• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Ogłoszenia od 15.01.2023 do 22.01.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  II Niedziela Zwykła od 15.01. do 22.01.2023 r.

  NIEDZIELA – 15.01.2023 – II Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + Marię Jaromin w VIII rocznicę śmierci, męża Pawła, ++ 2 siostry i 2 szwagrów

  9.30 – Za + Otylię Błaut w I rocznicę śmierci

  11.00 – Za + męża Krzysztofa Muras

  PONIEDZIAŁEK – 16.01.2023

  7.00 – Za + Stanisława Leki

  WTOREK – 17.01.2023 – wsp. Św. ANTONIEGO, opata

  7.00 – ZA PARAFIAN

  17.00 – Za + Bogdana Gruszka w I rocznicę śmierci

  ŚRODA – 18.01.2023 TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Franciszka Boryczkę, żonę Annę i rodziców obu stron

  CZWARTEK – 19.01.2023 – wsp. Św. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA, bpa

  18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Maksymiliana Trembla z okazji 5 urodzin

  PIĄTEK – 20.01.2023

  18.00 – Za + Alojzego Celer w VII rocznicę śmierci

  SOBOTA – 21.01.2023 – wsp. Św. AGNIESZKI, dziewicy i męczennicy

  8.00 – Za wstawiennictwem Św. Joachima i Anny w intencji babć i dziadków z okazji ich święta

  16.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Zwykłej. Za + dziadka Jana Duda – od wnuków oraz za ++ dziadków Rozalię i Józefa Szpek, Gertrudę i Franciszka Duda – od wnuków i prawnuków

  NIEDZIELA – 22.01.2023 – III Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + ojca i męża Aleksandra Rozmus we wspomnienie urodzin

  9.30 – Za + Jerzego Kloc w XVII rocznicę śmierci, ++ z rodziny Kloc i Polak

  11.00 – Za ++ rodziców Eufemię i Konrada Leśnikowski, ++ 3 córki, zięcia, 2 wnuków, ++ z rodzin: Leśnikowski, Wojtała, Glanc, Stencel i dusze opuszczone

  15.00 – Wspólne Kolędowanie z Chórem „CANTEMUS” i dziećmi

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2023

  „OTO BARANEK BOŻY…”.

  Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” – mówi dzisiaj w Ewangelii Jan Chrzciciel, rozpoznając w Jezusie Mesjasza, Syna Bożego. Również my zgromadzeni na Eucharystii pragniemy rozpoznać Pana, który wkracza w codzienność naszego życia. Świadomi, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju i przebaczenia, wzbudźmy w sobie szczerą intencję spotkania z Nim we wspólnocie, w modlitwie, w słuchaniu słowa i w łamaniu chleba.

  Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Antoniego, opata.

  Od środy rozpoczynamy Tydzień Ekumeniczny. Przez ten czas modlimy się o Jedność Chrześcijan.

  W czwartek przypada wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

  W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka, z tej okazji zapraszam wszystkie Babcie i Dziadków na Mszę św. w ich intencji o godzinie 8.00, a o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę 22 stycznia o godzinie 15.00 w naszym kościele zapraszam na wspólne kolędowanie wraz z naszym chórem „Cantemus”. Do kolędowania zapraszam także dzieci naszej parafii, które chciałyby wystąpić grając, czy śpiewając kolędy i pastorałki. Chętnych proszę o zgłaszanie swego występu dzisiaj w zakrystii.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie.

  W związku z zamiarem wydania monografii o naszej parafii w postaci książki przez Zarząd Osiedla Stara Wieś, bardzo prosimy wszystkich Parafian o udostępnienie materiałów, zdjęć, obrazów, artykułów, życiorysów, historycznych wydarzeń i wiadomości, które powinny być zamieszczone i uwzględnione w mającym powstać dziele.

  Pracownicy i uczestnicy Ośrodka Matka Boża Różańcowa zapraszają bardzo serdecznie na Przedstawienie Jasełkowe pt. „W stronę Światła”, które odbędzie się 19.01.2023 r. w Pszczyńskim Centrum Kultury godzinie 18.00. Wstęp na jasełka jest bezpłatny. Obowiązywać będą darmowe zaproszenia do odebrania w Ośrodku MBR Tel. 32 44 90 894 lub Pszczyńskim Centrum Kultury. Podczas przedstawienia osoby chętne mogą wspomóc nasz Ośrodek wrzucając dowolną kwotę do puszek kwestarskich.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia; Beata Zajączkowska pisze z Watykanu o pożegnaniu papieża seniora, a Franciszek Kucharczak opisuje, jak umierali papieże.

  POWRÓT