• „WY JESTEŚCIE
  ŚWIADKAMI TEGO … ”.

 • Ogłoszenia od 13.06.2021 do 20.06.2021


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XI Niedziela Zwykła od 13.06. do 20.06.2021 r.

  NIEDZIELA – 13.06.2021 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Zygmunta Gołek – od sąsiadów

  9.30 – Za + Lidię Otremba we wspomnienie urodzin

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Agaty Swadźba Trembla z okazji 30 rocznicy urodzin

  19.30 – NABOŻEŃSTWO, RÓŻANIEC FATIMSKI– procesja ze świecami

  PONIEDZIAŁEK – 14.06.2021 – Wsp. Bł. MICHAŁA KOZALA, biskupa i męczennika

  7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji pewnej osoby

  WTOREK – 15.06.2021

  7.00 – Za + Jadwigę Jacek, męża Aleksego, ++ rodziców i teściów, ++ z rodziny Jacek

  ŚRODA – 16.06.2021

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Ernesta Bodora – od chrześniaczek Urszuli i Agnieszki

  CZWARTEK – 17.06.2021 – Wsp. Św. Brata ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, zakonnika

  18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Agaty i Stanisława Trembla w 5 rocznicę ślubu i w intencji całej rodziny

  PIĄTEK – 18.06.2021

  18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Lidię i Piotra Rozmus o radość życia wiecznego

  SOBOTA –19.06.2021

  15.00 – Chrzest dziecka: Szymon Jacek Piprek

  16.00 – Msza Św. z wigilii XII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Grażyny i jej córki

  17.00 – Msza Św. z wigilii XII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Hannę Mikołajun w 30 dzień po śmierci

  NIEDZIELA – 20.06.2021 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SALEZJAŃSKA

  7.30 – Za + Pawła Gruszkę – od rodziny Janosz

  9.30 – Za + męża Dariusza Szpek w 8 rocznicę śmierci

  11.00 – 1/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi Śląskiej w intencji Jana Cader z okazji Pierwszej Komunii Świętej oraz w intencji rodziców, rodziców chrzestnych i brata

  2/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, św. Jana Bosko i św. Jadwigi Śląskiej w intencji naszego kleryka Aleksandra Ficka udającego się na praktykę misyjną do Zambii, w intencji rodziny Ficek i całej rodziny Salezjańskiej

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021

  „BUDUJEMY KRÓLESTWO BOŻE ”.

  Królestwo Boże jest jak ziarnko gorczycy – najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi, które wyrasta na drzewo potężniejsze od innych. Z naszą wiarą, często tak słabą, małą i niepozorną, jest podobnie. Dzięki łasce Boga, który troszczy się o każdego z nas, możemy wzrastać i nieustannie budować wspólnotę wiary. Zgromadzeni w tej wspólnocie na sprawowaniu świętej liturgii otwórzmy nasze serca na działanie tej łaski.

  Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na nowe oświetlenie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

  W czwartek przypada wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

  W piątek zapraszam dzieci na Msze Św. szkolną o godzinie 18.00.

  W sobotę o godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii 12 Niedzieli Zwykłej.

  W niedzielę 20 czerwca będziemy gościć wolontariuszy misyjnych, którzy złożą świadectwo swojego zaangażowania w Kościół i Misje wraz z opiekunem Salezjaninem ks. Andrzejem Polichtem, oraz klerykiem Aleksandrem Fickiem. Będzie możliwość wsparcia dzieła misyjnego ofiarą do puszek a także zakupem ze sklepiku misyjnego pamiątek lub świeżej i pysznej kawy z Etiopii. Cały dochód będzie przeznaczony na cele misyjne. Na Mszy św. o godz. 11:00 będzie miało miejsce nałożenie krzyża misyjnego i pożegnanie kl. Aleksandra, który w lipcu wylatuje na misje do Zambii. Za wszelkie dobro składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! – Salezjański wolontariat misyjny.

  Pielgrzymka do Włoch i do grobu Św. Jana Pawła II będzie realizowana w dniach od 8 do 16 sierpnia bieżącego roku. Całkowity koszt wynosi 1590 zł i 300 euro. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500 zł i 100 euro oraz podajemy dane zapisane na kartce: pesel, data urodzenia, nr dowodu osobistego i nr telefonu oraz adres zamieszkania.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłatę rachunków za energię elektryczną.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.:

  polecamy opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

  POWRÓT