• „… ZA KOGO MNIE UWAŻACIE ?”.

• Ogłoszenia od 11.08.2024 do 18.08.2024

XIX Niedziela Zwykła od 11.08. do 18.08.2024 r.

NIEDZIELA – 11.08.2024 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Wiesława Poloczek w V rocznicę śmierci i + żonę Jadwigę

9.30 – Za + Annę Nowożyn i + męża Alojzego

11.00 – Za ++ rodziców Annę i Antoniego Kawa

PONIEDZIAŁEK – 12.08.2024

7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Brachaczek i za ++ z rodzin: Brachaczek, Gaża, Machnik, Kondziołka i Stekla

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 13.08.2024 – DZIEŃ FATIMSKI

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jadwigi Śląskiej

RÓŻANIEC FATIMSKI, procesja z figurą Matki Bożej i Błogosławieństwo Sakramentalne

ŚRODA – 14.08.2024 – Wsp. Św. MAKSYMILIANA KOLBE, prezbitera i męcz.

7.00 – Za ++ Stanisława i Anastazję Blaut, Kazimierza i Wandę Diakowicz i ++ rodziców i rodzeństwo

CZWARTEK – 15.08.2024 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

9.30 – Za ++ Franciszka i Weronikę Skaźnik i ich 3 synów i 2 zięciów

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji trzech rodzin Wala

PIĄTEK – 16.08.2024

18.00 – Za + Franciszka Tomża w I rocznicę śmierci

SOBOTA – 17.08.2024 – Uroczystość Św. JACKA, prezbitera, głównego Patrona archidiecezji i metropolii katowickiej

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

16.00Msza Św. z wigilii XX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Łukasza i Ewy Janeckich z okazji 20 rocznicy ślubu

NIEDZIELA – 18.08.2024 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej

7.30 – Za + Księdza Stanisława Brudka – od rodziny Blaut

9.30 – Za + ojca Jana Szwarc w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Jarosława Żemła z okazji 50 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 11.08.2024 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

„JAM JEST CHLEB ŻYCIA …”.

W dzisiejszej liturgii słowa usłyszymy o Chlebie Żywym, którym jest Jezus. Zbawiciel zapewnia „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. To nie metafora – Syn Boży jest prawdziwym i najbardziej realnym pokarmem. Dlatego w Eucharystii Jezus najmocniej łączy się z człowiekiem. Niech nasz udział w tej tajemnicy prowadzi nas do stałej z Nim więzi – teraz i w życiu przyszłym.

W dzisiejszą niedzielę kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na zapłatę za remont schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wtorek w Dzień Fatimski zapraszam po Mszy Świętej porannej na Różaniec Fatimski, nabożeństwo w plenerze przy grocie i procesję z figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła.

W środę przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbe, prezbitera i męczennika.

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na nasz Kościół.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza Święta.

W sobotę przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. O godzinie 8.00 będzie Msza Św. w intencji Ruchu Rodzin Szensztackich. Prosimy o przyniesienie kapliczek, zaś o godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XX Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę przypada Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców osiedla na wyjazd integracyjny w dniu 03.09.br./we wtorek/ do Zespołu Pałacowego w Książu, a po drodze zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Tam o godzinie 12.00 będziemy uczestniczyli we Mszy Świętej Wyjazd z przed kościoła o g. 6.30, a powrót w późnych godzinach wieczornych. Zapisy przyjmuje Pan Marian Szwarc w naszym Osiedlowym Centrum Kultury w dniach 12, 13,14 i 16 sierpnia w godz. 16.00 do 17.00. Odpłatność 20 zł. przy zapisie. Decyduje kolejność zgłoszeń. Potrzebny pesel. Plan i szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Wszystkim życzę dobrego wypoczynku, przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem i zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcam do czytania Pisma Świętego, prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy rozmowę z Przemysławem Babiarzem o pozasportowych aspektach olimpiady i o jego wierze; reportaż o obchodach ku czci patrona Norwegii, a w wakacyjnym cyklu o nieznanym w Polsce sanktuarium maryjnym w Andorze.