• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 06.08.2023 do 13.08.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XVIII Niedziela Zwykła od 06.08. do 13.08.2023 r.

  NIEDZIELA – 06.08.2023 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

  7.30 – Za + Różę Chlebek we wspomnienie urodzin i + męża Józefa

  9.30 – Za + Emila Botor we wspomnienie urodzin i + żonę Weronikę

  11.00 – Za + Zofię Rozmus – od wnuków Kubusia i Julki

  PONIEDZIAŁEK – 07.08.2023

  7.00 – Za ++ Stefana i Krystynę Żelazo

  WTOREK – 08.08.2023 – Wsp. Św. DOMINIKA, prezbitera

  7.00 – Za + Aleksandra Ćwiąkała w 30 dzień po śmierci

  ŚRODA – 09.08.2023 – Święto Św. TERESY Benedykty od Krzyża / Edyty Stein/, dz. i męcz. Patronki Europy

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Bolesława Sojka w 30 dzień po śmierci

  CZWARTEK – 10.08.2023 – Święto Św. WAWRZYŃCA, diakona i męczennika

  18.00 – Za + męża Tadeusza Pławeckiego w VII rocznicę śmierci

  PIĄTEK – 11.08.2023 – Wsp. Św. KLARY

  18.00 – Za + Bronisławę Gruba we wspomnienie urodzin i + męża Pawła

  SOBOTA – 12.08.2023

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  16.00Msza Św. z wigilii XIX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ rodziców Józefa i Anielę Pyrchała

  Błogosławieństwo rocznego dziecka: Kornelia Ochodek

  NIEDZIELA – 13.08.2023 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ FATIMSKI

  7.30 – Za + Bolesława Matula, ++ rodziców i rodzeństwo

  9.30 – Za + Annę Kawa w kolejną rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Zofię Rozmus – od rodzin: Pieles i Masczyk

  18.00 – RÓŻANIEC FATIMSKI, procesja z figurą Matki Bożej i Błogosławieństwo Sakramentalne

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 06.08.2023

  PANIE, DOBRZE, ŻE TU JESTEŚMY …”

  W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera uczniów na górę, aby objawić im swoją chwałę. „Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło” – notuje ewangelista Mateusz. To wydarzenie ma przygotować apostołów i umocnić ich wiarę. Prośmy w trakcie tej Eucharystii, aby Bóg umocnił także naszą wiarę i przemienił nasze życie, abyśmy we wszystkim działali dla Jego większej chwały.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W poniedziałek uczestnicy Pieszej Pielgrzymki z Czechowic-Dziedzic na Jasną Górę będą przechodzić przez naszą parafię i zatrzymają się na odpoczynek przy naszym kościele około godziny 12.50. Wraz z Zarządem Osiedla Stara Wieś chcemy ich powitać i godnie przyjąć oraz poczęstować kiełbasą, kawą i herbatą. Zapraszamy chętnych do pomocy.

  We wtorek przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera

  W środę obchodzimy święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy.

  W czwartek obchodzimy święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

  W piątek przypada wspomnienie św. Klary, dziewicy.

  W II sobotę miesiąca o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XIX Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona będzie na remont schodów przed naszym kościołem. W tym dniu przypada Dzień Fatimski dlatego zapraszam wszystkich parafian o godzinie 18.00 na Różaniec Fatimski, procesję z figurą Matki Bożej i Błogosławieństwo Sakramentalne.

  W przyszły wtorek 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół..

  Panie, które chcą udać się autokarem na Pielgrzymkę Stanową do Matki Boskiej Piekarskiej w niedzielę 20 sierpnia proszone są, by jak najszybciej zapisać się w zakrystii, a potem podejmiemy decyzję wyjazdu z naszej parafii, czy też dołączenia do innych. Koszt ok. 40 zł.

  W czasie wakacji zachęcam do lektury Pisma Świętego i do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, o współczesnych eremitach oraz o tym, jak działa błogosławieństwo.

  POWRÓT