• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 01.01.2024 do 07.01.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  Święto Świętej Rodziny od 01.01. do 07.01.2024 r.

  NIEDZIELA – 31.12.2023 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – wsp. ŚW. SYLWESTRA, papieża

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Stanisława Mazur – od cioci Gabrysi z rodziną

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem

  za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ewy Janeckiej z okazji 40 rocznicy urodzin

  15.30 – Nabożeństwo na zakończenie Roku 2023

  PONIEDZIAŁEK – – 01.01.2024 – UROCZYSTOŚĆ Świętej BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

  7.30ZA PARAFIAN

  9.30 – Przez wstawiennictwo Św. Rodziny w intencji Rodzin naszej Parafii

  11.00 – ZA PARAFIAN

  16.00 – Za + Emila Botor w kolejną rocznicę śmierci i + żonę Weronikę

  WTOREK – 02.01.2024 – Wsp. Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp i dK

  7.00 – ZA PARAFIAN

  ŚRODA – 03.01.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Beatę Lekki w I rocznicę śmierci, + męża Piotra i córkę Beatę, ++ rodziców obu stron oraz ++ z rodzin: Lekki, Schombera i Myszor

  CZWARTEK – 04.01.2024 – I czwartek

  7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + rodziców Alojzego i Annę Celer

  PIĄTEK – 05.01.2024 – I piątek

  7.00 – Za + Rufina Słowik w 30 dzień po śmierci

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Annę Klaus w X rocznicę śmierci – od członków Akcji Katolickiej

  SOBOTA – 06.01.2024 – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

  7.30 – Za + Różę Kloc w III rocznicę śmierci

  9.30 – Za + syna Dariusza Folek w XX rocznicę śmierci

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów, Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Kubusia Marszałek z okazji 10 urodzin i za + babcię Zofię Rozmus

  Chrzest dziecka: Apolonia Monika Rozmus

  16.00 – Msza Św. z wigilii Niedzieli Chrztu Pańskiego. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Piotra Kani z okazji 60 rocznicy urodzin

  NIEDZIELA – 07.01.2024 – Niedziela Chrztu Pańskiego

  7.30 – Za + Bolesława Kasza we wspomnienie urodzin

  9.30 – Za + Antoniego Nowak – od rodzin: Dobija, Jochemczyk i Pławecki

  11.00 – Za + męża Leszka Bieleckiego w V rocznicę śmierci

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA – 31.12.2023

  ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

  „… I BYŁ IM PODDANY…”

  Niedziela dzisiejsza jest obchodzona jako Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Bóg przyszedł na świat w ludzkiej rodzinie. Chciał nam przez to zwrócić uwagę, że człowiek nie jest powołany do samotności, potrzebuje rodziny, potrzebuje domu. Dziękujemy Bogu za wszystkie dobre rodziny, prosimy o ratunek dla rodzin przeżywających kryzys, zagrożonych rozpadem. Niech Maryja i Józef dopomagają wszystkim matkom i ojcom w wypełnianiu ich powołania.

  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i ostatni dzień 2023 roku. Kolekta przeznaczona jest na nowe figury w stajence i duże figury Św. Rodziny. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Dzisiaj o godzinie 15.30 zapraszam nabożeństwo przebłagalno dziękczynne na zakończenie 2023 roku.

  W poniedziałek pierwszego dnia Nowego 2024 Roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte są sprawowane o godzinie 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

  We wtorek obchodzimy wspomnienie Świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

  W I piątek od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. W związku z tym odwiedziny kolędowe w tym dniu przy ulicy Sadowej i Doświadczalnej rozpoczną się od godziny 12.00. O godzinie 18.00 będzie Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci.

  W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. Msze św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00. Kolekta przeznaczona będzie na misje. W tym dniu gościć będziemy Ojców Kombonianów, którzy przeprowadzą animację misyjną i zbiorą ofiary na ten cel przed kościołem. Ks. Proboszcz, Rada Parafialna oraz Zarząd Osiedla pragną zaprosić wszystkich parafian oraz uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami do udziału w Orszaku Trzech Króli, który po raz pierwszy odbędzie się w naszej parafii.

  Po Mszy Św. o godzinie 11.00 uformowany zostanie orszak, który przejdzie ulicą Staromiejską na plac Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pszczynie, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie oraz poczęstunek, Zachęcamy do założenia koron, które będą dostępne w zakrystii oraz ubrania stroi o tematyce święta, aby stworzyć wspólnotę i oddać hołd Dzieciątku Jezus. O 16.00 będzie Msza Św. z wigilii Niedzieli Chrztu Pańskiego

  Przyszła niedziela będzie Niedzielą Chrztu Pańskiego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii i Ukrainie.

  Nasza Parafia organizuje wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej, na które zaprasza nasz kleryk akolita Aleksander Ficek. Wyjazd przewidziany jest w niedzielę 18.02.2024 na godzinę 15.30, Cena biletu wstępu to 35 zł + przejazd. Chętnych do udziału prosimy o zapisanie się do Uroczystości Trzech Króli w celu rezerwacji biletów.

  Wszystkim Mieszkańcom Naszej Wspólnoty Parafialnej

  Błogosławionego – Szczęśliwego Nowego 2024 Roku

  życzy: Ks. Proboszcz Rafał Październiok

  POWRÓT