• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Ogłoszenia od 12.02.2023 do 19.02.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  VI Niedziela Zwykła od 12.02. do 19.02.2023 r.

  NIEDZIELA – 12.02.2023 – VI Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + ojca i męża Aleksandra Rozmus w kolejną rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

  9.30 – Za ++ rodziców Krystynę i Augustyna Duda

  11.00 – Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Henryka Jochemczyk z okazji 75 rocznicy urodzin

  Chrzest dziecka: Aleksander Konrad Mika

  PONIEDZIAŁEK – 13.02.2023

  7.00 – Za + męża Franciszka Kania

  WTOREK – 14.02.2023 – Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

  7.00 – Za + babcię Weronikę Botor – od Ani i Piotrka

  ŚRODA – 15.02.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Feliksa Machnik w kolejną rocznicę śmierci i + żonę Łucję

  CZWARTEK – 16.02.2023

  18.00 – Za ++ rodziców Marię i Stanisława Machulec, ++ braci: Antoniego, Józefa i Piotra oraz ++ dziadków obu stron

  PIĄTEK – 17.02.2023

  18.00 – Za + męża Andrzeja Jaszek w IX rocznicę śmierci, ++ rodziców Józefa i Martę Pojda, teściów Teodora i Annę Jaszek, ++ szwagra Emanuela i bratową Marię

  SOBOTA – 18.02.2023

  14.30 – Chrzest dziecka: Wiktoria Zuzanna Grolik

  15.00 – Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dary Ducha Świętego i zdrowie dla Krystiana Tatoj z okazji 18 rocznicy urodzin i w intencji jego ojca Mirosława z okazji 50 rocznicy urodzin

  16.00 – Msza Św. z wigilii VII Niedzieli Zwykłej. Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w dla Iwony Błąkała z okazji 50 rocznicy urodzin

  NIEDZIELA – 19.02.2023 – VII Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + Małgorzatę Kasza we wspomnienie urodzin

  9.30 – Za + Kunegundę Nowożyn we wspomnienie 100 rocznicy urodzin, ++ z rodzin: Nowożyn, Adamus i Mańka

  11.00 – Za + Bernarda Kasza, + Bronisławę Kasza i ++ z rodziny Kasza

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

  NIE PRZYSZEDŁEM ZNIEŚĆ, ALE WYPEŁNIĆ

  ( PRAWO I PROROKÓW )”.

   

  Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. Jezus wzywa nas dzisiaj do sprawiedliwości, która sprowadza się do naszej odpowiedzi na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach. Ta sprawiedliwość to „sprawa serca”, przemienionego i zaangażowanego w czynienie dobra. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie podążania za słowem Jezusa, aby nasze zaangażowanie w świecie przynosiło obfite owoce.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie naszego kościoła i pozostałych budynków parafialnych. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc poszkodowanym w wybuchu gazu braciom Ewangelikom w Szopienicach. Bóg zapłać za składane ofiary.

  We wtorek obchodzimy Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

  W piątek o godzinie 17.15 Adoracji Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. i ich rodziców.

  W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VII Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego. Z dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” można dowiedzieć się m.in., dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś w Pszczynie wraz z Biurem Podróży POLAN organizuje wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do LIBANU drogą Św. Charbela Makhlouf i Kultury Fenicjan w terminie 17.06 do 26.06.2023r. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmują: Zarząd Osiedla Stara Wieś w Pszczynie i biuro Podróży POLAN. Wszelkie dane dostępne są na plakatach wywieszonych w gablotce lub na stronie internetowej.

  W związku z zamiarem wydania monografii o naszej parafii w postaci książki przez Zarząd Osiedla Stara Wieś, bardzo prosimy wszystkich Parafian o udostępnienie materiałów, zdjęć, obrazów, artykułów, życiorysów, historycznych wydarzeń i wiadomości, które powinny być zamieszczone i uwzględnione w mającym powstać dziele.

  POWRÓT