• „… PRZEPRAWMY SIĘ
  NA DRUGĄ STRONĘ …”.

 • Ogłoszenia od 30.10.2022 do 06.11.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXXI Niedziela Zwykła od 30.10. do 06.11.2022 r.

  NIEDZIELA – 30.10.2022 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

  7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Anioła Stróża i zdrowie w intencji Ignacego Kapuścińskiego z okazji 3 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

  9.30 – Za ++ Mariana i Joannę Hat o spokój ich dusz

  11.00 – ZA PARAFIAN budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła i kaplicy

  15.00 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

  PONIEDZIAŁEK – 31.10.2022

  7.00 – Za ++ rodziców Martę i Pawła Krawieczek

  Nabożeństwo Różańcowe

  10.00 – Pogrzeb Śp. Anny Wala

  WTOREK – 01.11.2022 – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za ++ rodziców Otylię i Henryka Blaut

  11.00 – Za + Krzysztofa Szczyrba w kolejną rocznicę śmierci

  15.00 – NABOŻEŃSTWO na cmentarzu procesja i Msza Św. ok.16.00 – Za Zmarłych zalecanych

  ŚRODA – 02.11.2022 – Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – W intencjach Ojca Świętego i RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  17.30 – ZA++ PARAFIAN i++ zalecanych

  18.00 Za + Jana Czerneckiego – od Dominiki, Aleksandry, Klaudiusza i Artura

  CZWARTEK – 03.11.2022 – I czwartek

  7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

  RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  17.30 – RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Romana Nycz, ++ z rodzin: Nycz i Bodora

  PIĄTEK – 04.11.2022 – Wsp. ŚW. KAROLA BOROMEUSZA, biskupa – I piątek

  7.00 – Za + Weronikę Botor – od sąsiadów z ulic: Ziołowej i Batalionów Chłopskich

  17.30 – RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Jana Kościelnego w II rocznicę śmierci

  SOBOTA – 05.11.2022 – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Gertrudy Waleckiej z okazji 90 Rocznicy Urodzin

  16.00Msza Św. z wigilii XXXII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Eugeniusza Zegrodzkiego w II rocznicę śmierci

  NIEDZIELA – 06.11.2022 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + mamę Krystynę Żelazo w II rocznicę śmierci, + ojca Stefana i ++ dziadków obu stron

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH

  9.30 – Za + Konstantyna Klos w II rocznicę śmierci

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Joanny i Janusza Wala z okazji 40 Rocznicy Urodzin

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

  30.10.2022

  „… MUSZĘ SIĘ ZATRZYMAĆ W TWOIM DOMU …”

  Kolejna Msza św. kiedy stajemy przed ołtarzem Pana, aby słuchać Jego słowa, wypraszać łaski, jednoczyć się z Nim w Komunii św. Potrzebna nam jest wewnętrzna determinacja jak u Zacheusza, który nie zważając na przeszkody zewnętrzne i drwiny innych osób, chciał spotkać się z Jezusem. Czasem największą trudnością w osobistej relacji z Bogiem jest nasze zniechęcenie i obojętność. Jezus mówi: „Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”. Dajmy się odnaleźć Bogu.

  Obchodzona uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem pełnym radości i nadziei. Radości, ponieważ wspominamy całą rzeszę ludzi, którzy poprzedzili nas w ziemskiej wędrówce, a przez swoją miłość do Boga, heroizm wiary i przylgnięcie do Niego przebywają teraz w niebie i wstawiają się za nami. Dzień nadziei, ponieważ również i my możemy, żyjąc w bliskiej obecności Boga, osiągnąć pełnię miłości i stać się świętymi, o czym zapewnia nas Słowo Boże, które usłyszymy podczas Eucharystii.

  W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na misje. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.

  We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. O godzinie 15.00 na naszym cmentarzu „Świętego Krzyża” będzie nabożeństwo za zmarłych i około 16.00 będzie dodatkowa Msza Św. Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie raty za nowe ogrodzenie naszego cmentarza „Świętego Krzyża”. Przed kościołem Dzieci Maryi będą sprzedawać papieskie kremówki. W tym dniu bowiem przypada kolejna rocznica święceń kapłańskich Św. Jana Pawła II. Zachęcam do nabycia tych kremówek i wsparcia działalności Dzieci Maryi. Na cmentarzu będzie kwesta na Hospicjum Ojca Pio.

  W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Msze Św. będą o godzinie 7.00, 17.30 i 18.00, kolekta na potrzeby parafii. Różaniec za zmarłych zalecanych będziemy odmawiać po Mszy św. porannej.

  Codziennie w czasie oktawy zapraszam wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe za zmarłych zalecanych. W zakrystii lub do skarbony można składać zalecki, wypominki za naszych zmarłych za których będziemy ofiarować nabożeństwa różańcowe w oktawie miesiąca listopada. W tych intencjach możemy też zapalać świece na wotywnych świecznikach.

  W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  W I czwartek zapraszam na Mszę Św. o godzinie 7.00 o powołania do życia konsekrowanego i uświecenie duchowieństwa.

  W I piątek wspominamy św. Karola Boromeusza, biskupa. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci komunijnych. O godzinie 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych i Msza Św. szkolna.

  W I sobotę miesiąca zapraszam parafian na Mszę Św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych , którzy odeszli do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXXII Niedzieli Zwykłej.

  W tygodniu można zamawiać intencje Mszy św. jubileuszowych i okrągłych rocznic na rok 2023.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remont Krypty Katedry. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii.

  Przewodniczący Osiedla P. Marian Szwarc do dnia 3.11br pod telefonem 500 233 350 będzie zbierał zamówienia na opał tj miał, groszek lub orzech, który zorganizuje Gmina Pszczyna do końca bieżącego roku w wysokości 1,5 tony. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Świętego. Odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św.; zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” można m.in. znaleźć odpowiedź na pytanie nurtujące wielu z nas, zwłaszcza przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych: „Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?”.

  Warto też zwrócić uwagę na ankietę, w której redaktorzy „Gościa” opowiadają o swoich ulubionych świętych.

  Na Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie oraz na Apel Jasnogórski

  zapraszamy w każdą sobotę o 20.30 do kościoła Wszystkich Świętych

  w Pszczynie. Kościół jest otwarty od 20.15.”

  POWRÓT