• „… ZA KOGO MNIE UWAŻACIE ?”.

• Ogłoszenia od 18.08.2024 do 25.08.2024

XX Niedziela Zwykła od 18.08. do 25.08.2024 r.

NIEDZIELA – 18.08.2024 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej

7.30 – Za + Księdza Stanisława Brudka – od rodziny Blaut

9.30 – Za + ojca Jana Szwarc w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Jarosława Żemła z okazji 50 rocznicy urodzin

PONIEDZIAŁEK – 19.08.2024

7.00 – Za + Wiesława Kosteckiego, ++ rodziców i rodzeństwo

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 20.08.2024 – wsp. Św. BERNARDA, opata, doktora Kościoła

7.00 – Za + Annę Boryczka, męża Franciszka i ++ rodziców obu stron

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 21.08.2024 – wsp. Św. PIUSA X, papieża

7.00 – Za ++ z rodzin: Krawieczek, Leki i Ryguła

CZWARTEK – 22.08.2024 – wsp. NMP, KRÓLOWEJ

18.00 – Za + Adama Nowak

PIĄTEK – 23.08.2024

18.00 – Za + Krzysztofa Kokot

SOBOTA – 24.08.2024 – Święto ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA

13.00 – Ślub konkordatowy: Monika Binias i Robert Rozmus

14.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Małżonków Haliny i Józefa Błaut z okazji Złotych Godów Weselnych – 50 rocznicy ślubu

16.00Msza Św. z wigilii XXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej i Św. Jadwigi Śl. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o łaskę zdrowia i Bożą opiekę na dalsze lata w intencji Barbary i Stefana Dobija z okazji 70 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 25.08.2024 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + syna Artura w kolejną rocznicę śmierci i + męża Jana

9.30 – Za + Annę Gazda w XVI rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Gazda, Starek, Żemła i Łyko i dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 – Za + Martę Kałus w VI rocznicę śmierci

Chrzest dzieci: Lily Teresa Zeman

Teodor Sławomir Czerwiński

Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2024

JA JESTEM CHLEBEM ŻYWYM…”.

Msza Święta to nie symbol uczty ani jej wspomnienie – to uczta najprawdziwsza ze wszystkich, w jakich może brać udział człowiek. I w pełni realny jest pokarm, który podczas niej spożywamy. To nie metafora pokarmu i napoju. Sam Jezus zapewnia nas dzisiaj w liturgii słowa, że Jego Ciało jest prawdziwym pokarmem, a Krew Jego jest prawdziwym napojem. Jest to pożywienia niezrównane, bo dające życie w każdym wymiarze. „Ten, kto Mnie spożywa będzie żył przeze Mnie” – zapewnia Zbawiciel. Nic lepszego nie może nas spotkać. Tą wiarą ożywieni, otwórzmy się na Pana, żeby nasz udział w tej uczcie był pełny i owocny.

Dziś odbywa się Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi na wzgórze piekarskie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny

Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W wtorek przypada wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W środę wspominamy Św. Piusa X, papieża.

W czwartek obchodzimy wspomnienie NMP, Królowej.

W piątek o g. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza Św.

W sobotę przypada święto Św. Bartłomieja, Apostoła. O godzinie 16.00

będzie Msza Św. z wigilii XXI Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na archidiecezję. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic prowadzą zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się 21.08.2024. o godzinie 14.00. Zużyty sprzęt składamy na dolnym parkingu przed kościołem dnia poprzedniego czyli 20.08. do godziny 16.00. Ulotki do zabrania są wyłożone w przedsionku kościoła.

Informujemy, że w odpowiedzi na rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2024 roku, zmieniające warunki i sposób organizowania nauki religii w publicznych szkołach i przedszkolach, Stowarzyszenie Katechetów Świeckich przygotowuje protest, który odbędzie się 21 sierpnia br. na Placu Zamkowym w Warszawie o godz. 13:00

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi:

► co o naszej wiecznej przyszłości mówi wniebowzięcie Maryi
    ► o cudach, które zdarzają się w sanktuariach maryjnych
    ► a w wakacyjnym cyklu – o sanktuarium Dobrego Jezusa w portugalskiej Bradze.
    Wszystkim życzę dobrego wypoczynku, przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem i zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.