• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Ogłoszenia od 19.03.2023 do 26.03.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  IV Niedziela Wielkiego Postu od 19.03. do 26.03.2023 r.

  NIEDZIELA – 19.03.2023 – IV Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – W intencji kapłanów, neoprezbitera Alberta Font Aldaz, zakonników i zakonnic oraz o powołania do Służby Bogu i ludziom, by nie zabrakło ich dla następnych pokoleń

  9.30 – Za ++ zięciów Kazimierza Lazar i Jana Włodarczyk, ++ z rodzin: Lazar i Muras – od teściowej Marii Muras

  11.00 – Za + Wojciecha Dzida, ++ jego rodziców Lidię i Ryszarda

  14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

  PONIEDZIAŁEK – 20.03.2023 – Uroczystość ŚW. JÓZEFA, Oblubieńca NMP

  7.00 – Za ++ Stefanię i Józefa Cofała

  WTOREK – 21.03.2023

  7.00 – Za + Bronisławę Jacek we wspomnienie urodzin – od siostry Ireny

  ŚRODA – 22.03.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Ludwika Waleczek, ++ rodziców obu stron i ++ z rodzin

  CZWARTEK – 23.03.2023

  7.45 – Rozważania Wielkopostne

  8.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi w intencji Ks. Proboszcza Rafała Październioka z okazji 60 rocznicy urodzin – od Parafian

  16.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, dar życia i kapłaństwa, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ks. Proboszcza Rafała Październioka z okazji 60 rocznicy urodzin – od Parafian

  PIĄTEK – 24.03.2023

  17.30 – DROGA KRZYŻOWA dla dzieci

  18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Gertrudę i Antoniego Żelazo

  DROGA KRZYŻOWA

  SOBOTA – 25.03.2023 – Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – kolekta na nasz kościół

  8.00 – ZA PARAFIAN i w intencji dzieci poczętych a nie narodzonych

  15.00 – Chrzest dziecka: Michał Aleksander Łasowski

  16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkiego Postu.

  1/ Za + Wiesława Kosteckiego w VI rocznicę śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo

  2/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Aniołów Stróżów i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji dziecka przyjmującego Chrzest – Matyldy Aleksandry Wala jej rodziców i rodziców chrzestnych

  NIEDZIELA – 26.03.2023 – V Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Helenę Polko we wspomnienie 100 rocznicy urodzin

  11.00 – Za + męża Jana Duda w I rocznicę śmierci

  Chrzest dzieci: Wiktoria Anastazja Niemczyk

  Klara Agata Kuźnik

  14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023

  „… KTO ZGRZESZYŁ, ŻE SIĘ URODZIŁ NIEWIDOMY …?”.

  W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność, czy też nie potrafimy rozwiązać jakichś sytuacji konfliktowych. A Jezus przechodzi. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok. On jest naszym światłem. On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta: „Czy ty wierzysz?”. I to pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź?

  Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza.

  Bóg zapłać za składane ofiary.

  W dzisiejszą IV Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam o godzinie 14.30 na, Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Koronkę do Bożego Miłosierdzia

  W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

  W czwartek Msze Św. o godzinie 8.00 i 16.30 będą sprawowane w intencji Ks. Proboszcza Rafała z okazji 60 rocznicy urodzin.

  W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 zapraszam dzieci na Drogę Krzyżową i Mszę św. szkolną szczególnie zapraszam uczniów klas VII. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

  W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Zapraszam na Msze św. o godz. 8.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na nasz kościół. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkiego Postu.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni, a Podopieczni naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa przed kościołem będą sprzedawać palmy, ozdoby i wyroby świąteczne.

  Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii.

  U Pana kościelnego można nabyć „paschaliki” jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża w cenie 16 zł i mała w cenie 9 zł. W Niedzielę Zmartwychwstania pozwolą nam przeżyć jedność z tymi dziećmi przy wielkanocnym stole. Zachęcam do wspierania tego dzieła.

  Nasza Parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Medjugorie przez Budapeszt do Chorwacji w dniach od 24.08-01.09.2023. W programie między innymi: rejs statkiem po Dunaju, Jeziora Plitwickie, Góra Objawień, Gradaca i całodzienny rejs statkiem na Peljesac i Hvar, plażowanie, zwiedzanie Mostaru i Dubrownika. Cena 1180 zł i 160 euro. Program wywieszony jest w gablotce.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Dostępny jest także nowy numer Małego Gościa dla dzieci w cenie 7 zł.

  POWRÓT