• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Ogłoszenia od 21.05.2023 do 28.05.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  VII Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 21.05. do 28.05.2023 r.

  VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2023 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  7.30 – Za ++ rodziców Łucję i Pawła, teściów, męża Jana, syna Artura, ++ z rodzin: Balcarek i Spyra

  9.30 – Za ++ Zofię i Józefa Nesterok

  11.00 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ – w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych

  15.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy Grocie Matki Bożej z Lourdes

  PONIEDZIAŁEK – 22.05.2023

  7.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź w 30 dzień po śmierci

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  WTOREK – 23.05.2023

  7.00 – Za ++ rodziców Romana i Anastazję Pieles, ++ Julię i Sabinę Pieles, ++ z rodzin: Pieles i Szlagor NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  ŚRODA – 24.05.2023 – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Małgorzatę Chudek, + męża Franciszka, ++ z rodziny

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  CZWARTEK – 25.05.2023

  18.00 – Za + ojca Stefana Kraus, + Eryka Kania, + Feliksa Sikorę oraz ++ z rodzin: Kraus i Kania NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  PIĄTEK – 26.05.2023 – Wsp. Św. Filipa Neri, prezbitera – Dzień Matki

  11.00 – Za + Grażynę Dawiskiba od podopiecznych i pracowników Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Zofię i Stefana Walotek, 2 zięciów Pawła i Andrzeja, wnuka Arkadiusza

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  SOBOTA –27.05.2023

  9.30 – Msza Św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania przez Ks. Biskupa Adama Wodarczyka

  1/ O dary i moc Ducha Świętego dla przyjmujących Sakrament Bierzmowania

  2/ ZA PARAFIAN w intencji rodziców, rodzeństwa i świadków młodzieży bierzmowanej

  15.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 1/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Antoniego Tabatha z okazji 65 rocznicy urodzin

  2/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Dawida Kopieckiego z okazji 18 rocznicy urodzin

  VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.05.2023 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  7.30 – Za + Augustyna Chrószcz w II rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Chrószcz, Kiecok, Rozmus, Pękała i Sojka

  9.30 – Za ++ rodziców Rozalię i Józefa Pławeckich

  11.00 – Za + Kazimierza Lazar – od współpracowników syna z Firmy NKT

  18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce na ulicy Sadowej /koło rozsad/

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2023 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  PAN JEZUS WNIEBOWSTEPUJE … ”

  Czytania dzisiejszej uroczystości przenoszą nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swym uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi, ale nie przestaje być obecny w swoim Kościele. Prośmy u progu tej Eucharystii o dar otwartego serca, zdolnego rozpoznawać obecność Pana i świadczyć o Jego dobroci.

  Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na remont schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o godzinie 11.00 dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca i będą w pełni uczestniczyły w Eucharystii. O 15.00 wraz z dziećmi zapraszamy na nabożeństwo majowe.

  Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a dla dzieci, które przyjęły I Komunię Św. rozpoczyna się „Biały Tydzień”.

  W środę wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych.

  W czwartek o godzinie 16.00 będzie Spowiedź Święta dla kandydatów do Bierzmowania, dla ich świadków oraz rodziców.

  W piątek wspominamy Św. Filipa Neri, prezbitera i obchodzimy Dzień Matki. O godzinie 11.00 będzie Msza Św. naszego Ośrodka CARITAS Matka Boża Różańcowa. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza Św. szkolna. Po Mszy Św. podczas nabożeństwa majowego będziemy modlić się w intencji wszystkich Matek.

  W sobotę o godzinie 9.30 Ks. Biskup Adam Wodarczyk będzie przewodniczył Mszy Św. podczas której udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży w naszej parafii. Podczas tej Mszy Św. zostanie zebrana kolekta przeznaczona na Fundusz Stypendialny Bł. Księdza Emila Szramka dla młodzieży uzdolnionej. O godzinie 15.30 będzie nabożeństwo majowe i o 16.00 Msza Św. z wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wszystkich pielgrzymów ogarniamy naszą modlitwą. Nabożeństwo majowe odbędzie się o godzinie 18.00 w plenerze przy kapliczce na ulicy Sadowej.

  Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha.

  POWRÓT