• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 01.08.2021 do 08.08.2021


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XVIII Niedziela Zwykła od 01.08. do 08.08.2021 r.

  NIEDZIELA – 01.08.2021 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Emila Botor

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Filipa Mazurczak jego rodziców i rodziców chrzestnych

  11.00 – Za + Augustyna Kozik o radość życia wiecznego we wspomnienie dnia urodzin – od córki i wnuków z rodzinami

  Chrzest dziecka: Ola Natalia Haberka

  PONIEDZIAŁEK – 02.08.2021 Odpust Porcjunkuli

  7.00 – Za + Karola Lasek i jego żonę Annę – od sąsiadów Machalica

  18.00 – Za + Jana Spyra w 30 dzień po śmierci i + Ludwika Stekla

  WTOREK – 03.08.2021

  7.00 – Za + Romana Lipiec i + żonę Ewę

  ŚRODA – 04.08.2021 – Wsp. Św. JANA MARII VIANNEYA, prezbitera

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Annę i Henryka Pojda, syna Tadeusza

  CZWARTEK – 05.08.2021 – I czwartek

  18.00 – Za + Tadeusza Pławeckiego w V rocznicę śmierci, + ojca Walentego, ++ z rodziny Pławecki i Skarboń

  PIĄTEK – 06.08.2021 – Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – I piątek

  7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Józefa Gaża z okazji 80 rocznicy urodzin

  18.00 – Za + Józefa Skinder w I rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

  SOBOTA – 07.08.2021 – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  13.00 – Ślub konkordatowy: Dagmara Jurczyga i Bartosz Szweda

  14.30 – Chrzest dziecka: Stanisław Jan Żelazo

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Danuty Reclik z okazji 60 rocznicy urodzin

  16.00Msza Św. koncelebrowana z wigilii XIX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie: 1/ dla Joanny Blaut z okazji 50 rocznicy urodzin

  2/ dla mamy Róży Chlebek z okazji 70 rocznicy urodzin

  NIEDZIELA – 08.08.2021 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Stefana Żelazo w kolejną rocznicę śmierci, + żonę Krystynę i ++ rodziców obu stron

  9.30 – Za + Jana Szwarc w 30 rocznicę śmierci, ++ żonę Łucję, syna Jana, synową Zdzisławę, wnuka Roberta, ++ z pokrewieństwa i rodzin: Szwarc, Czogała

  11.00 – Za + Konstantyna Klos we wspomnienie urodzin

  Chrzest dziecka: Maria Beata Kucia

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021

  JAM JEST CHLEB ŻYCIA.”

  Ja jestem chlebem życia” – w dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu na ziemi. Podejdźmy w czasie komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Dziś rozpoczynamy miesiąc sierpień. Kościół wzywa nas do trzeźwości i abstynencji. Podjęte postanowienia i wyrzeczenia można wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej w przedsionku kościoła. Od dzisiejszego południa i jutro w poniedziałek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

  W środę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Patrona proboszczów.

  W I czwartek nie będzie Mszy Św. godzinie 7.00. Zapraszam na Mszę Św. o godzinie 18.00.

  W I piątek miesiąca obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o godzinie 7.00 i 18.00. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, zgłoszenia w zakrystii.

  W I sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu, a o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XIX Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie.

  W czasie wakacji zachęcam do lektury Pisma Świętego, prasy katolickiej, w tym Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy: Kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya, o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła, a w wakacyjnym cyklu rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki.

  Do Parafialnej Księgi Trzeźwości:

  – powinien wpisać się każdy, kto podjął decyzję, że w swoim życiu nigdy nie nadużyje alkoholu, że się nigdy nie upije. Dobrze będzie, jeżeli takie osoby podejmą również decyzję codziennej modlitwy o trzeźwość Narodu.

  – powinien wpisać się każdy, kto na jakiś czas albo na całe życie gotów jest zrezygnować z używania alkoholu i tę swoją ofiarę składa Bogu w intencji ludzi, którzy przez pijaństwo przekreślają swoją godność dziecka Bożego. Powodem podjęcia abstynencji może też być gotowość wyproszenia łaski trzeźwości dla kogoś z grona osób najbliższych.

  POWRÓT