• Ogłoszenia od 09.06.2024 do 16.06.2024

X Niedziela Zwykła od 09.06. do 16.06.2024 r.

NIEDZIELA – 09.06.2024 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Teresę Śleziona w 30 dzień po śmierci

9.30 – Za ++ kolegów z rocznika 1967: Józefa Beczała, Edmunda Kawa, Edwarda Sojka, Jerzego Machnik – od koleżanek i kolegów

11.00 – Za ++ rodziców Klarę i Alfonsa Brauntsch

PONIEDZIAŁEK – 10.06.2024

7.00 – Za ++ Paulinę i Franciszka Machnik

WTOREK – 11.06.2024 – Wsp. ŚW. BARNABY, Apostoła

ŚRODA – 12.06.2024 – wsp. BŁ. Józefa CZEMPIELA i Emila SZRAMKA prezbiterów i towarzyszy męczenników

7.00 – Za + siostrę Zofię Ochudzawa i + bratową Ewę Szewczyk

CZWARTEK – 13.06.2024 – wsp. ŚW. ANTONIEGO z PADWY DZIEŃ FATIMSKI

19.30 – Za ++ Anastazję i Stanisława Blaut

20.15 – NABOŻEŃSTWO DO Matki Bożej Fatimskiej i RÓŻANIEC FATIMSKI– procesja wokół kościoła

PIĄTEK – 14.06.2024 – wsp. BŁ. MICHAŁA KOZALA, biskupa i męczennika

18.00 – Za ++ rodziców Bronisławę i Ludwika Masny, Jadwigę i Norberta Kołodziej

SOBOTA –15.06.2024

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

16.00 – Msza Św. z wigilii XI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + męża i tatę Dariusza Szpek w XI rocznicę śmierci

Roczek dziecka: Julia Wójcik

NIEDZIELA – 16.06.2024 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Teresy Łaskawiec z okazji urodzin

9.30 – Za + siostrę Agatę Brawańską, + ojca Alojzego Skapczyk, ++ z rodzin: Skapczyk i Brawański

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji

Marii i Zbigniewa Niemiec z okazji 55 rocznicy ślubu,

Małgorzaty i Radosława z okazji 20 rocznicy ślubu,

Katarzyny i Piotra z okazji 15 rocznicy ślubu

Chrzest dziecka: Łucja Anna Godziek

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024

MÓWIONO – ODSZEDŁ OD ZMYSŁÓW …”.

Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się i kocha każdego z nas. On uczy, jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem, innymi ludźmi, a nawet przed sobą samym. Pamiętajmy, że Bóg jest większy od naszych grzechów. Podczas Mszy św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Możemy też osobiście w sercach, swoimi słowami, z wiarą zwrócić się do Boga.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ukończenie budowy i wyposażenie kościoła Św. Jana Pawła II /na poligonie/. Dzieci Maryi po każdej Mszy Świętej przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie uczestnictwa dzieci w rekolekcjach wakacyjnych.

W dzisiejszą niedzielę dzieci wczesnokomunijne i komunijne pielgrzymują do katedry w Katowicach.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła.

W środę wspominamy błogosławionych: Józefa Czempiela i Emila Szramka prezbiterów i Towarzyszy, męczenników.

W czwartek przypada Dzień Fatimski, w Kościele wspominamy świętego Antoniego z Padwy. Zapraszam na Mszę Św. o godzinie 19.30 i po Mszy Św. na nabożeństwo i różaniec Fatimski oraz procesję wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i zapalonymi świecami.

W piątek obchodzimy wspomnienie błogosławionego Michał Kozala, biskupa i męczennika. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.

W sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Proszę przynieść ze sobą kapliczki. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XI Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli specjalna, kopertowa przeznaczona będzie na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego.