• „MÓWIONO – ODSZEDŁ
  OD ZMYSŁÓW …”.

 • Ogłoszenia od 04.09.2022 do 11.09.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXIII Niedziela Zwykła od 04.09. do 11.09.2022 r.

  NIEDZIELA – 04.09.2022 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Annę Pastuszka w VI rocznicę śmierci, męża Edwarda, rodziców obu stron i rodzeństwo

  Modlitwy III Zakonu

  9.30 – Adama Blaut w IV rocznicę śmierci, ++ rodziców i teściów

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Cecylii i Klaudiusza Mika w 5 Rocznicę Ślubu i w intencji ich syna Piotra z okazji I Rocznicy Urodzin

  PONIEDZIAŁEK – 05.09.2022 – wsp. ŚW. MATKI TERESY z KALKUTY, zakonnicy

  7.00 – Za + Bogdana Gruszka – od Jarosława Hasik z rodziną

  WTOREK – 06.09.2022

  7.00 – Za + Profesora Mariana Sarnę – od Joanny Grzybowskiej – Pietras

  ŚRODA – 07.09.2022

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Jerzego Rudol – od Ewy i Michała Nieśpiał i Izabeli Waligóra z rodziną

  CZWARTEK – 08.09.2022 – Święto NARODZENIA NAJSWIĘTSZEJ MARYI PANNY

  18.00 – Za + rodziców Adama i Gertrudę Koczy i ++ z rodziny

  PIĄTEK – 09.09.2022

  11.00 – Msza Św. w intencji naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ Franciszka Chudek, żonę Małgorzatę, ++ z rodzin Chudek i Jacek

  SOBOTA – 10.09.2022

  14.30 – Chrzest dziecka: Lilianna Maria Bogocz

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji małżonków Teodora i Doroty Ludziarczyk z okazji 50 Rocznicy Ślubu – Złotych Godów Małżeńskich

  16.00Msza Św. z wigilii XXIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + męża Józefa Pośpiech w VI rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron, ++ z rodzin: Pośpiech i Pękała

  NIEDZIELA – 11.09.2022 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Martę Kiecok w III rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Kiecok, Pękała, Rozmus i Sojka

  9.30 – Za ++ Franciszka i Weronikę Skaźnik, ++ 3 synów i zięcia

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Mirosławy i Wiesława Gancarz z okazji 30 Rocznicy Ślubu

  Roczek dziecka: Ksawery Dopart

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022

  KTO MOŻE BYĆ UCZNIEM CHRYSTUSA ? ”.

  Jezus objawia nam dzisiaj swój zamysł – pragnienie, by podążać za Nim w wolności serca. Jedynie ten, kto kocha naprawdę, potrafi wybierać drogę, którą jest mądrość krzyża. Prośmy Boga w tej Eucharystii, aby uwolnił nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań i pomógł nam całkowicie przylgnąć do Ewangelii.

  W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce. Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy i Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W dzisiejszą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla o godzinie 14.00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

  W czwartek obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

  W piątek o godzinie 18.00 będzie Msza św. szkolna.

  W sobotę o godzinie 10.00 będzie spotkanie Dzieci Maryi. O 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXIV Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa będzie przeznaczona na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła.

  Przypominamy, że XV Rodzinny Piknik Starowiejski „Rodzinnie i Wesoło” odbędzie się w najbliższą sobotę 10.09.2022. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 na boisku szkolnym.

  V Piknik Osiedlowo Parafialny 17-09-2022 godzina 16.00

  Zarząd Osiedla Stara Wieś oraz Rada Parafialna pragną zaprosić wszystkich mieszkańców Osiedla i Parafian na PIĄTY PIKNIK OSIEDLOWO PARAFIALNY p.t. „Nie tylko dla Seniorów” Piknik odbędzie się 17-tego września od godziny 16.00 na terenie obejścia kościoła. Podczas imprezy wystąpi zespół muzyczny „Kwaśnica” który zaprasza do wspólnego biesiadowania oraz tańca. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchawców, a każdy z Państwa będzie mógł wspólnie usiąść przy kawie i cieście oraz zjeść coś ciepłego. Tak samo jak przy poprzednich piknikach uprzejmie prosimy o pomoc przy pieczeniu ciast zapisując się na listę w zakrystii. Podczas tegorocznej imprezy będziemy mogli wesprzeć chorujące dzieci: naszego Florianka i Olka, a także Mikołajka. Serdecznie zapraszamy !!

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. w którym warto przeczytać między innymi o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy.
   

  POWRÓT