• „… PRZEPRAWMY SIĘ
  NA DRUGĄ STRONĘ …”.

 • Ogłoszenia od 31.07.2022 do 07.08.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XVIII Niedziela Zwykła od 31.07. do 07.08.2022 r.

  NIEDZIELA – 31.07.2022 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Alojzego Janosz we wspomnienie urodzin – od dzieci

  11.00 – Za + Stefanię Piecha

  PONIEDZIAŁEK – 01.08.2022 – Wsp. Św. ALFONSA MARII LIGUORIEGO, bpa i dK

  7.00 – Za + Beatę Lekką – od swatów Małgorzaty i Henryka Nowak

  WTOREK – 02.08.2022 Odpust Porcjunkuli

  8.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Anielskiej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Marii Gogol z okazji 80 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny dzieci i wnuków

  ŚRODA – 03.08.2022

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Małgorzatę Kasza w 30 dzień po śmierci

  CZWARTEK – 04.08.2022 – Wsp. Św. JANA MARII VIANNEYA, prezbitera – I czwartek

  18.00 – Za + ojca Augustyna Kozik we wspomnienie urodzin o radość życia wiecznego – od córki z rodziną

  PIĄTEK – 05.08.2022 – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Za + Józefa Skinder w II rocznicę śmierci i ++ rodziców Skinder i Dyja

  SOBOTA – 06.08.2022 – Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  12.00 – Ślub konkordatowy: Karolina Klos i Michał Zielazo

  13.30 – Ślub konkordatowy: Paulina Wagstyl i Wojciech Soloch

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji małżonków Heleny i Kazimierza Lazar z okazji 50 Rocznicy Ślubu – Złotych Godów Małżeńskich oraz w intencji ich dzieci z rodzinami

  16.00Msza Św. z wigilii XIX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Annę Celer – od dzieci: Teresy, Haliny, Danuty i Janusza

  NIEDZIELA – 07.08.2022 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Stefana Żelazo w kolejną rocznicę śmierci, + żonę Krystynę i ++ rodziców obu stron

  9.30 – Za + Emila Botor i ++ rodziców obu stron

  11.00 – ZA PARAFIAN

  13.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Rodziny w podziękowaniu za dar życia i trud wychowania dla rodziców Młodej Pary Pauliny i Wojtka w ich 25 i 30 Rocznicę Ślubu

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.202

  UWAŻAJCIE I STRZEŻCIE SIĘ …”

  Zgromadzeni na Eucharystii chcemy słuchać słowa Boga i karmić się Jego ciałem. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że nie ma większej sprawy niż zawierzenie życia Bogu i podporządkowanie się Jego zbawczym planom. Dzięki temu możemy spojrzeć na życie w prawdziwej wolności i cieszyć się radością posiadania największych darów.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W poniedziałek wspominamy Św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła i rozpoczynamy miesiąc sierpień. Kościół wzywa nas do trzeźwości i abstynencji. Podjęte postanowienia i wyrzeczenia można wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej w przedsionku kościoła.

  We wtorek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. Msza Św. będzie o godzinie 8.00.

  W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi świętej dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed każdą Mszą Świętą.

  W I czwartek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera, patrona proboszczów. Msza Św. o godzinie 18.00.

  W I piątek od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w zakrystii. O 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św.

  W I sobotę miesiąca obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 8.00 zapraszam na Mszę Św. za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 Msza Św. z wigilii XIX Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii.

  Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie organizuje wyjazd na Święto Dziękczynienia do Torunia przez Kalisz i Licheń w dniach 5 i 6 sierpnia 2022 oraz 22 sierpnia do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Zapisy pod numerami telefonów u Pań: Kazimiery 536 601 452 oraz Teresy 32 210 56 63

  Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze można przeczytać między innymi o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych groźnych substancji i zachowań oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych.

  POWRÓT