• „… ZA KOGO MNIE UWAŻACIE ?”.

• Ogłoszenia od 01.09.2024 do 08.09.2024

XXII Niedziela Zwykła od 01.09. do 08.09.2024 r.

NIEDZIELA – 01.09.2024 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Adama Blaut w VI rocznicę śmierci

9.30 – Za + Dariusza Zając w IX rocznicę śmierci – od żony i za ++ z rodzin Kałus i Zając

11.00 – Za + Piotra Obłuda w I rocznicę śmierci, + Macieja Piesiur, ++ rodzin: Obłuda, Piesiur, Kapias i Wrzoł

PONIEDZIAŁEK – 02.09.2024 – Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2024-2025

7.00 – Za + mamę Monikę, tatę Augustyna, męża Romana, ciocię Martę, ++ z rodzin: Młotek, Kuś, Spyra

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

8.00 – Msza Św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół

WTOREK – 03.09.2024 – wsp. ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, papieża i dK

7.00 – Za ++ Augustyna, Jadwigę, Alojzego i Juliannę Larysz

ŚRODA – 04.09.2024

7.00 – Za + męża Jana Dobija w II rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron i + syna Andrzeja

CZWARTEK – 05.09.2024 – I czwartek

18.00 – Za ++ rodziców Gertrudę i Adama Koczy oraz + Marię Czysz

PIĄTEK – 06.09.2024 – I piątek

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ Franciszka Chudek, żonę Małgorzatę, ++ z rodziny

SOBOTA – 07.09.2024 – I sobota

7.00 – 1 Nabożeństwo z 5 pierwszych sobót. Modlitwy Różaniec i Rozważania przed Najświętszym Sakramentem

8.00 – Msza Św. wynagradzające za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wobec Pana Jezusa i Matki Najświętszej, ofiarowana także za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Adama i Marzeny Mrozek z okazji 25 rocznicy ślubu – Srebrnych Godów Weselnych, w intencji ich dzieci i całej rodziny

16.00Msza Św. z wigilii XXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Annę Pastuszka w VIII rocznicę śmierci, + męża Edwarda, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron

NIEDZIELA – 08.09.2024 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Emila Dworok, ++ rodziców, brata, bratową, zięcia i szwagra

9.30 – Za + Weronikę Botor i + męża Emila

11.00 – Za + Stefanię Brychlik w rocznicę śmierci i + męża Pawła

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2024

TEN LUD CZCI MNIE WARGAMI … ”.

Bóg zna nas na wylot, nie ukryje się przed Nim żadna myśl, a jakiekolwiek udawanie, choć może zmylić człowieka, nie zmyli Stwórcy. Jezus mówi słowami Izajasza: „Ten lud czci Mnie wargami. Lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”. Podczas tej Eucharystii zwróćmy się do Pana, który ma moc oczyścić nasze wnętrza. Niech nasze serca będą blisko Boga, a wtedy cześć, jaką Mu oddajemy, będzie prawdziwa.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W dzisiejszą niedzielę o godzinie 14.00 w Katedrze katowickiej odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

W I poniedziałek miesiąca września rozpoczynamy nowy roku szkolny O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich uczniów i całą społeczność szkolną, by rozpocząć Nowy Rok Szkolny 2024-2025 z Bożym błogosławieństwem i opiekę Matki Bożej.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Zarząd Osiedla Stara Wieś przypomina o wyjeździe integracyjnym w tym dniu o g.6.30 z placu kościelnego do Zespołu Pałacowego w Książu. O 12.00 będzie Msza Św. w Krzeszowie, potem zwiedzanie i w drodze powrotnej postój z kawą, herbatą i ciastem.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek i miesiąca.

W I czwartek miesiąca o powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i o uświęcenie duchowieństwa. Msza Św. będzie o godzinie 18.00.

W I piątek miesiąca o godzinie 7.00 Msza św. Za Parafian. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich. O godzinie 18.00 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci. Podczas Mszy św. pobłogosławione zostaną tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych. Po Mszy św. będzie spotkanie wstępne dla rodziców tych dzieci, które w maju 2025 roku mają przystąpić do I Komunii Świętej.

W I sobotę miesiąca wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czasów, o godzinie 7.00 rozpoczniemy cykl nabożeństw 5 sobót. Wołanie objawień w Fatimie rozbrzmiewa wciąż w Kościele i jest ono zakorzenione głęboko w Ewangelii, jak podkreślał św. Jan Paweł II. Będzie modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, będą inne modlitwy i rozważania. Po nabożeństwie o godzinie 8.00 będzie Msza Św. wynagradzające za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wobec Pana Jezusa i Matki Najświętszej ofiarowana także za dusze w czyśćcu i naszych bliskich zmarłych z ostatnich 10 lat. O godzinie 16.00 będzie Msza z wigilii XXIII Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. /około 17.00/ w salce parafialnej odbędzie się zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. W tym dniu odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka do NMP w Pszowie.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”

► o zmianach, które czekają uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i katechetów w rozpoczynającym się roku szkolnym;
    ► o młodych ludziach zafascynowanych osobą bł. ks. Jerzego Popiełuszki;
    ► a w cyklu „Z bliska” – o pełnej symboli katedrze w norweskim Trondheim.