• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 03.10.2021 do 10.10.2021


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXVII Niedziela Zwykła od 03.10. do 10.10.2021 r.

  NIEDZIELA – 03.10.2021 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – ZA PARAFIAN

  Modlitwy III Zakonu Św. Franciszka

  9.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ z rodzin: Figołuszka, Kubis, Pomorski, Hlubek, Kaszok i Kurzyca

  11.00 – Za + Mirosława Jonderko – od Beaty i Piotra z dziećmi i ich rodzinami

  Chrzest dziecka: Piotr Klaudiusz Mika

  PONIEDZIAŁEK – 04.10.2021 – Wsp. Św. FRANCISZKA z ASYŻU

  7.00 – Za ++ Józefę i Ludwika Weszka, brata Ludwika, ++ Zofię i Henryka Płatkowskich

  Nabożeństwo Różańcowe

  WTOREK – 05.10.2021 – Wsp. Św. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, dziewicy

  7.00 – Za ++ rodziców Helenę i Ludwika Drzyzga, + córkę Halinę i + Jana Krawieczek

  Nabożeństwo Różańcowe

  ŚRODA – 06.10.2021

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ z rodzin: Łuka, Liszka i Gołek

  Nabożeństwo Różańcowe

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej w intencji pracowników, podopiecznych i darczyńców Ośrodka Matki Bożej Różańcowej

  CZWARTEK – 07.10.2021 – Wsp. NMP RÓŻAŃCOWEJ – I czwartek

  7.00 – O powołanie do życia konsekrowanego i uświęcenie duchowieństwa

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Bronisławę Gruba – od sąsiadów

  PIĄTEK – 08.10.2021

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Msza św. szkolna. O potrzebne Łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes dla solenizantów: Łucji, Hamida i rocznego dziecka Leonka

  SOBOTA – 09.10.2021

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  Modlitwa Różańcowa

  16.00Msza Św. z wigilii XXVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla małżonków Stanisławy i Piotra Jarczok z okazji 40 Rocznicy Ślubu / Rubinowe Gody Małżeńskie/ oraz o błogosławieństwo Boże dla trzech rodzin

  Roczek dziecka: Martyna Godziek

  NIEDZIELA – 10.10.2021 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Stefana Żelazo we wspomnienie urodzin, + żonę Krystynę i ++ rodziców obu stron

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Dawida Kokot z okazji 18 Rocznicy Urodzin

  11.00 – ZA PARAFIAN

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021

  „… CZY WOLNO MĘŻOWI ODDALIĆ ŻONĘ ? …”.

  Eucharystia, na której się gromadzimy, jest pamiątką nowego przymierza ustanowionego przez Chrystusa. On sam przychodzi i chce towarzyszyć naszej pielgrzymce. Dziś zwraca naszą uwagę na relacje małżeńskie i rodzinne. Otwórzmy serca, aby Chrystus mógł nas dotknąć, uzdrowić i przemienić, kierując nasze kroki ku coraz bardziej dojrzałej miłości.

  Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce, który wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze kolektę.Kolekta jest patronacką na budowę tamtejszego kościoła. w Mikołowie – Kamionce. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii..

  W poniedziałek wspominamy Św. Faustynę Kowalską, dziewicę.

  W środę z okazji czwartkowego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej o godzinie 11.00 będzie Msza Św. w intencji pracowników, podopiecznych i darczyńców Ośrodka Matki Bożej Różańcowej. Jest to Uroczystość Odpustowa naszego Ośrodka Caritas.

  W czwartek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godzinie 7.00 Msza Św. o powołania i uświęcenie duchowieństwa, o 17.30 na modlitwę różańcową i Mszę Św. zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Św. spotkanie.

  W piątek zapraszam wszystkie dzieci na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30 i na Mszę Św. szkolną o godzinie 18.00. Po Mszy Św. będzie spotkanie dla rodziców i dzieci, które 15 maja 2022 roku mają przystąpić do I Komunii Św.

  W drugą sobotę miesiąca o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXVIII Niedzieli Zwykłej.

  W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz dar w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego– Eugeniuszu Kazimirowskim..

  POWRÓT