• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 30.06.2024 do 07.07.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XIII Niedziela Zwykła od 30.06. do 07.07.2024 r.

  NIEDZIELA – 30.06.2024 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Łucję Machnik i + męża Feliksa

  9.30 – Za + Marię Chudek w XX rocznicę śmierci, ++ męża Antoniego, wnuka Dariusza i synową Bożenę Chudek

  11.00 – Za + Józefa Beczała – od rodziny Olszynka

  PONIEDZIAŁEK – 01.07.2024

  7.00 – ZA PARAFIAN

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 02.07.2024

  7.00 – Za + Rozalię Kędzior – od koleżanek i kolegów syna Piotra z Orlen Oil

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 03.07.2024 – Święto Św. TOMASZA, Apostoła

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ mieszkańców z ulicy Rzepakowej

  CZWARTEK – 04.07.2024 – I czwartek

  18.00 – Za + Gertrudę Wanot w I rocznicę śmierci, + Aleksandra Ćwiąkałę w I rocznicę śmierci i ++ z rodzin: Wanot i Ćwiąkała

  PIĄTEK – 05.07.2024 – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Za + męża Romana Stekla, ++ rodziców obu stron i ++ rodzeństwo

  SOBOTA –06.07.2024 – Wsp. Bł. MARII TERESY Ledóchowskiej, dziewicy – I sobota

  7.45 – Rozważania Pierwszo-sobotnie

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie i łaski potrzebne na dalszą drogę życia w intencji Janiny Skinder z okazji 75 rocznicy urodzin

  16.00 – Msza Św. z wigilii XIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ.

  Za + Różę Kurzyca i ++ rodziców obu stron, ++ z rodzin: Kubis, Kaszok, Hlubek, Pomorski, Figołuszka i Kurzyca

  NIEDZIELA – 07.07.2024 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Małgorzatę Kasza w II rocznicę śmierci

  9.30 – Za + Henryka Blaut we wspomnienie urodzin

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Karola z okazji 18 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny

  Chrzest dzieci: Zoja Grażyna Pośpiech

  Henryk Jan Mika

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024

  NIE BÓJ SIĘ, WIERZ TYLKO …”

  Nie bój się, wierz tylko!” – to wezwanie z czytanego dziś fragmentu Ewangelii Jezus kieruje nie tylko do ojca dziewczynki, którą za chwilę wskrzesi. Zbawiciel prosi każdego z nas niezależnie od tego, co przeżywasz – ufaj, a zobaczysz cud. Podczas tej Eucharystii przedstawmy dobremu Bogu nasze sprawy i pozwólmy Mu działać.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W środę obchodzimy święto Św. Tomasz, Apostoła.

  W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą św.

  W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa. Msza Święta będzie sprawowana o godzinie 18.00.

  W I piątek miesiąca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian.
  O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. popołudniowa.

  W I sobotę miesiąca obchodzimy wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu obchodzone jest święto patronalne Apostolstwa Chorych, wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i odbędzie się Ogólnopolska pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem na Jasną Górę. U nas zapraszam o 7.45 na rozważania pierwszo-sobotnie i na Mszę św. za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XIV Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem odbędzie się Kiermasz Charytatywny – kiermasz ciast dla naszego parafianina Mieczysława. Będzie można jak poprzednio zakupić wypieki , zabawki gadżety i inne. Mieczysław zbiera na kosztowne leczenie i rehabilitację. Jak wiemy choruje na chłoniaka, na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, na układowe zapalenie tkanki łącznej. Nie chcemy zostawić Go bez pomocy. Jednoczymy się z Nim.

  Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę wyjazd z Pszczyny z parkingu Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego 14 lipca br. godzina 6.30. Zapisy pod nr telefonów: 32 210 56 63 i 536 601 452. Koszt w zależności od ilości osób. Informacje w gablotce. Serdecznie zapraszamy.

  W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szukamy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa.

  POWRÓT