• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 07.07.2024 do 14.07.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XIV Niedziela Zwykła od 07.07. do 14.07.2024 r.

  NIEDZIELA – 07.07.2024 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Małgorzatę Kasza w II rocznicę śmierci

  9.30 – Za + Henryka Blaut we wspomnienie urodzin

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Karola z okazji 18 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny

  Chrzest dzieci: Zoja Grażyna Pośpiech

  Henryk Jan Mika

  PONIEDZIAŁEK – 08.07.2024 – Wsp. Św. JANA z DUKLI, prezbitera

  7.00 – Za + Bolesława Matula w XXII rocznicę śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 09.07.2024

  7.00 – ZA PARAFIAN

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 10.07.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – ZA PARAFIAN

  CZWARTEK – 11.07.2024 – Święto Św. BENEDYKTA, opata, patrona Europy

  18.00 – Za + Martę Mika w IV rocznicę śmierci

  PIĄTEK – 12.07.2024 – Wsp. Św. BRUNONA BONIFACEGO z Kwerfurtu, bpa i męcz.

  18.00 – Za + Felicję Cieślak – od Anny Kania z dziećmi

  SOBOTA –13.07.2024 – Wsp. Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – Dzień Fatimski

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  NABOŻEŃSTWO, RÓŻANIEC FATIMSKI– nabożeństwo, procesja ze świecami w plenerze przy grocie

  16.00Msza Św. z wigilii XV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Annę Hildegardę Klaus w XI rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Klaus, Pęciak – od siostrzenicy

  NIEDZIELA – 14.07.2024 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Anielę Koczar we wspomnienie urodzin

  9.30 – W pewnej intencji

  11.00 – Za + męża Alojzego Janosz w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron i ++ rodzeństwo

  Roczek dziecka: Maksymilian Xięski

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2024

  SKĄD ON TO MA ? …”.

  Jezus mieszkańcom swoich rodzinnych stron wydał się zbyt powszedni. Z powodu swojego niedowiarstwa nie doświadczyli mocy Bożej. „Nie mógł tam zdziałać żadnego cudu”- usłyszymy podczas dzisiejszej liturgii słowa. Nam także grozi rutyna w obcowaniu ze świętością i dotyczy to także Eucharystii. Zwróćmy się więc do Jezusa, prosząc Go, aby odnowił w nas świadomość, jak wielkim darem jest Jego bliskość.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem odbywa się Kiermasz Charytatywny – kiermasz ciast i innych rzeczy dla naszego parafianina Mieczysława na kosztowne leczenie i rehabilitację. Obecnie jest w szpitalu, jednoczymy się z Nim w modlitwie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W poniedziałek wspominamy Św. Jana z Dukli, prezbitera.

  W czwartek obchodzimy Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.

  W piątek przypada wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

  W sobotę przypada wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to II sobota miesiąca i Dzień Fatimski dlatego zapraszam wszystkich parafian o godzinie 8.00 na Mszę św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii i na Różaniec Fatimski, nabożeństwo w plenerze przy grocie i procesję z figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła. O godzinie 16.00 Msza św. z wigilii XV Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na zapłatę za remont schodów przed naszym kościołem. Na prośbę Ks. Abp Adriana zespół charytatywny przed kościołem będzie zbierał ofiary na pomoc w naprawie zniszczeń kilku kościołów, probostw i zabudowań parafialnych po trąbie powietrznej jaka przeszła przez tereny naszej archidiecezji w środę 19 czerwca.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś i Kępa, Ks. Proboszcz oraz Rada Parafialna zapraszają mieszkańców na Piknik Osiedlowo-Parafialny w dniu 20.07.br. w sobotę od g. 16.00. Bawił nas będzie zespół muzyczny „Bella Musica”, dla dzieci będą dmuchańce i inne atrakcje. Dla wszystkich kawa, ciasto i ciepłe posiłki. Dochód z Pikniku w całości przeznaczony będzie na pomoc dla Bartka Jakubiaka chorującego na SMA, ucznia naszej szkoły. W związku z organizowanym Piknikiem prosimy mężczyzn do pomocy przy ustawianiu sceny i namiotów w piątek o godzinie 17.00. Prosimy także chętnych do prac porządkowych oraz o upieczenie i przyniesienie ciast do salki przy kaplicy w dniu pikniku od g.9.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

  W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie książek i czasopism katolickich, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz rozmowa na ten temat z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem. Polecamy także kolejny odcinek cyklu wakacyjnego – o sanktuarium w Einsiedeln położonym w szwajcarskich Alpach.

  Wszystkim życzę błogosławionych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

  POWRÓT