• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 02.10.2022 do 09.10.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXVII Niedziela Zwykła od 02.10. do 09.10.2022 r.

  NIEDZIELA – 02.10.2022 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Gerarda Wala w 40 rocznicę śmierci

  Modlitwa Różańcowa

  Modlitwy III Zakonu Św. Franciszka

  9.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ rodziców obu stron i ++ z rodzin: Kubis, Kurzyca, Hlubek, Kaszok, Pomorski i Figołuszka

  Modlitwa Różańcowa

  11.00 – Za + Jadwigę Krasoń we wspomnienie urodzin

  Modlitwa Różańcowa

  PONIEDZIAŁEK – 03.10.2022

  7.00 – Za + Weronikę Botor – od rodziny dzieci szwagra Romana

  Nabożeństwo Różańcowe

  WTOREK – 04.10.2022 – Wsp. Św. FRANCISZKA z ASYŻU

  7.00 – Za ++ bratową Helenkę i jej męża Franciszka Spyra oraz ++ z rodziny Spyra

  Nabożeństwo Różańcowe

  ŚRODA – 05.10.2022 – Wsp. Św. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, dziewicy

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Jana Dobija w 30 dzień po śmierci

  Nabożeństwo Różańcowe

  CZWARTEK – 06.10.2022 – I czwartek

  7.00 – O powołanie do życia konsekrowanego i uświęcenie duchowieństwa

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Marię Piłot

  PIĄTEK – 07.10.2022 – Wsp. NMP RÓŻAŃCOWEJ – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ Henryka Jucha, 2 żony, zięcia Henryka Szromek, Helenę Skupień i rodziców obu stron

  SOBOTA – 08.10.2022

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  Modlitwa Różańcowa

  12.00 – Ślub konkordatowy: Marzena Dworok i Dawid Trójca

  16.00Msza Św. z wigilii XXVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ rodziców Rufina i Ingę Zając

  NIEDZIELA – 09.10.2022 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Jana Czerneckiego – od Zbigniewa i Łucji Marszałek

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie dla Jadwigi Waleczek oraz za + Ludwika Waleczek w rocznicę ślubu

  11.00 – Za + Katarzynę Waleczek w X rocznicę śmierci, ++ męża Alojzego, rodziców obu stron, zięcia Andrzeja i ++ z rodzin: Waleczek, Ryguła i Machoń

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo Różańcowe

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022

  „… PANIE, DODAJ NAM WIARY…”.

  „ Przymnóż nam wiary” – prośba apostołów do Jezusa i Jego odpowiedź wyznaczają także kierunek naszego życia. Wiara jest darem, ale także zaangażowaniem naszej wolności, a jej autentyczne przeżywanie prowadzi do postawy służby. Prośmy podczas tej Eucharystii, aby Jezus pobudzał nas do kroczenia drogą wiary pokornej, która rodzi owoce we wszystkich obszarach naszego życia,

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy i Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  We wtorek wspominamy Św. Franciszka z Asyżu.

  W środę obchodzimy wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

  W I czwartek miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 7.00 o powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i o uświęcenie duchowieństwa. O godzinie 18.00 zapraszam na Mszę Św. młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy Św. będzie spotkanie dla kandydatów.

  W I piątek miesiąca obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zapisy w zakrystii. Na Mszę św. szkolną o godzinie 18.00 zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii. Przed Mszą św. o godzinie 17.30 będzie modlitwa różańcowa z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

  W drugą sobotę miesiąca o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. Po Mszy Św. będzie Nabożeństwo Różańcowe. Również w sobotę godzinie 10.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXVIII Niedzieli Zwykłej.

  W przyszła niedzielę kolekta specjalna, kopertowa będzie przeznaczona na zapłacenie kolejnej raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła.

  W niedzielę 16 października obchodzić będziemy nasz doroczny Odpust Parafialny Św. Jadwigi Śląskiej. Niech codzienna modlitwa różańcowa będzie naszym duchowym przygotowaniem do tej Uroczystości. Wszystkich parafian codziennie zapraszam na modlitwę różańcową. Szczególnie zachęcam dzieci, młodzież, całe rodziny.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców osiedla do udziału w głosowaniu na projekty w Budżecie Obywatelskim na rok 2023. Głosować można:

  1. Przed naszym kościołem w niedzielę 02.10. po Mszach Św.

  2. W nowej siedzibie biblioteki tj na piętrze w naszym Osiedlowym Centrum Kultury ul. Staromiejska 43 w dniach do 5.10 br. Od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12.00 do 14.00.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, oraz na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce.

  Zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firmę Green Office Ecologic. W naszej parafii zbiórka będzie 8 października 2022 roku do godziny 10.00 na dolnym parkingu przed kościołem.

  W najbliższą niedzielę 9 października w naszej parafii na zaproszenie Parafialnego Patronatu Misyjnego będziemy gościć Siostrę Danielę ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek z Panewnik. Siostra Daniela obecnie przebywa w Polsce na urlopie. Na co dzień posługuje w Kamerunie, gdzie przedtem posługiwała nasza parafianka Siostra Klaudia. Chcemy kontynuować dzieło wtedy rozpoczęte, dlatego w niedzielę po każdej Mszy Św. będziemy mogli wesprzeć to misyjne dzieło naszą pieniężną ofiarą.

  POWRÓT