• „… ZA KOGO MNIE UWAŻACIE ?”.

• Ogłoszenia od 25.08.2024 do 02.09.2024

XXI Niedziela Zwykła od 25.08. do 02.09.2024 r.

NIEDZIELA – 25.08.2024 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + syna Artura w kolejną rocznicę śmierci i + męża Jana

9.30 – Za + Annę Gazda w XVI rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Gazda, Starek, Żemła i Łyko i dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 – Za + Martę Kałus w VI rocznicę śmierci

Chrzest dzieci: Lily Teresa Zeman

Teodor Sławomir Czerwiński

PONIEDZIAŁEK – 26.08.2024 – Uroczystość NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

7.00 – Za + Andrzeja Górka w 30 dzień po śmierci

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 27.08.2024 – wsp. Św. MONIKI

7.00 – Za + Zygmunta Gołek, ++ córkę Bożenę, siostrę Anielę i ++ rodziców

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 28.08.2024 – wsp. Św. AUGUSTYNA, biskupa i doktora Kościoła

7.00 – Za + Różę Noga w 30 dzień po śmierci

CZWARTEK – 29.08.2024 – wsp. Męczeństwo ŚW. JANA CHRZCICIELA

18.00 – Za + męża Jerzego Lasek, synową Halinę, wnuka Dawida, ++ Krystynę i Waltera Kościelny, ++ z rodzin: Machalica, Wuzik, Lasek i Kościelny

PIĄTEK – 30.08.2024

18.00 – Za + Tadeusza Waluś – od Jacka Kapały z rodziną i Tadka z Pietrzykowic

SOBOTA –31.08.2024

15.00 – Chrzest dziecka: Anna Pleskacz

16.00 – Msza Św. z wigilii XXII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. 1/ Za ++ rodziców Annę i Ryszarda Piłot, ++ teściów Elżbietę i Jana Wielgosz oraz + bratową Lidię

2/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Tadeusza Kurcius z okazji 60 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 01.09.2024 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Adama Blaut w VI rocznicę śmierci

9.30 – Za + Dariusza Zając w IX rocznicę śmierci – od żony i za ++ z rodzin Kałus i Zając

11.00 – Za + Piotra Obłuda w I rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK – 02.09.2024 – Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2024-2025

7.00 – Za + mamę Monikę, tatę Augustyna, męża Romana, ciocię Martę, ++ z rodzin: Młotek, Kuś, Spyra

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

8.00 – Msza Św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2024

CIAŁO MOJE JEST PRAWDZIWYM POKARMEM, A KREW MOJA JEST PRAWDZIWYM NAPOJEM”

Tajemnice, w których jako chrześcijanie uczestniczymy, przekraczają ludzkie pojmowanie, bo pochodzą od Boga, który nas nieskończenie przewyższa. Taką tajemnicą jest Eucharystia. Gdy Zbawiciel zapowiedział jej ustanowienie, wielu słuchaczy uznało, że „trudna jest ta mowa”, i odeszło. Chcieli ogarnąć Boga ludzkim umysłem, tymczasem Jezus prosi jedynie o wiarę. Ona odsłania duszy to, czego nie jest w stanie pojąć rozum. Podczas tej Mszy Świętej wzbudźmy w sobie akt wiary, powtarzając za Piotrem: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”.

W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej.

We wtorek przypada wspomnienie Św. Moniki – matki Św. Augustyna.

W środę wspominamy Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek obchodzimy wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

W piątek w Katedrze Chrystusa Króla odbędzie się Pielgrzymka Ministrantów. W naszym kościele o godzinie 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich dzieci przed rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego.

W sobotę przypada Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. O godzinie 10.00 kapłani naszej archidiecezji pielgrzymują do Katedry i wspólnie sprawują Eucharystię. U nas o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 w Archikatedrze katowickiej odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na nazywaną arcydziełem technologii, absolutnie wyjątkową w skali światowej wystawę immersyjną: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowanie w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie. Zamówiłem zwiedzanie dla nas w niedzielę 8 września na godzinę 15.00. Wyjazd byłby o g.13.15 z przed kościoła. Po zwiedzaniu wystawy pojedziemy na g. 17.00 do Salezjanów by zwiedzić Wioski Misyjne. Jak poprzednio możemy ze sobą zabrać upieczone ciasta, a nasz kleryk Aleksander wraz z współbraćmi zaprasza nas na grilla. Będziemy mogli ich wesprzeć materialnie. Koszt przejazdu i zwiedzanie to 130 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa z przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP o tym, jak przeciwstawić się niezgodnemu z prawem rozporządzeniu minister edukacji o ograniczaniu szkolnej katechezy.