• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 29.10.2023 do 05.11.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXX Niedziela Zwykła od 29.10. do 05.11.2023 r.

  NIEDZIELA – 29.10.2023 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

  7.30 – Za++ Martę i Antoniego Kopeć, syna, zięcia oraz ++ z rodzin: Kopeć, Nierząd i Dworok

  Modlitwa Różańcowa – początek i I dziesiątka

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Ireny i Franciszka Waleczek z okazji kolejnej rocznicy ślubu

  Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki II i III

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Teresy i Jana Pieles z okazji 30 rocznicy ślubu

  Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki IV i V

  CHRZEST DZIECI: Wiktor Arkadiusz Lapczyk i Bartłomiej Robert Kubica

  PONIEDZIAŁEK – 30.10.2023 – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA ARCHIKATEDRALNEGO w KATOWICACH

  7.00 – Za + Mariana Hata w VI rocznicę śmierci

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE i modlitwy za wstawiennictwem z udziałem Czcicieli Św. Jana Pawła

  WTOREK – 31.10.2023

  7.00 – Za + Annę Kraus

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE i modlitwy za wstawiennictwem z udziałem Czcicieli Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 01.11.2023 – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Stanisława Mazur – od wnuków Wiktora i Fabiana oraz rodziny Rudnik

  11.00 – Przez wstawiennictwo Św. Jadwigi Śląskiej w intencji Rodzin Naszej Parafii

  15.00 – NABOŻEŃSTWO na cmentarzu procesja i Msza Św. ok.16.00 – Za Zmarłych zalecanych

  CZWARTEK – 02.11.2023 – Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – I czwartek

  7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa i w intencjach Ojca Świętego

  RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  17.00 – ZA++ PARAFIAN i++ zalecanych

  17.30 – NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  18.00 Msza Św. młodzieżowa. Za + Martę Kropidło w X rocznicę śmierci

  PIĄTEK – 03.11.2023 – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN i++ zalecanych

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  17.30 – RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Romana Nycz, ++ z rodzin: Nycz i Bodora

  SOBOTA – 04.11.2023 – Wsp. ŚW. KAROLA BOROMEUSZA, biskupa – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  16.00Msza Św. z wigilii XXXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Annę Wala w I rocznicę śmierci, + męża Leopolda, ++ z rodzin: Wala, Jastrzembski, Pospiech i dusze opuszczone

  17.00Msza Św. z wigilii XXXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Patrycji Gamża z okazji 18 rocznicy urodzin

  NIEDZIELA – 05.11.2023 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Jana Sojka w I rocznicę śmierci

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  9.30 – Za + męża Konstantyna Klos w III rocznicę śmierci i ++ z pokrewieństwa

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  11.00 – Za + Jana Kościelny w III rocznicę śmierci

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

  29.10.2023

  „… BĘDZIESZ MIŁOWAŁ …”

  „Które przykazanie jest największe?” – pyta uczony w Prawie. „Będziesz miłował …” – odpowiada Jezus wskazując, że miłość Boga i bliźniego stanowi centrum chrześcijańskiego życia. Rozpoczynając Eucharystię prośmy o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystko w naszym życiu było zgodne z Ewangelią Chrystusa.

  Obchodzona uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem pełnym radości i nadziei. Radości, ponieważ wspominamy całą rzeszę ludzi, którzy poprzedzili nas w ziemskiej wędrówce, a przez swoją miłość do Boga, heroizm wiary i przylgnięcie do Niego przebywają teraz w niebie i wstawiają się za nami. Dzień nadziei, ponieważ również i my możemy, żyjąc w bliskiej obecności Boga, osiągnąć pełnię miłości i stać się świętymi, o czym zapewnia nas Słowo Boże, które usłyszymy podczas Eucharystii.

  W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na misje. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W poniedziałek obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Katowicach.

  W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. O godzinie 15.00 na naszym cmentarzu „Świętego Krzyża” będzie nabożeństwo za zmarłych i około 16.00 będzie dodatkowa Msza Św. Kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie naszego cmentarza „Świętego Krzyża”. Przed kościołem Dzieci Maryi będą sprzedawać papieskie kremówki. W tym dniu bowiem przypada 77 rocznica święceń kapłańskich Św. Jana Pawła II. Zachęcam do nabycia tych kremówek i wsparcia działalności Dzieci Maryi. Na cmentarzu będzie kwesta na Hospicjum Ojca Pio.

  W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  W I czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Msze Św. będą o godzinie 7.00 o powołania do życia konsekrowanego i uświecenie duchowieństwa, o 17.00 za ++ Parafian i ++ zalecanych i o 18.00 Msza Św. młodzieżowa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Różaniec za zmarłych zalecanych będziemy odmawiać po Mszy św. porannej, a pomiędzy Mszami Świętymi popołudniowymi będzie nabożeństwo za zmarłych.

  Codziennie w czasie oktawy zapraszam wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe za zmarłych zalecanych. W zakrystii lub do skarbony można składać zalecki, wypominki za naszych zmarłych za których będziemy ofiarować nabożeństwa różańcowe w oktawie miesiąca listopada. W tych intencjach możemy też zapalać świece na wotywnych świecznikach.

  W I piątek o 7.00 Msza Św. i nabożeństwo za zmarłych. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci komunijnych. O godzinie 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych i Msza Św. szkolna.

  W I sobotę miesiąca wspominamy św. Karola Boromeusza, biskupa. Zapraszam parafian o 7.45 na rozważania pierwszo sobotnie i na Mszę Św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych , którzy odeszli do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii XXXI Niedzieli Zwykłej.

  W tygodniu można zamawiać intencje Mszy św. jubileuszowych i okrągłych rocznic na rok 2024.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Kalwarię Piekarską. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

  Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Świętego. Odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św.; zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  – w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za swoich zmarłych i spełniając zwykłe warunki.

  Przypominam także o opłatach za miejsca grobowe, które tracą ważność i opłatach za stawiane nagrobki.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie, oraz co zawiera adhortacja poświęcona Św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją czytać. Dostępny jest także „Mały Gość” dla dzieci.

  POWRÓT