• „WY JESTEŚCIE
  ŚWIADKAMI TEGO … ”.

 • Ogłoszenia od 08.10.2023 do 15.10.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXVII Niedziela Zwykła od 08.10. do 15.10.2023 r.

  NIEDZIELA – 08.10.2023 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Grażynę Niedźwiedź we wspomnienie urodzin

  9.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ rodziców obu stron i ++ z rodzin: Kurzyca, Kubis, Hlubek, Kaszok i Pomorski

  11.00 – Za + męża Stanisława Sakrajeckiego w I rocznicę śmierci i ++ jego rodziców Stanisława i Gertrudę Sakrajeckich

  15.00 – KORONKA i NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem czcicieli Bożego Miłosierdzia

  PONIEDZIAŁEK – 09.10.2023

  7.00 – Za ++ rodziców Jana i Annę Łuka, braci i siostry oraz ++ z rodziny Gołek

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE i modlitwy za wstawiennictwem z udziałem Czcicieli Św. Jana Pawła

  WTOREK – 10.10.2023

  7.00 – Za ++ Martę i Pawła Krawieczek oraz + Roberta Kajstura

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 /Rolniczok/

  ŚRODA – 11.10.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + męża Franciszka Kania

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Czcicieli MBNP

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo św. Jadwigi Śląskiej z podziękowaniem za zdobytą wiedzę dobrych nauczycieli i wychowawców w intencji absolwentów z okazji 60 rocznicy ukończenia Szkoły Podstawowej

  CZWARTEK – 12.10.2023

  10.30 – Msza Św. Odpustowa naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej w intencji pracowników, podopiecznych i darczyńców Ośrodka Matki Bożej Różańcowej

  17.30 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem mieszkańców ulicy Staromiejskiej

  18.00 – Za + Krystynę Pyrtek

  PIĄTEK – 13.10.2023 – wsp. BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO, prezbitera – DZIEŃ FATIMSKI

  8.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszej szkoły z okazji Patronalnego Święta papieża Jana Pawła II

  18.00 – Za + Bogdana Gruszka

  18.45 – RÓŻANIEC FATIMSKI, procesja z figurą Matki Bożej i Błogosławieństwo Sakramentalne

  SOBOTA – 14.10.2023

  8.00 – ZA PARAFIAN

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Parafian

  16.00Msza Św. z wigilii XXVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Andrzeja Szpek we wspomnienie urodzin i + syna Dariusza

  NIEDZIELA – 15.10.2023 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za ++ Krystynę i Stefana Żelazo

  9.30 – Za + Bogdana Kłóska w I rocznicę śmierci

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji czterech rodzin: Jarczok, Stalmach i Barczyński

  15.00 – KORONKA i NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Parafian

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2023

  „… KRÓLESTWO BOŻE BĘDZIE WAM ZABRANE, A DANE NARODOWI, KTÓRY WYDA JEGO OWOCE …”.

  Bóg nie godzi się, aby w Kościele, który jest Jego winnicą, zagnieździło się zło, lecz pragnie wspólnoty autentycznie żyjącej orędziem Chrystusa. U progu tej Eucharystii prośmy o uzdrowienie naszych serc i relacji, aby nasza współpraca z Bogiem przynosiła błogosławione owoce w życiu Kościoła.

   

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę.

  W piątek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Jest to ostatni Dzień Fatimski w tym roku. Wszystkich parafian zapraszam na Mszę świętą o godzinie 18.00 i na Różaniec, nabożeństwo fatimskie oraz procesję z figurą Matki Bożej i świecami o godzinie 18.45.

  W sobotę o godzinie 8.00 będzie Msza Św. za Parafian, a po niej nabożeństwo różańcowe. Jest to Dzień Edukacji dlatego w modlitwie różańcowej będziemy pamiętać o nauczycielach i wychowawcach. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXVIII Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. w naszej salce odbędzie się zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

  Także w sobotę 14 października odbędzie się Diecezjalny Dzień Przymierza Ruchu Szensztackiego w parafii Św. Marii Magdaleny w Radlinie II. Początek o godzinie 11.00.

  W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na remont schodów przed naszym kościołem. Przed kościołem zespół charytatywny zbierze ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz dar w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II.

  Naszą Uroczystość Odpustową będziemy obchodzili w niedzielę 22 października podczas Wizytacji Kanonicznej. Wizytacja Kanoniczna przeprowadzona przez Ks. Biskupa Adama Wodarczyka będzie w piątek 20 października i w niedzielę odpustową. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału w tym wydarzeniu.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski. Znajdziemy tam odpowiedzi na wiele naszych pytań.

  POWRÓT