy Dzień Chorego, prośmy, aby Bóg uzdolnił nas do przychodzenia z pomocą wszystkim chorym i cierpiącym.

  Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za składane ofiary.

  Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam parafian do wpisywania w Księdze Trzeźwości swoich postanowień trzeźwościowych, bądź abstynenckich na czas Wielkiego Postu. Księga Trzeźwości jest wyłożona w przedsionku kościoła.

  W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii – gazowe ogrzewanie. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Post i modlitwa będą także naszym wsparciem duchowym dla Narodu Ukraińskiego. W tym dniu rozpoczynamy także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wszystkie te intencje przedstawiamy Bogu przez czterdziestogodzinne nabożeństwo, które polega na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kolejne dni: w środę, czwartek i piątek po Mszy Św. o godzinie 7.00 do Mszy Św. o godzinie 18.00, jest to okazja do nawiedzenia naszego kościoła i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

  W piątek od 17.00 okazja do Spowiedzi Św., o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich, o 18.00 Msza św. szkolna i o 19.00 również Msza Św.

  W sobotę o 16.00 będzie Msza Św. z wigilii I Niedzieli Wielkiego Postu.

  W przyszłą – I Niedzielę Wielkiego Postu nasza Parafia organizuje wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej, na które zaprasza nasz kleryk akolita Aleksander Ficek. Wyjazd nastąpi w niedzielę 18.02.2024 o godzinie 13.30 z przed kościoła. Na miejscu przewidziana jest kawa i herbata więc zachęcam do upieczenia ciast i zabrania z sobą, by także podzielić się tym z klerykami i przełożonymi Salezjańskiego Seminarium.

  O godzinie 16.00 zapraszam na Gorzkie Żale, kazanie pasyjne. Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, można składać w zakrystii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie jałmużną postną.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu. Obchodząc dziś Światowy Dzień Chorego pomódlmy się za chorych, którzy są wokół nas, i okażmy im zwykłą ludzką życzliwość.

  Aktualne przepisy dotyczące praktykowania pokuty. Zachowanie postu i wstrzemięźliwości: Według kanonu 1250 „ Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachować we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w środę popielcową oraz w piątek Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa”. Biskupi przypominają, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich między 18 i 60 rokiem życia. Niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od katolika podjęcia innych form pokuty. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie Wielkiego Postu. Biskupi przypominają w ten sposób wszystkim uczestnikom zabaw oraz tym, którzy je organizują, by uszanowali dni pokuty, a zwłaszcza czas Wielkiego Postu.

  POWRÓT