• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Ogłoszenia od 27.03.2022 do 03.04.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  IV Niedziela Wielkiego Postu od 27.03. do 03.04.2022 r.

  NIEDZIELA – 27.03.2022 – IV Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za + Gertrudę Stachurską – od siostry Marii z rodziną

  9.30 – Za ++ rodziców Gertrudę i Antoniego Żelazo

  11.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Bocheński

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  15.15 – Gorzkie Żale

  PONIEDZIAŁEK – 28.03.2022

  7.00 – Za ++ dziadków Matyldę i Michała Kania, ++ z rodziny Kania

  Rozważania Wielkopostne

  WTOREK – 29.03.2022

  7.00 – Za + Beatę Lekką – od Moniki i Krzysztofa Malarz z córkami

  ŚRODA – 30.03.2022

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za +Helenę Kocur, ++ rodziców Anielę i Stanisława Koczar

  16.00 – Rekolekcje dla dzieci

  CZWARTEK – 31.03.2022

  16.00 – Rekolekcje dla dzieci

  18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Grażyny i jej córki

  PIĄTEK – 01.04.2022 – piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  16.00 – Rekolekcje dla dzieci

  18.00 – Za +Bogdana Gruszka – od pracowników firmy Trans-Krusz

  DROGA KRZYŻOWA przygotowana przez Ośrodek Caritas Matka Boża Różańcowa

  SOBOTA – 02.04.2022 – sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

  16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkiego Postu. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Klimek

  NIEDZIELA – 03.04.2022 – V Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za + Otylię Błaut – od syna Huberta z dziećmi

  9.30 – Za + Bronisławę Jacek – od rodziny Bałuch

  11.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Bojanek

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  15.15 – Gorzkie Żale

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022

   

  MOJE DZIECKO, TY ZAWSZE JESTEŚ PRZY MNIE …”

  Czwarta niedziela Wielkiego Postu to niedziela Laetare. Bóg udziela obficie Kościołowi swoich darów i zaprasza nas do radości. Mamy jednak świadomość, że bez nawrócenia nie sposób otworzyć się na to doświadczenie. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o łaskę życia w prawdzie o własnej grzeszności i mocy Bożego miłosierdzia.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

  Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości /Laetere/. Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

  W każdy poniedziałek Wielkiego Postu po porannej Mszy Św. prowadzone są rozważania przygotowane przez młodzież Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 IM. Karola Miarki w Pszczynie. Całość uświetnia refleksja muzyczna.

  W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek o godzinie 16.00 w kościele odbędą się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej.

  W czwartek po Mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony w naszej parafii 27 kwietnia bieżącego roku w środę o godzinie 16.00.

  W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi przed każdą Mszą św.

  W I piątek miesiąca marca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. Ośrodek Caritas Matka Boża Różańcowa zaprasza wszystkich na przedstawienie i nieco inne przeżycie Drogi Krzyżowej.

  W I sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkiego Postu.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunku za gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków parafialnych. Przed kościołem podopieczni naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa będą rozprowadzać palmy, ozdoby i wyroby świąteczne.

  Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii. U Pana kościelnego można nabyć „paschaliki” jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża w cenie 15 zł i mała w cenie 8 zł.

  Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Termin od 17 do 25.10.2022. Cena 4 475 zł/os. Zapisy wraz z zaliczką do czwartku włącznie przyjmuje: Pan Damian Wagstyl Tel. 606 634 644.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś, informuje mieszkańców osiedla pragnących pomóc uchodźcom wojennym z Ukrainy, a szczególnie osobom przebywającym na naszym osiedlu, że można się włączyć w zbiórkę artykułów spożywczych i sanitarnych. Zbiórkę w/w artykułów prowadzi Ośrodek Matka Boża Różańcowa. Koordynatorem akcji jest dyrektor ośrodka P. Piotr Kowalski. Tel. kom. 660 538 793

  Zarząd Osiedla Stara Wieś organizuje cykl spotkań z fizjoterapeutą „Zdrowy kręgosłup”. Zajęcia będą obejmowały wykłady oraz ćwiczenia pod okiem specjalisty. Spotkania będą odbywać się w Osiedlowym Centrum Kultury w Pszczynie przy ul. Staromiejskiej 41 w każdy czwartek. Udział w projekcie jest bezpłatny. Spotkania będą finansowane z Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 18.00. Osoba do kontaktu: Pani Marcelina Leki Tel. kom. 665 243 667

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, a w nim szczególnie artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości.

  POWRÓT