• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Ogłoszenia od 21.01.2024 do 28.01.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  III Niedziela Zwykła od 21.01. do 28.01.2024 r.

  NIEDZIELA – 21.01.2024 – III Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + Edwarda Pastuszka w II rocznicę śmierci, + żonę Annę, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie dla dziadków Margot i Reinholda Machnik

  11.00 – Za ++ Jana i Bronisławę Jacek – od rodzin: Denowscy i Oniszczuk

  PONIEDZIAŁEK – 22.01.2024

  7.00 – Za ++ dziadków Krystynę i Stefana Żelazo o dar nieba

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 23.01.2024

  7.00 – Za + Franciszka Boryczkę w VII rocznicę śmierci, + żonę Annę i ++ rodziców

  ŚRODA – 24.01.2024 – wsp. Św. FRANCISZKA SALEZEGO, bpa i dK

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + męża Franciszka Kania

  CZWARTEK – 25.01.2024 – Święto NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, apostoła

  18.00 – Za + męża Andrzeja Jaszek w X rocznicę śmierci, ++ teściów Teodora i Annę Jaszek, rodziców Józefa i Martę Pojda, szwagra Emanuela i bratową Marię

  PIĄTEK – 26.01.2024 – wsp. Św. Biskupów TYMOTEUSZA i TYTUSA

  10.00 – Msza Św. Caritas Matka Boża Różańcowa. Za ++ naszych uczestników: Ryszarda Jekiela i Antoniego Tendera, ++ rodziców: Renatę Kasza, Stanisława Adamus, Ryszarda Chmiel, Grażynę Kościelny, Andrzeja Maroszek oraz + Roberta Nowak

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Marię Jaromin w kolejną rocznicę śmierci, + męża Pawła oraz 2 siostry i 2 szwagrów

  SOBOTA – 27.01.2024

  16.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Zwykłej. Za + Wojciecha Dzida w X rocznicę śmierci, ++ rodziców Ryszarda i Lidię, ++ z rodzin: Mendrykowski i Blaut

  NIEDZIELA – 28.01.2024 – IV Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + Franciszka Kopeć w III rocznicę śmierci, ++ rodziców i szwagra

  9.30 – Za + Floriana Skaźnik w III rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

  11.00 – Za + Kazimierza Lazar

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2024

  NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ …”

  Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. mówi w Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Zmiana sposobu myślenia, do której wzywa Jezus, związana jest ze słuchaniem Jego słowa. Ono otwiera nas naprawdę, ono też daje życie. W przeżywaną dziś w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego otwórzmy nasze serca na przemieniającą moc słowa Jezusa.

  Dzisiejsza kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę.

  W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Babci, a jutro w poniedziałek Dzień Dziadka, z tej okazji modlimy się w ich intencji podczas Mszy Św. Także w dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o 9.30 i po Niej będziemy mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu naszego chóru „CANTEMUS”.

  W środę wspominamy Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

  W czwartek przypada święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła i kończy się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.

  W piątek obchodzimy wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. O godzinie 10.00 Msza Św. w intencji naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci.

  W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Zwykłej.

  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Nasza Parafia organizuje wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej, na które zaprasza nasz kleryk akolita Aleksander Ficek. Wyjazd nastąpi w niedzielę 18.02.2024 o godzinie 13.30 z przed kościoła. Osoby, które się zapisały proszone są o wpłatę 70 zł /cena biletu wstępu + przejazd/ do 4 lutego. Na miejscu przewidziana jest kawa i herbata więc zachęcam do upieczenia ciast i zabrania z sobą, by także podzielić się tym z klerykami i przełożonymi Salezjańskiego Seminarium.

  Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” podejmuje temat opieki nad seniorami. Obalamy mit, że umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej musi oznaczać naruszenie IV przykazania. Czytelnik znajdzie też informacje, jak zorganizowane jest w Polsce wsparcie dla takich osób.

  POWRÓT