• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 18.07.2021 do 25.07.2021


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XVI Niedziela Zwykła od 18.07. do 25.07.2021 r.

  NIEDZIELA – 18.07.2021 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Wiesława Poloczek w II rocznicę śmierci i żonę Jadwigę

  9.30 – Za + Krzysztofa Skowron, ++ rodziców Marię i Stefana Skowron, Jadwigę i Stanisława Rozmus, ++ z rodziny

  11.00 – Za + Pawła Gruszkę – od wnuka Łukasza z rodziną

  Chrzest dziecka: Natan Tomasz Lasek

  PONIEDZIAŁEK – 19.07.2021

  7.00 – Za + Karola Lasek o radość życia wiecznego – od bratanic Zosi i Ewy

  WTOREK – 20.07.2021

  7.00 – Za + Floriana Skaźnik – od rodzin Mrzyk i Placuch

  ŚRODA – 21.07.2021

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Mateusza Machulec w 30 dzień po śmierci

  CZWARTEK – 22.07.2021 – Święto Św. MARII MAGDALENY

  18.00 – Za + Karola Lasek w 30 dzień po śmierci i + żonę Annę Lasek we wspomnienie urodzin i rocznicy śmierci

  PIĄTEK – 23.07.2021 – Święto Św. BRYGIDY, zakonnicy, patronki Europy

  18.00 – Za + Dariusza Zając we wspomnienie urodzin o radość życia wiecznego oraz za ++ z rodzin Zając i Kałus

  SOBOTA –24.07.2021 – Wsp. Św. KINGI, dziewicy

  16.00Msza Św. z wigilii XVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Piotra Pieles z okazji 25 rocznicy urodzin

  NIEDZIELA – 25.07.2021 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Józefa Chlebek w XII rocznicę śmierci, rodziców obu stron, zięcia Adama i trzech szwagrów

  9.30 – Za + Stefana Kraus w kolejną rocznicę śmierci

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Józefa Machnik z okazji 80 rocznicy urodzin

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021

  „… JEZUS PRZYWOŁAŁ DO SIEBIE DWUNASTU …”

  Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce nie mające pasterza. Dzisiaj gromadzi nas w tej wspólnocie wiary, aby nas pouczyć o tym, iż – jak to usłyszymy w Liturgii Słowa to On „jest naszym pokojem”. Otwórzmy zatem nasze serca na działanie Jego pokoju w nas.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na odnowienie budynku gospodarczego na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W związku ze zbliżającym się wspomnieniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców dzisiaj po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z tej okazji będą wsparciem misjonarzy MIVA POLSKA.

  W czwartek obchodzimy Święto Św. Marii Magdaleny.

  W piątek przypada Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

  W sobotę wspominamy Św. Kingę, dziewicę. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XVII Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie w sprawie propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Spotkanie odbędzie się w dniu 21.07.2021r. o godzinie 19.00 w naszym Osiedlowym Centrum Kultury.

  Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy:

  Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju.A w wakacyjnym cyklu tama we Włocławku – miejsce związane z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.

  POWRÓT