• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 01.10.2023 do 08.10.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXVI Niedziela Zwykła od 01.10. do 08.10.2023 r.

  NIEDZIELA – 01.10.2023 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + mamę Bronisławę Spyra w IV rocznicę śmierci, ojca Feliksa, szwagra Reinholda Lazar, ++ z rodzin Spyra i Kumor

  Modlitwa Różańcowa – początek i I dziesiątka

  Modlitwy III Zakonu Św. Franciszka

  9.30 – ZA PARAFIAN

  Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki II i III

  11.00 – Za + męża Dariusza Zając w VIII rocznicę śmierci – od żony oraz za ++ z rodzin Kałus i Zając

  Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki IV i V

  Ok. 12.00 – Spotkanie dla osób żyjących w związkach nieregularnych

  PONIEDZIAŁEK – 02.10.2023 – wsp. ŚW. ANIOŁÓW STRÓŻÓW

  7.00 – Za ++ Teresę i Zygmunta Furczyk

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE i modlitwy za wstawiennictwem z udziałem Czcicieli Św. Jana Pawła

  WTOREK – 03.10.2023

  7.00 – Za + brata Franciszka Tomża

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 /Rolniczok/

  ŚRODA – 04.10.2023 – wsp. ŚW. FRANCISZKA z ASYŻU, zakonnika

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Anny z okazji 80 rocznicy urodzin

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Czcicieli MBNP

  CZWARTEK – 05.10.2023 – wsp. ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, dziewicy – I czwartek

  7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

  17.30 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem młodzieży po Bierzmowaniu

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za ++ Henryka Jucha, 2 żony, zięcia Henryka i rodziców obu stron oraz + Helenę Skupień

  PIĄTEK – 06.10.2023 – wsp. ŚW. BRUNONA, prezbitera – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Marię i Romana Piłot, ++ z rodzin: Piłot, Kuś i Janosz

  18.30 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców

  SOBOTA – 07.10.2023 – wsp. NMP Różańcowej – I sobota

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Bractwa Żywego Różańca

  16.00Msza Św. z wigilii XXVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + bratową Barbarę Rozmus – od Renaty z rodziną

  17.00Msza Św. z wigilii XXVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Faustyny z podziękowaniem za odebrane dary i łaski, z prośbą o dalsze Błogosławieństwo, Opiekę i zdrowie dla Katarzyny i Tomasza Łodzińskich z okazji 50 Rocznicy Urodzin

  NIEDZIELA – 08.10.2023 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Grażynę Niedźwiedź we wspomnienie urodzin

  9.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ rodziców obu stron i ++ z rodzin: Kurzyca, Kubis, Hlubek, Kaszok i Pomorski

  11.00 – Za + męża Stanisława Sakrajeckiego w I rocznicę śmierci i ++ jego rodziców Stanisława i Gertrudę Sakrajeckich

  15.00 – KORONKA i NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem czcicieli Bożego Miłosierdzia

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

  na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023

  „… IDĘ PANIE,- NIE POSZEDŁ… NIE CHCĘ, – POSZEDŁ …”.

  „Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Przestroga przed ślepotą duchową to w gruncie rzeczy wołanie o nawrócenie serca i zmianę postaw. Niech udział w tej Eucharystii umocni nasze kroki na drodze wiary, abyśmy już dzisiaj doświadczali radości udziału w życiu Boga.

  W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy Ks. Pawła Czyrnika, który wygłosi do nas Słowo Boże przed wizytacją Ks. Biskupa. Ks. Paweł jest audytorem oraz Obrońcą Węzła Małżeńskiego w naszym Sądzie Metropolitalnym i chętnie spotka się z osobami żyjącymi w związkach nieregularnych dzisiaj po ostatniej Mszy Św. tj. około godziny 12.00. Bardzo serdecznie zapraszamy każdą z tych osób.

  Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne na remont kleryckich pokoi. Dzieci Maryi po każdej Mszy Św. przed kościołem przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na rekolekcje i wycieczki dla tej grupy.

  Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Po każdej Mszy Św. odmówimy cząstkę różańca, a pozostałą cząstkę zachęcam by odmówić wspólnie w naszych rodzinach. Każdego dnia zapraszam do modlitwy różańcowej w kościele, a także i w domu. Za pobożne odmawianie Różańca Św. i spełnienie warunków możemy zyskać odpust zupełny.

  W poniedziałek wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.

  W środę przypada wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, zakonnika.

  W I czwartek miesiąca obchodzimy wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. O godzinie 7.0 zapraszam na Mszę Św. o powołania do życia konsekrowanego i o uświęcenie duchowieństwa. O 17.30 na różaniec i potem na Mszę Św. zapraszam młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

  W I piątek miesiąca wspominamy Św. Brunona, prezbitera. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Na Mszę św. szkolną o godzinie 18.00 zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii. Wszystkich, którzy obchodzą I piątki miesiące – dzieci i dorosłych proszę by wcześniej skorzystać ze Spowiedzi Św., ponieważ przed Mszą Św. nie będzie takiej okazji. Po Mszy św. zostaną poświęcone różańce i będzie modlitwa różańcowa z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

  W I sobotę miesiąca zapraszam parafian na Mszę Św. o godz. 8.00 tym razem w intencji Róż Różańcowych naszej Parafii. Po Mszy Św. będzie nabożeństwo różańcowe i spotkanie w salce parafialnej. W Piekarach Śląskich od godziny 11.00 odbędą się Dzień Wspólnoty dla nauczycieli całej Archidiecezji. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii XXVII Niedzieli Zwykłej. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

  Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w 46. Europejskim Spotkaniu Młodych w stolicy Słowenii – Lublanie, organizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę Taizé. Wyjazd odbędzie się w dniach 27.12.2023-01.01.2024, koszt udziału: 1100 zł/os. (w cenie m.in.: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, przejazd autokarem). Zapisy: https://forms.gle/qukhJAxyCeCibCLo7. Dodatkowe informacje: ks. Marcin Głąbek (marcin.glabek@katowicka.pl).


  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość. Dostępny jest także „Gość Extra” poświęcony Matce Bożej i objawieniom maryjnym. Można w nim przeczytać m.in. o znaczeniu objawień Maryi w Kościele i o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej; o prawdziwej historii Różańca, fenomenie Medjugoria i Jasnej Góry oraz ulubionym maryjnym obrazie papieża Franciszka. Cena egzemplarza – tylko 14 zł.

  POWRÓT