• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 24.12.2023 do 31.12.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  IV Niedziela Adwentu od 24.12. do 31.12.2023 r.

  NIEDZIELA – 24.12.2023 – IV NIEDZIELA ADWENTU – Wigilia Bożego Narodzenia

  7.30 – Za + męża Roberta Kliś w V rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

  9.30 – Za + mamę Stefanię Wala

  11.00 – Za + Józefa Kapołka – od dzieci

  24.00 – PASTERKA – ZA PARAFIAN

  PONIEDZIAŁEK – 25.12.2023 – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

  7.30 – Za + Romana, syna Kazimierza, ++ z rodzin: Czernecki i Zuber

  9.30 – Za + Stefana Krasoń we wspomnienie urodzin

  11.00 – ZA PARAFIAN

  Chrzest dziecka: Alicja Teresa Janosz

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  15.15 – Uroczyste Nieszpory Kolędowe

  WTOREK – 26.12.2023 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Henryka Pławeckiego

  11.00 – Za + męża Jana Duda

  ŚRODA – 27.12.2023 – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA i EWANGELISTY

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Rudolfa Gołek

  CZWARTEK – 28.12.2023 – ŚWIĘTO ŚW. MŁODZIANKÓW

  8.00 – Do Dzieciątka Jezus w intencji dzieci naszej parafii z okazji Święta Świętych Młodzianków

  18.00 – Za + Ks. Proboszcza Antoniego Mazura w dniu wspomnienia urodzin

  PIĄTEK – 29.12.2023

  18.00 – Za ++ Gertrudę i Jana Jarczok

  SOBOTA – 30.12.2023

  8.00 – Za + Augustyna Świerkot w 30 dzień po śmierci

  15.00 – Chrzest dziecka: Anna Zofia Żelazo

  16.00 – Za + Bronisławę Jacek w II rocznicę śmierci i + męża Jana

  NIEDZIELA – 31.12.2023 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – wsp. ŚW. SYLWESTRA, papieża

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Stanisława Mazur – od cioci Gabrysi z rodziną

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ewy Janeckiej z okazji 40 rocznicy urodzin

  15.30 – Nabożeństwo na zakończenie Roku 2023

  PONIEDZIAŁEK –  01.01.2024 – UROCZYSTOŚĆ Świętej BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

  7.30ZA PARAFIAN

  9.30 – Przez wstawiennictwo Św. Rodziny w intencji Rodzin naszej Parafii

  11.00 – ZA PARAFIAN

  16.00 – Za + Emila Botor w kolejną rocznicę śmierci i + żonę Weronikę

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  PONIEDZIAŁEK – 25.12.2023

  UROCZYSTOŚC BOŻEGO NARODZENIA

  A SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM I ZAMIESZKAŁO WŚRÓD NAS”

  Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Bóg zstępuje z wysokości nieba i ukazuje się naszym oczom jako Dziecko spoczywające w betlejemskim żłobie. Niech spotkanie z Nim podczas tej Eucharystii umocni w naszych sercach pokój i radość.

  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie. Przed kościołem zespół charytatywny zbierze ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W dzisiejszą niedzielę okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i po południu od godziny 14.00 do 16.00.

  W zakrystii można nabyć opłatki.

  Przygotowani do świąt Bożego Narodzenia, pojednani i z czystymi sercami zasiądziemy do rodzinnego wigilijnego stołu. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, tekst Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachęcam do pielęgnowania wigilijnych tradycji. Przy wigilijnym stole wspomnijmy także tych, których Bóg powołał do wieczności.

  O północy zapraszam do naszej świątyni na Pasterkę. Kolekta zebrana w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00, o 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o 15.15 na Nieszpory Kolędowe. Kolekta przeznaczona będzie na nowe figury do stajenki i duże figury Św. Rodziny. W drugie święto – Msze Św. będą sprawowane o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00, po każdej Mszy św. będzie święcenie owsa. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

  W środę przypada święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w tym dniu święcimy wino.

  W czwartek obchodzimy święto Św. Młodzianków. O godzinie 8.00 zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii, a szczególnie te najmniejsze z rodzicami na Mszę św. w ich intencji i specjalne błogosławieństwo. Będzie także adoracja przy żłóbku, a może i jasełka.

  W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii Święta Świętej Rodziny.

  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i ostatni dzień 2023 roku. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00. O godzinie 15.30 będzie nabożeństwo przebłagalno dziękczynne na zakończenie 2023 roku. Kolekta przeznaczona będzie na nowe figury w stajence i duże figury Św. Rodziny. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  W przyszły poniedziałek przypada pierwszy dzień Nowego 2024 Roku i obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte będą sprawowane o godzinie 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. Kolekta przeznaczona będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

  Zachęcam do czytanie prasy katolickiej, a zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”. Do świąteczno-noworocznego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia; czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie; jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. Cena powiększonego wydania „Gościa” z audiobookiem wynosi 15 zł. Dostępny jest także świąteczny numer „Małego Gościa” w cenie 7 zł.

  Wszystkim Parafianom, Mieszkańcom naszej Pszczyńskiej Starej Wsi i wszystkim Gościom życzę: Niech Czas Bożego Narodzenia upływa w szczęściu i radości. Mały Jezus Dziecię Boże niech błogosławi każdy dzień Nowego 2024 Roku.

  Dziękuję Wszystkim za modlitwy, ofiary i wszelkie dobro świadczone dla naszej Wspólnoty Parafialnej Dziękuję Wszystkim, którzy przygotowali kościół i jego obejście, którzy budowali stajeneczki – Bóg zapłać.

  Życzenia

  Zbudujemy stajeneczkę,

  jakiej jeszcze tu nie było,

  i będziemy śpiewać o tym,

  że się rodzi Miłość !

  Hej, czy wiesz, cuda dzieją się …

  Niech to się wreszcie stanie i

  przyniesie nam i całemu światu

  Pokój, Radość, Miłość i Zgodę.

  Wszystkim Parafianom, Mieszkańcom naszej Pszczyńskiej Starej Wsi i wszystkim Gościom życzę: Niech Czas Bożego Narodzenia upływa w szczęściu i radości. Mały Jezus Dziecię Boże niech błogosławi każdy dzień Nowego 2024 Roku.

  Dziękuję Wszystkim za modlitwy, ofiary i wszelkie dobro świadczone dla naszej
  Wspólnoty Parafialnej – Bóg zapłać.

  Ks. Proboszcz Rafał Październiok

  POWRÓT