• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 30.04.2023 do 07.05.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 30.04. do 07.05.2023 r.

  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

  7.30 – Za + Paulinę Mrozek – od rodziny Kościelny z Jankowic

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Renaty i Romana Lasek z okazji 35 rocznicy ślubu i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

  11.00 – Za + żonę Marię Studzieńską w II rocznicę śmierci i + córkę Grażynę, za ++ z rodzin: Rozmus i Studzieński oraz + Mateusza Machulec

  PONIEDZIAŁEK – 01.05.2023 – Święto Św. JÓZEFA, Robotnika

  7.00 – Za + Elżbietę Janiszewską w III rocznicę śmierci

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE i Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 02.05.2023 – Wsp. Św. ATANAZEGO, biskupa i doktora Kościoła

  7.00 – Za + męża Rudolfa Gołek, ++ rodziców obu stron i ++ braci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  ŚRODA – 03.05.2023 – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, gł. patronki Polski

  7.30 – Za + Krystynę Kałus – od sąsiadów NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  9.30 – Za + Annę Celer w I rocznicę śmierci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  11.00 – Za + Kazimierza Lazar – od córki Krystyny z rodziną NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  CZWARTEK – 04.05.2023 – Wsp. Św. FLORIANA, męczennika, patrona archidiecezji – I czwartek

  18.00 – Msza św. młodzieżowa. Za + Stefana Gazda, ++ rodziców Marię i Augustyna o spokój duszy i wieczny odpoczynek NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  PIĄTEK – 05.05.2023 – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  18.00 – Msza św. szkolna. Za + mamę Teresę Lasek o radość życia wiecznego NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  SOBOTA – 06.05.2023 – ŚWIĘTO Św. Apostołów FILIPA i JAKUBA – sobota

  7.45 – Rozważania Pierwszo-sobotnie

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Anieli Żelazo z okazji 90 rocznicy urodzin

  16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkanocnej. Za + rodziców Gertrudę i Stanisława Larysz

  V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023

  7.30 – Za ++ Anielę i Albina Stekla oraz + córkę Barbarę

  9.30 – Za + Kazimierza Lazar – od syna Marcina z żoną

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Aniołów Stróżów i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznego dziecka Zuzanny Mazurczak, jej rodziców i rodziców chrzestnych

  18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy kapliczce, koło stodoły, przy ulicy Staromiejskiej

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023

  ZNAM OWCE MOJE, A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

  W dzisiejszej Ewangelii Jezus przedstawia się jako Dobry Pasterz, który woła swoje owce po imieniu, staje na ich czele i prowadzi po drogach czasu do życia wiecznego. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy umocnić nasz wybór kroczenia za Chrystusem, ponieważ wierzymy, że tylko w Nim jest nasze ocalenie.

  Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

  Od jutra rozpoczynamy Maryjny Miesiąc Maj serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych.

  W poniedziałek obchodzimy Święto Św. Józefa, Robotnika.

  We wtorek przypada wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

  W środę obchodzimy Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za gazowe ogrzewanie.

  W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

  W I czwartek miesiąca wspominamy Św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji, hutników i strażaków. O godzinie 18.00 będzie Msza św. młodzieżowa, na którą szczególnie zapraszam młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

  W I piątek miesiąca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.15 Spowiedź św. dla dzieci z klas IV i o 18.00 Msza św. szkolna.

  W I sobotę miesiąca obchodzimy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Zapraszam o godzinie

  7.45 na rozważania Pierwszo-sobotnie i na Mszę św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i

  naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym

  dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkanocnej.

  W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 18.00 będzie sprawowane przy ulicy Staromiejskiej przy kapliczce koło stodoły. Kolekta przeznaczona będzie na archidiecezję Przed kościołem Dzieci Maryi przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych Dzieci Maryi.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji, oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.

  Parafia Wszystkich Świętych w Pszczynie organizuje Parafialny Festyn Rodzinny w środę 3 maja na Pszczyńskim Rynku. Początek o godz. 13.15, zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00. W ramach festynu prezentacje grup parafialnych, muzyka na scenie, wspólne zabawy, gry planszowe, grill, ciasta domowe i kawa. Będzie okazja, aby radośnie spędzić uroczyste popołudnie w gronie rodziny i znajomych. Zapraszamy wszystkich!

  POWRÓT