• Ogłoszenia od 02.06.2024 do 09.06.2024

IX Niedziela Zwykła od 02.06. do 09.06.2024 r.

NIEDZIELA – 02.06.2024 – IX NIEDZIELA ZWYKŁA Oktawa Bożego Ciała

7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Teresy i Henryka Czerwińskich z okazji 40 Rocznicy Ślubu i w intencji Henryka z okazji urodzin

9.30 – Za + Franciszkę i Walentego Pławecki i ++ z rodzin: Skarboń, Pławecki i Słowik

Procesja w Oktawie Bożego Ciała

PONIEDZIAŁEK – 03.06.2024 – Wsp. Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

7.00 – Za + ojca Franciszka Skaźnik w kolejną rocznicę śmierci

WTOREK – 04.06.2024

ŚRODA – 05.06.2024 – Wsp. Świętego BONIFACEGO, bpa i męczennika

7.00 – Za ++ Rudolfa Gołek, ++ rodzeństwo i rodziców obu stron

CZWARTEK – 06.06.2024

18.00 – Za ++ rodziców Eufemię i Konrada Leśnikowskich, 3 córki, zięcia, ++ wnuków i dusze w czyśćcu cierpiące

PIĄTEK – 07.06.2024 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ dziadków Gertrudę i Józefa Kurzydem, Jadwigę i Stanisława Paszek oraz ++ z rodziny Stalski i Koczuba

Nabożeństwo do NSPJ

SOBOTA –08.06.2024 – Wsp. NIEPOKALANEGO SERCA NMP

16.00 – Msza Św. z wigilii X NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ rodziców Annę i Edwarda Pastuszka we wspomnienie urodzin

NIEDZIELA – 09.06.2024 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Teresę Śleziona w 30 dzień po śmierci

9.30 – Za ++ kolegów z rocznika 1967: Józefa Beczała, Edmunda Kawa, Edwarda Sojka, Jerzego Machnik – od koleżanek i kolegów

11.00 – Za ++ rodziców Klarę i Alfonsa Brauntsch

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024

DAJĘ CI MOJE SERCE …”

Bóg dał przykazanie „Dzień święty święcić” nie po to, żeby nam utrudniać życie, ale żeby je uświęcić. Oderwanie się od codziennych zajęć jest darem dla każdego, danym dla zadbania o relacje z Bogiem i bliźnimi. Wdzięczni za ten dar zwróćmy się do Boga, który w tej Eucharystii chce nas czynić podobnymi do Jezusa Chrystusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii i Ukrainie. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek wspominamy Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W środę przypada wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika.

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 18.00 Msza Św. szkolna dla dzieci.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii X Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę dzieci wczesnokomunijne i komunijne pielgrzymują do katedry w Katowicach.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ukończenie budowy i wyposażenie kościoła Św. Jana Pawła II /na poligonie/. Dzieci Maryi po każdej Mszy Świętej przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie uczestnictwa dzieci w rekolekcjach wakacyjnych.

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej oraz o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan, a także kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji.