• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 30.07.2023 do 06.08.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XVII Niedziela Zwykła od 30.07. do 06.08.2023 r.

  NIEDZIELA – 30.07.2023 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Wiesława Poloczek w IV rocznicę śmierci, + żonę Jadwigę

  9.30 – Za + ojca Józefa Czysz w XX rocznicę śmierci, rodziców obu stron, Teresę i Józefa Czysz, Jadwigę i Jana Klaus, ++ Franciszka i Edwarda Czysz, + Adama Otręba i ++ z pokrewieństwa

  11.00 – Za ++ Annę i Karola Lasek o radość życia wiecznego

  PONIEDZIAŁEK – 31.07.2023 – Wsp. Św. IGNACEGO z LOYOLI, prezbitera

  7.00 – ZA PARAFIAN

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 01.08.2023 – Wsp. Św. ALFONSA MARII LIGUORIEGO, bpa i dK

  7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Marii Wuzik z okazji 85 rocznicy urodzin

  ŚRODA – 02.08.2023 Odpust Porcjunkuli

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ rodziców Annę i Henryka Pojda, braci: Tadeusza i Marka

  CZWARTEK – 03.08.2023 – I czwartek

  18.00 – Za + ojca Augustyna Kozik we wspomnienie urodzin o radość życia wiecznego – od córki z rodziną

  PIĄTEK – 04.08.2023 – Wsp. Św. JANA MARII VIANNEYA, prezbitera – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Za + syna Kazimierza Gazda we wspomnienie urodzin i za ++ z rodzin: Kordoń i Gazda

  SOBOTA – 05.08.2023 – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  13.00 – Ślub konkordatowy: Sandra Jacek i Konrad Kondraciuk

  16.00Msza Św. z wigilii XVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Pauliny Janeckiej z okazji 18 rocznicy urodzin

  Chrzest dziecka: Estera Ewa Wysogląd

  NIEDZIELA – 06.08.2023 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

  7.30 – Za + Różę Chlebek we wspomnienie urodzin i + męża Józefa

  9.30 – Za + Emila Botor we wspomnienie urodzin i + żonę Weronikę

  11.00 – Za + Zofię Rozmus – od wnuków Kubusia i Julki

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023

  „… POSZEDŁ, SPRZEDAŁ WSZYSTKO, CO MIAŁ i KUPIŁ …”

  W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o skarbie ukrytym w roli i drogocennej perle. Jezus chce nas zachęcić do radykalnego wyboru. On sam jest skarbem, a wspólnota z Nim drogocenną perłą. Dla Niego warto zrezygnować z krępujących więzów i ciasnych ograniczeń. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o łaskę odkrycia wartości królestwa i gotowość do wyrzeczeń, aby nic nie zajęło miejsca Boga w naszym życiu.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

  We wtorek wspominamy Św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Kościół wzywa nas do trzeźwości i abstynencji. Podjęte postanowienia i wyrzeczenia można wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej w przedsionku kościoła.

  W środę przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

  W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź Św. przed każdą Mszą Św.

  W I czwartek podczas Mszy Św. o godzinie 18.00 będziemy także modlić się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa.

  W I piątek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w zakrystii. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedź św., o 18.00 Msza Św.

  W I sobotę miesiąca o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O 16.00 Msza Św. z wigilii XVIII N

  W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

  Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży.

  02 sierpnia br. 5 etap wyścigu kolarskiego 80. Tour de Pologne rozpocznie się w Pszczynie. Ograniczenia w ruchu będą w godzinach od 9.00 do 13.00. Więcej informacji w gablotce i na stronie internetowej.

  07 sierpnia w poniedziałek uczestnicy Pieszej Pielgrzymki z Czechowic-Dziedzic na Jasną Górę będą przechodzić przez naszą parafię i zatrzymają się na odpoczynek przy naszym kościele około godziny 12.50. Chcemy ich powitać i godnie przyjąć. Wraz z Zarządem Osiedla Stara Wieś poczęstujemy ich kiełbasą oraz kawą i herbatą.

  Do Parafialnej Księgi Trzeźwości:

  – powinien wpisać się każdy, kto podjął decyzję, że w swoim życiu nigdy nie nadużyje alkoholu, że się nigdy nie upije. Dobrze będzie, jeżeli takie osoby podejmą również decyzję codziennej modlitwy o trzeźwość Narodu.

  – powinien wpisać się każdy, kto na jakiś czas albo na całe życie gotów jest zrezygnować z używania alkoholu i tę swoją ofiarę składa Bogu w intencji ludzi, którzy przez pijaństwo przekreślają swoją godność dziecka Bożego. Powodem podjęcia abstynencji może też być gotowość wyproszenia łaski trzeźwości dla kogoś z grona osób najbliższych.

  POWRÓT