• „WY JESTEŚCIE
  ŚWIADKAMI TEGO … ”.

 • Ogłoszenia od 20.03.2022 do 27.03.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  III Niedziela Wielkiego Postu od 20.03. do 27.03.2022 r.

  NIEDZIELA – 20.03.2022 – III Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za + tatę Jerzego Brychcy w I rocznicę śmierci

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi Śląskiej w intencji rodziny Aleksandry i Miłosza Maślanka i ich syna Eryka

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Św. Józefa i Św. Jadwigi w intencji Jozefa Ryś z okazji 80 rocznicy urodzin i w intencji wnuka Adama Świerzawskiego z okazji 20 rocznicy urodzin

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  15.15 – Gorzkie Żale

  PONIEDZIAŁEK – 21.03.2022

  7.00 – Za ++ Alojzego, Augustyna, Juliannę i Jadwigę Larysz

  WTOREK – 22.03.2022

  7.00 – Za + Bronisławę Jacek we wspomnienie urodzin

  ŚRODA – 23.03.2022

  7.30Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  8.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi w intencji Ks. Proboszcza Rafała Październioka z okazji urodzin – od Parafian

  18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, dar życia i kapłaństwa, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ks. Proboszcza Rafała Październioka z okazji urodzin – od Parafian

  CZWARTEK – 24.03.2022

  18.00 – Za ++ rodziców Marię i Józefa Wróż, córki Marię i Małgorzatę, syna Stefana, Jadwigę Warzecha i ++ z rodzin: Wróż i Warzecha

  PIĄTEK – 25.03.2022 – Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – kolekta na nasz kościół

  7.00 – ZA PARAFIAN i w intencji dzieci poczętych a nie narodzonych

  17.30 – DROGA KRZYŻOWA dla dzieci

  18.00 – Msza św. szkolna. Za + Bronisławę Gruba w I rocznicę śmierci i + męża Pawła

  DROGA KRZYŻOWA

  SOBOTA – 26.03.2022

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Urszuli Spyra z okazji 70 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny

  16.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkiego Postu. Za + Wiesława Kosteckiego w V rocznicę śmierci

  17.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkiego Postu. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Aurelii z okazji 18 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny

  NIEDZIELA – 27.03.2022 – IV Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za + Gertrudę Stachurską – od siostry Marii z rodziną

  9.30 – Za ++ rodziców Gertrudę i Antoniego Żelazo

  11.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Bocheński

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  15.15 – Gorzkie Żale

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

  „…JESZCZE NA TEN ROK JE POZOSTAW …”.

  Pokuta i nawrócenie – to jedne z najczęściej wypowiadanych słów w Wielkim Poście. Odnoszą się do samej istoty chrześcijańskiego życia – wiary, która otwiera na przemieniającą moc Bożej miłości. Niech rozpoczynająca się Eucharystia ukierunkuje nas całkowicie na Boga, abyśmy odrzucali zło i mogli wydać obfite owoce nawrócenia.

  Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za składane ofiary.

  W dzisiejszą III Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam o godzinie 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

  W każdy poniedziałek Wielkiego Postu po porannej Mszy Św. prowadzone są rozważania przygotowane przez młodzież Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 IM. Karola Miarki w Pszczynie. Całość uświetnia refleksja muzyczna. Serdecznie zapraszamy.

  W środę wyjątkowo nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie o 7.30. Msze Św. o godzinie 8.00 i 18.00 będą sprawowane w intencji Ks. Proboszcza Rafała z okazji urodzin.

  W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Zapraszam na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na nasz kościół. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 zapraszam dzieci na Drogę Krzyżową i Mszę św. szkolną szczególnie zapraszam uczniów klas VII. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

  W sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się dekanalny dzień skupienia parafialnych zespołów Caritas w parafii Podwyższenia Krzyża Św. U nas o 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkiego Postu.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

   

  Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii. U Pana kościelnego można nabyć „paschaliki” jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża w cenie 15 zł i mała w cenie 8 zł. w Niedzielę Zmartwychwstania pozwolą nam przeżyć jedność z tymi dziećmi przy wielkanocnym stole. Zachęcam do wspierania tego dzieła.

  W środę 6 kwietnia br. nasza parafia organizuje wyjazd na „Misterium Męki Pańskiej ” do Teatru Adama Mickiewicza w Cieszynie. Koszt bilet i przejazd to 70 zł od osoby. Wyjazd z przed kościoła o godzinie 15.30. Można się jeszcze zapisać w dzisiejszą niedzielę.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. Dostępny jest także „Gość Ekstra” o Ojcu Pio i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

  POWRÓT