• „MÓWIONO – ODSZEDŁ
  OD ZMYSŁÓW …”.

 • Światowy Dzień Młodzieży 19.11.2022


  Zapraszamy młodzież wraz z Księżmi na XXXVII Światowy Dzień Młodzieży. Uczestnicy spotkania zgromadzą się w sobotę 19 listopada br. o godz. 12 w dwóch miejscach: w kościele Mariackim oraz w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tam, rozważając wyznaczone tajemnice Różańca poznają konkretne drogi ich realizacji. W kościele Mariackim zgromadzona młodzież wysłucha konferencji nt. chrześcijańskiego powołania i pozna świadectwa kleryka WŚSD, siostry zakonnej oraz młodego małżeństwa. W kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła zebrani wysłuchają konferencji ks. Łukasza Stawarza, dyrektora archidiecezjalnej Caritas oraz zapoznają się z praktycznymi drogami realizacji ofiarnej miłości bliźniego. Następnie wyruszą w pielgrzymce wiary do katedry.

  Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora rozpocznie się o godz. 14. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Arcybiskup roześle młodych zgodnie z hasłem zbliżających się Światowych Dni Młodzieży: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Proponowany podział dekanatów i szczegóły na www.mlodzidlamlodych.pl oraz na plakacie (załącznik nr 1). Prosimy o zgłoszenie do 15 listopada przybliżonej liczby uczestników z parafii na adres: lukasz.wieczorek@katowicka.pl.

  Trwają zapisy na drugi w tym roku „Weekend maturzystów – czas wspólnych rozmów, zabawy i modlitwy”. Tym razem odbędzie się w dn. 2–4 grudnia w Częstochowie. Szczegóły na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl.

  POWRÓT