• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Dzień Dobra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego


  Zapraszamy diecezjan na Dzień Dobra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r. organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. W ramach imprezy plenerowej w godz. od 12.00 do 18.00 na placu pod katowickim Spodkiem wystąpią na scenie znani artyści muzyki chrześcijańskiej: Magda Anioł, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Krzysztof Antkowiak, Adama Krylik, Mietek Szcześniaka oraz zespół Albo i Nie.  O godz. 15.00 będzie odśpiewana koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed sceną będzie utworzone miasteczko Dobra, gdzie można zapoznać się z działaniami naszej diecezjalnej Caritas, zapewniamy atrakcje dla dzieci i zaplecze gastronomiczne. Dzień Dobra służy promocji wolontariatu i wspólnemu świętowaniu Niedzieli Miłosierdzia. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na naszej stronie www.katowice.caritas.pl.

   Szczęść Boże
  Ks. Łukasz Stawarz
  Dyrektor Caritas
  Archidiecezji Katowickiej

  Na zamówienie TVP Historia powstał film „Tyle radości” przedstawiający życie i działalność bp. Czesława Domina, katowickiego biskupa pomocniczego (w latach 1970-1992), a następnie ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (w latach 1992-1996).

  Autorką i reżyserką dokumentu jest Dagmara Drzazga (znana z filmu Bez jednego drzewa las lasem zostanie o bł. ks. Janie Masze), która wspólnie z ekipą filmową TVP Katowice przez wiele miesięcy podążała śladami pochodzącego z Michałkowic bp. Czesława – pełnego wiary Pasterza, zaangażowanego w działalność charytatywną Kościoła i pomoc najbardziej potrzebującym.

  Film „Tyle radości” będzie można zobaczyć 14 kwietnia (Wielki Czwartek) o godz. 20:00 na kanale TVP Historia, a także 18 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) o godz. 19:10 a antenie TVP3 Katowice.

   

  POWRÓT