• „Nauczycielu dobry,
    co mam czynić? …”

• Ogłoszenia od 22.09.2024 do 29.09.2024

XXV Niedziela Zwykła od 22.09. do 29.09.2024 r.

NIEDZIELA – 22.09.2024 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Różę Noga – od sąsiadów

9.30 – Za + Józefa Kapołka w I rocznicę śmierci

11.00 – Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Jana Pawła II z podziękowaniem za odebrane dary i łaski oraz z prośbą o dalsze Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla Karola Łodzińskiego z okazji 18 rocznicy urodzin i Franciszka Łodzińskiego z okazji 10 rocznicy urodzin

Roczek dziecka: Aleksandra Pyzik

PONIEDZIAŁEK – 23.09.2024 – Wsp. Św. PIO z PIETRELCINY, prezbitera

7.00 – Za + Alojzego Gogol

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 24.09.2024

7.00 – Za + Rudolfa Gołek, ++ rodziców obu stron i ++ rodzeństwo

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 25.09.2024

7.00 – Za + mamę Jadwigę Krasoń we wspomnienie urodzin

CZWARTEK – 26.09.2024 – wsp. ŚW. KOSMY i DAMIANA, męczenników

14.30 – Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem i prośbą z okazji 57 roku ukończenia Szkoły Podstawowej

18.00 – Za + Henryka Bogocz, męża, ojca i dziadka w V rocznicę śmierci

PIĄTEK – 27.09.2024 – Wsp. Św. WINCENTEGO a’ PAULO

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Piotra Leśnikowskiego we wspomnienie urodzin i ++ dziadków obu stron i dusze opuszczone

SOBOTA – 28.09.2024 – Wsp. Św. WACŁAWA, męczennika

16.00Msza Św. z wigilii XXVI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Różę Kurzyca, ++ rodziców obu stron, ++ z rodzin: Kurzyca, Kubis, Hlubek i Pomorski

Chrzest dziecka: Antonina Małgorzata Janosz

NIEDZIELA – 29.09.2024 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ rodziców Marię i Teofila Kordoń i ++ rodzeństwo

9.30 – Za + Stanisława Mazur w I rocznicę śmierci

11.00 – Za ++ Otylię i Bolesława Pyclik, ++ z rodzin: Pyclik i Rezner

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2024

„… JEŚLI KTO CHCE BYĆ PIERWSZYM NIECH BĘDZIE OSTATNIM ZE WSZYSTKICH I SŁUGĄ WSZYSTKICH…”.

Jezus w dzisiejszej liturgii słowa stawia przed nami dziecko i zapewnia, że kto przyjmuje jedno z tych dzieci, przyjmuje Jego samego, a tym samym przyjmuje Tego, który Go posłał. To słowa o tym, że miłość bliźniego jest ściśle związana z miłością Boga. Na Eucharystii przyjmujemy Chrystusa ukrytego pod postacią chleba. Przyjmując Ciało Pańskie, pozwólmy Zbawicielowi otworzyć nas na miłość bliźniego, a tym samym przyjąć Boga Ojca.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za gaz. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

W czwartek wspominamy św. męczenników Kosmy i Damiana. W tym dniu obchodzi imieniny Ks. Abp Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W piątek obchodzimy wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. O godzinie 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 18.00 będzie Msza Św. szkolna, na którą zapraszam wszystkie dzieci, a także rodziców, babcie czy dziadków.

W sobotę wspominamy św. Wacława, męczennika. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XXVI Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla powodzian.

Zapraszamy młodzież do udziału w 47. Europejskim Spotkaniu Młodych w stolicy Estonii – Tallinie, organizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę Taizé. Wyjazd odbędzie się w dniach 27.12.2024-02.01.2025, koszt udziału: 1500 zł/os. (w cenie m.in.: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, przejazd). Kontakt: ks. Marcin Głąbek – marcin.glabek@katowicka.pl. Zapisy: https://forms.gle/2DTDwjRM2C5oxAz36

Informuję również, że dla młodych organizowana będzie grupa lotnicza, która w dniach 28.07-04.08.2025 wyruszy na Jubileusz Młodzieży w Rzymie. Koszt udziału ok. 3000 zł. Szczegóły zostaną przekazane w październiku.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” obszerny raport o sytuacji na terenach boleśnie doświadczonych skutkami powodzi i o tym, jak pomóc poszkodowanym ludziom. A także stanowisko Zgromadzenia Księży Sercanów w sprawie ks. Michała Olszewskiego, które przedstawia rzecznik Prowincji Polskiej ks. dr Włodzimierz Płatek.