• „Nauczycielu dobry,
    co mam czynić? …”

• Ogłoszenia od 29.09.2024 do 06.10.2024

XXVI Niedziela Zwykła od 29.09. do 06.10.2024 r.

NIEDZIELA – 29.09.2024 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ rodziców Marię i Teofila Kordoń i ++ rodzeństwo

9.30 – Za + Stanisława Mazur w I rocznicę śmierci

11.00 – Za ++ Otylię i Bolesława Pyclik, ++ z rodzin: Pyclik i Rezner

PONIEDZIAŁEK – 30.09.2024 – wsp. ŚW. HIERONIMA, prezbitera i dK

7.00 – Za + męża Emanuela Kiecok i + synową Gabrielę

WTOREK – 01.10.2024 – wsp. ŚW. TERESY od DZIECIĄTKA JEZUS, dziewicy i dK

7.00 – Za + męża Franciszka Kania

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem młodzieży z „Rolniczoka”

ŚRODA – 02.10.2024 – wsp. ŚW. ANIOŁÓW STRÓŻÓW

7.00 – Za + Andrzeja Walę, + Irenę Gospodarczyk o pokój duszy i życie wieczne

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Czcicieli MBNP

CZWARTEK – 03.10.2024 – I czwartek

17.30 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + mamę Bronisławę Spyra w V rocznicę śmierci, + tatę Feliksa, + Reinholda Lazar i ++ z rodzin: Spyra i Kumor

PIĄTEK – 04.10.2024 – wsp. ŚW. FRANCISZKA z ASYŻU, zakonnika – I piątek

17.30 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem dzieci i Dzieci Maryi

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Henryka Pławeckiego – od chrześniaczki

SOBOTA – 05.10.2024 – wsp. ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, dziewicy – I sobota

7.00 – 2 Nabożeństwo z 5 pierwszych sobót. Modlitwy, Różaniec i Rozważania przed Najświętszym Sakramentem

8.00 – Msza Św. wynagradzające za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wobec Pana Jezusa i Matki Najświętszej, ofiarowana także za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

12.00 – Ślub konkordatowy: Mariola Rozmus i Marcin Skipioł

16.00Msza Św. z wigilii XXVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Bożeny Nycz z okazji urodzin

NIEDZIELA – 06.10.2024 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Różę Noga – od trzech koleżanek

Modlitwa Różańcowa – początek i I dziesiątka

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Szweda

Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki II i III

11.00 – Za ++ rodziców Marię i Romana Piłot, ++ z rodzin: Piłot, Kuś i Janosz

Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki IV i V

Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

na cele kultu religijnego

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2024

„… KTO BOWIEM NIE JEST PRZECIWKO NAM, TEN JEST Z NAMI”.

Bóg nas stworzył i kocha każdego z nas jako swoje dzieci. I to jest prawda. Prawdą jest również to, że stajemy przed ołtarzem i oddajemy Bogu chwałę jako ludzie grzeszni. Droga do szczęścia wiecznego, a także szczęścia tu, na ziemi, wiedzie przez uznanie Bożej miłości i dobroci oraz swojej słabości i grzechu. Niech udział w Mszy św. uzdalnia nas do życia w prawdzie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla powodzian. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek wspominamy Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła i rozpoczynamy miesiąc Maryjny – Różańcowy, październik. Codziennie zapraszam Wszystkich Parafian na modlitwę różańcową. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam całe rodziny. Za pobożne odmawianie Różańca Św. i spełnienie warunków możemy zyskać odpust zupełny.

W środę przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 na modlitwę różańcową i Mszę św. zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

W I piątek miesiąca wspominamy Św. Franciszka z Asyżu, zakonnika. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Odwiedziny będą w piątek 18 października przed Odpustem Parafialnym. O godzinie 17.30 zapraszam na modlitwę różańcową i na Mszę Św. szkolną wszystkie dzieci, a także rodziców, babcie i dziadków.

W I sobotę miesiąca obchodzimy wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czasów, o godzinie 7.00 będzie drugie nabożeństwo 5 sobót. Wołanie objawień w Fatimie rozbrzmiewa wciąż w Kościele i jest ono zakorzenione głęboko w Ewangelii, jak podkreślał św. Jan Paweł II. Będzie modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, będą inne modlitwy i rozważania. Po nabożeństwie o godzinie 8.00 będzie Msza Św. wynagradzające za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wobec Pana Jezusa i Matki Najświętszej ofiarowana także za dusze w czyśćcu i naszych bliskich zmarłych z ostatnich 10 lat. O godzinie 16.00 będzie Msza z wigilii XXVII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce. Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” omawiamy najnowsze stanowisko watykańskiej Dykasterii Nauki Wiary wobec duchowych zjawisk w Medjugorju.