• „WY JESTEŚCIE
  ŚWIADKAMI TEGO … ”.

 • Ogłoszenia od 04.06.2023 do 11.06.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  Niedziela Uroczystości Trójcy Najświętszej od 04.06. do 11.06.2023 r.

  NIEDZIELA – 04.06.2023 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Krystynę Kałus – od Chóru Cantemus

  11.00 – Za + męża Andrzeja Pruska w V rocznicę śmierci

  PONIEDZIAŁEK – 05.06.2023 – Wsp. Św. BONIFACEGO, biskupa i męczennika

  7.00 – Za + Krystynę Mrzyczek, ++ rodziców i + Ks. Proboszcza Antoniego Mazura

  WTOREK – 06.06.2023

  7.00 – Do Opatrzności Bożej o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rodzin: Pieles, Masczyk i Helik

  ŚRODA – 07.06.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Paulinę i Franciszka Machnik

  CZWARTEK – 08.06.2023 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Św. Jadwigi i Św. Jana Pawła II w intencji dzieci, które w tym roku obchodzą I Rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej

  PROCESJA EUCHARYSTYCZNA

  Po procesji – Za ++ Janinę i Zygmunta Szkucik oraz ++ rodziców obu stron, Władysławę, Teodora Skibskich, Marię i Franciszka Szkucik i dusze w czyśćcu cierpiące

  PIĄTEK – 09.06.2023 Oktawa Bożego Ciała

  18.00 – Msza św. szkolna. Za + Krzysztofa Kokot o dar życia wiecznego

  Procesja w Oktawie Bożego Ciała

  SOBOTA –10.06.2023 Oktawa Bożego Ciała

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  Procesja w Oktawie Bożego Ciała

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Gabrieli Ficek z okazji 60 Rocznicy Urodzin

  16.00 – Msza Św. z wigilii XII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ rodziców Klarę i Alfonsa Brauntsch

  NIEDZIELA – 11.06.2023 – X NIEDZIELA ZWYKŁA Oktawa Bożego Ciała

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Barbarę Rozmus

  11.00 – Za + brata Marka Spyra, ++ rodziców Franciszka i Helenę oraz + Agnieszkę Spyra

  Procesja w Oktawie Bożego Ciała

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  04.06.2023

  CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU!

  Kościół na całym świecie obchodzi dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec, Syn i Duch, jeden i ten sam Bóg, zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Niech miłość Boga, dostępna także w tej Eucharystii, przeniknie nas do głębi i uzdolni do budowania więzów opartych na sile miłości.

  W dzisiejszą niedzielę na zaproszenie Patronatu misyjnego z naszej parafii gościmy Siostrę Izabelę Hasler ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP z Panewnik, która aktualnie posługuje w Kamerunie. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie prowadziła zbiórkę pieniężną na potrzeby misji w Kamerunie. Członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy w celu poparcia projektu ustawy, aby chronić dzieci przed deprawacją wkraczającą do szkół.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłatę za nowy Krzyż przy ul. Żorskiej . Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.

  W poniedziałek wspominamy Św. Bonifacego, biskupa i męczennika

  W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godzinie: 7.30, 9.30 w intencji dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. Po tej Mszy św. przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Św. Jadwigi, Żorską, Staromiejską do groty Matki Bożej z Lourdes i później do kościoła. Po procesji będzie Msza Św. Ołtarze będą: 1 u Państwa Tabath przygotowywany przez rodzinę i sąsiadów, 2 przy nowym Krzyżu przy ul. Żorskiej przygotowywany przez Chór „Cantemus” i okolicznych sąsiadów, 3 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przygotowywany przez rodziców dzieci komunijnych i sąsiadów, i 4 przy grocie Matki Bożej z Lourdes. Dziękuję za podjęcie inicjatywy budowania ołtarzy i pozostałym mieszkańcom za pomoc. Na tę procesję zapraszam także poczty sztandarowe i dzieci do sypania kwiatków i dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Św. Kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona będzie na schody przed kościołem. W tym dniu niech będą wywieszone flagi i przystrojone okna naszych domów nawet tam gdzie nie będzie procesji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary.

  W piątek Ks. Abp Adrian udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci i po Mszy św. będzie nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła.

  W II sobotę w Oktawie Bożego Ciała zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 w intencji Róż Różańcowych naszej parafii i na procesję Eucharystyczną wokół kościoła. O 16.00 będzie Msza Św. z wigilii X Niedzieli Zwykłej.

  Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na gaz. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii i Ukrainie.

  W dniach 24-27 czerwca wyrusza z kościoła Wszystkich Świętych w Pszczynie Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. ks. Łukasz Rączka

  =====================================================================

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze polecamy m.in. rozmowę z abp. Georgiem Gänsweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje.

  POWRÓT