• „… EFFATHA – OTWÓRZ SIĘ …”

• Ogłoszenia od 30.06.2024 do 07.07.2024

XIII Niedziela Zwykła od 30.06. do 07.07.2024 r.

NIEDZIELA – 30.06.2024 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Łucję Machnik i + męża Feliksa

9.30 – Za + Marię Chudek w XX rocznicę śmierci, ++ męża Antoniego, wnuka Dariusza i synową Bożenę Chudek

11.00 – Za + Józefa Beczała – od rodziny Olszynka

PONIEDZIAŁEK – 01.07.2024

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 02.07.2024

7.00 – Za + Rozalię Kędzior – od koleżanek i kolegów syna Piotra z Orlen Oil

Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 03.07.2024 – Święto Św. TOMASZA, Apostoła

7.00 – Za ++ mieszkańców z ulicy Rzepakowej

CZWARTEK – 04.07.2024 – I czwartek

18.00 – Za + Gertrudę Wanot w I rocznicę śmierci, + Aleksandra Ćwiąkałę w I rocznicę śmierci i ++ z rodzin: Wanot i Ćwiąkała

PIĄTEK – 05.07.2024 – I piątek

18.00 – Za + męża Romana Stekla, ++ rodziców obu stron i ++ rodzeństwo

SOBOTA –06.07.2024 – Wsp. Bł. MARII TERESY Ledóchowskiej, dziewicy – I sobota

7.45 – Rozważania Pierwszo-sobotnie

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie i łaski potrzebne na dalszą drogę życia w intencji Janiny Skinder z okazji 75 rocznicy urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii XIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ.

Za + Różę Kurzyca i ++ rodziców obu stron, ++ z rodzin: Kubis, Kaszok, Hlubek, Pomorski, Figołuszka i Kurzyca

NIEDZIELA – 07.07.2024 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Małgorzatę Kasza w II rocznicę śmierci

9.30 – Za + Henryka Blaut we wspomnienie urodzin

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Karola z okazji 18 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny

Chrzest dzieci: Zoja Grażyna Pośpiech

Henryk Jan Mika

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024

NIE BÓJ SIĘ, WIERZ TYLKO …”

Nie bój się, wierz tylko!” – to wezwanie z czytanego dziś fragmentu Ewangelii Jezus kieruje nie tylko do ojca dziewczynki, którą za chwilę wskrzesi. Zbawiciel prosi każdego z nas niezależnie od tego, co przeżywasz – ufaj, a zobaczysz cud. Podczas tej Eucharystii przedstawmy dobremu Bogu nasze sprawy i pozwólmy Mu działać.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W środę obchodzimy święto Św. Tomasz, Apostoła.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą św.

W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa. Msza Święta będzie sprawowana o godzinie 18.00.

W I piątek miesiąca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian.
    O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. popołudniowa.

W I sobotę miesiąca obchodzimy wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu obchodzone jest święto patronalne Apostolstwa Chorych, wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i odbędzie się Ogólnopolska pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem na Jasną Górę. U nas zapraszam o 7.45 na rozważania pierwszo-sobotnie i na Mszę św. za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XIV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem odbędzie się Kiermasz Charytatywny – kiermasz ciast dla naszego parafianina Mieczysława. Będzie można jak poprzednio zakupić wypieki , zabawki gadżety i inne. Mieczysław zbiera na kosztowne leczenie i rehabilitację. Jak wiemy choruje na chłoniaka, na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, na układowe zapalenie tkanki łącznej. Nie chcemy zostawić Go bez pomocy. Jednoczymy się z Nim.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę wyjazd z Pszczyny z parkingu Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego 14 lipca br. godzina 6.30. Zapisy pod nr telefonów: 32 210 56 63 i 536 601 452. Koszt w zależności od ilości osób. Informacje w gablotce. Serdecznie zapraszamy.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szukamy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa.