• „… ZA KOGO MNIE UWAŻACIE ?”.

• Ogłoszenia od 04.08.2024 do 11.08.2024

XVIII Niedziela Zwykła od 04.08. do 11.08.2024 r.

NIEDZIELA – 04.08.2024 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Feliksa Spyra, + żonę Bronisławę, + Reinholda Lazar, ++ z rodzin: Spyra i Kumor

9.30 – Za + Emila Botor we wspomnienie urodzin i + żonę Weronikę

11.00 – Za + męża Tadeusza Pławeckiego w VIII rocznicę śmierci

12.30 – Chrzest dziecka: Olga Anna Kapica

PONIEDZIAŁEK – 05.08.2024

7.00 – Za ++ Joannę i Mariana Hatów o spokój i radość życia wiecznego – od córek i zięcia

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 06.08.2024 – Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

7.00 – Za ++ rodziców Annę i Henryka, braci: Tadeusza i Marka Pojda

Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 07.08.2024

7.00 – Za + ojca Stefana Żelazo w XXV rocznicę śmierci, + żonę Krystynę i ++ dziadków obu stron

CZWARTEK – 08.08.2024 – Wsp. Św. DOMINIKA, prezbitera

18.00 – Za + Teresę Samol o radość życia wiecznego i + Marię Kropidło

PIĄTEK – 09.08.2024 – Święto Św. TERESY Benedykty od Krzyża / Edyty Stein/, dz. i męcz. Patronki Europy

18.00 – Za ++ sąsiadów: Michała Kołoczek, Józefa Beczała i Piotra Grzegorzek – od rodziny Machulec

SOBOTA – 10.08.2024 – Święto Św. WAWRZYŃCA, diakona i męczennika

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Marii Chlebek z okazji 70 rocznicy urodzin

16.00Msza Św. z wigilii XIX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Ludwika Waleczek we wspomnienie urodzin o radość życia wiecznego

NIEDZIELA – 11.08.2024 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Wiesława Poloczek w V rocznicę śmierci i + żonę Jadwigę

9.30 – Za + Annę Nowożyn i + męża Alojzego

11.00 – Za ++ rodziców Annę i Antoniego Kawa

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.08.2018

JAM JEST CHLEB ŻYCIA.”

Zaspokojenie głodu i innych ludzkich pragnień zawsze jest krótkotrwałe. Kto osiąga cel, czuje niedosyt i dąży do osiągnięcia następnego celu, który znów nie przyniesie upragnionej pełni. Nie może inaczej być, bo jesteśmy stworzeni do rzeczywistości nieprzemijającej. Jej zadatkiem jest chleb życia – Zbawiciel Jezus Chrystus. To On w dzisiejszej liturgii zapewnia nas: „Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Przyszliśmy do Jezusa fizycznie – zbliżmy się do Niego także sercem i pozwólmy Zbawicielowi dokonać w nas przemiany, której w istocie najbardziej pragniemy.

Dzisiejsza kolekta patronacka przeznaczona jest na budowę kościoła w Mikołowie – Kamionce. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

We wtorek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

W środę uczestnicy Pieszej Pielgrzymki z Czechowic-Dziedzic na Jasną Górę będą przechodzić przez naszą parafię i zatrzymają się na odpoczynek przy naszym kościele około godziny 12.50. Chcemy ich powitać i godnie przyjąć. Wraz z Zarządem Osiedla Stara Wieś poczęstujemy ich kiełbasą oraz kawą i herbatą. Zapraszamy chętnych do pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

W piątek obchodzimy Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy.

W sobotę przypada Święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych. O 16.00 będzie Msza św. z wigilii XIX Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na zapłatę za remont schodów przed naszym kościołem.

W niedzielę 18 sierpnia odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Panie, które chcą udać się autokarem na pielgrzymkę zapisują się w zakrystii do soboty. W niedzielę podejmiemy decyzję wyjazdu z naszej parafii, czy też dołączenia do innych. Koszt ok. 40 zł.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców osiedla do udziału w głosowaniu w ramach projektu Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2025 tj . w kategorii „Projekt lokalny” – na wspólne działanie na rzecz mieszkańców Osiedla Stara Wieś i Biblioteki Osiedlowej w Pszczynie. Głosować można przez Internet i za pomocą karty do głosowania w naszym Osiedlowym Centrum Kultury w pomieszczeniu biblioteki w dniach od 6 do 8 sierpnia br. w godzinach od 12.00 do 17.00 i w dniach od 12 do 16 sierpnia w godzinach od 16.00 do 17.00 oraz przed naszym kościołem w niedziele 11 i 18 sierpnia br. po każdej Mszy Świętej. Do głosowania niepotrzebny jest pesel. Głosować może każdy mieszkaniec bez względu na wiek. Wystarczą chęci i dobra wola. Od nas zależy czy otrzymamy środki finansowe na realizację naszego projektu.

W czasie wakacji zachęcam do lektury Pisma Świętego i do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Do 31. numeru „Gościa Niedzielnego” załączamy ulotkę, umożliwiającą wsparcie protestu wobec ograniczania nauczania religii w szkołach, zapowiedzianego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Protest ukazuje się jednocześnie w czterech polskich tygodnikach katolickich.