• „… EFFATHA – OTWÓRZ SIĘ …”

• Ogłoszenia od 14.07.2024 do 21.07.2024

XV Niedziela Zwykła od 14.07. do 21.07.2024 r.

NIEDZIELA – 14.07.2024 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Anielę Koczar we wspomnienie urodzin

9.30 – W pewnej intencji

11.00 – Za + męża Alojzego Janosz w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron i ++ rodzeństwo

Roczek dziecka: Maksymilian Xięski

PONIEDZIAŁEK – 15.07.2024 – Wsp. Św. BONAWENTURY, bp i dK

7.00 – Do Opatrzności Bożej w intencji Brygidy o pomoc Bożą oraz o błogosławieństwo Boże dla rodziny

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 16.07.2024 – Wsp. NMP z Góry Karmel

7.00 – Za + Rozalię Kędzior w 30 dzień po śmierci

Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 17.07.2024

7.00 – W intencji czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wszystkich noszących szkaplerz

CZWARTEK – 18.07.2024 – Wsp. Św. SZYMONA z LIPNICY, prezbitera

18.00 – Za ++ Marię i Józefa Osińskich, córkę Małgorzatę, zięcia Jana, syna Zygmunta i synową oraz dusze opuszczone

PIĄTEK – 19.07.2024

10.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia przy Grocie Matki Bożej z Lourdes prowadzona przez nasz Ośrodek CARITAS Matka Boża Różańcowa

18.00 – Za + Piotra Grzegorzek w 30 dzień po śmierci

SOBOTA –20.07.2024 – Wsp. Bł. CZESŁAWA, prezbitera

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

15.30 – Chrzest dziecka: Antoni Bartosz Kępka

16.00Msza Św. z wigilii XVI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Floriana Skaźnik we wspomnienie urodzin o dar życia wiecznego

NIEDZIELA – 21.07.2024 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Stefana Kraus w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za ++ rodziców Helenę i Pawła Jurczyga

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Barbary i Kamila z okazji 15 rocznicy ślubu

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2024

JEZUS PRZYWOŁAŁ DO SIEBIE DWUNASTU …”.

W dzisiejszej liturgii usłyszymy, że Bóg w Chrystusie wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Przeznaczył nas dla siebie jako synów, z miłości. Gromadząc się na tej Eucharystii w imię Jezusa Chrystusa, otwórzmy się na tę miłość.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na zapłatę za remont schodów przed naszym kościołem. Na prośbę Ks. Abp Adriana zespół charytatywny przed kościołem będzie zbierał ofiary na pomoc w naprawie zniszczeń kilku kościołów, probostw i zabudowań parafialnych po trąbie powietrznej jaka przeszła przez tereny naszej archidiecezji w środę 19 czerwca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek wspominamy NMP z Góry Karmel.

W czwartek przypada wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza św.

W sobotę obchodzimy wspomnienie błogosławionego Czesława, prezbitera. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Na tę Mszę Św. proszę przynieść ze sobą kapliczki. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XVI Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych seniorach. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

W związku ze zbliżającym się wspomnieniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z tej okazji będą wsparciem misjonarzy MIVA POLSKA.

Zarząd Osiedla Stara Wieś i Kępa, Ks. Proboszcz oraz Rada Parafialna zapraszają mieszkańców na Piknik Osiedlowo-Parafialny w dniu 20.07.br. w sobotę od g. 16.00. Bawił nas będzie zespół muzyczny „Bella Musica”, dla dzieci będą dmuchańce i inne atrakcje. Dla wszystkich kawa, ciasto i ciepłe posiłki. Dochód z Pikniku w całości przeznaczony będzie na pomoc dla Bartka Jakubiaka chorującego na SMA, ucznia naszej szkoły. W związku z organizowanym Piknikiem prosimy mężczyzn do pomocy przy ustawianiu sceny i namiotów w piątek o godzinie 17.00. Prosimy także chętnych do prac porządkowych oraz o upieczenie i przyniesienie ciast do salki przy kaplicy w dniu pikniku od g.9.00 do 11.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” wyjaśniamy, czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa.

Wszystkim życzę błogosławionych, radosnych i bezpiecznych wakacji.