• „MÓWIONO – ODSZEDŁ
  OD ZMYSŁÓW …”.

 • Ogłoszenia od 26.05.2024 do 02.06.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  Niedziela Uroczystości Trójcy Najświętszej od 26.05. do 02.06.2024 r.

  NIEDZIELA – 26.05.2024 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Dzień Matki i Dziecka

  7.30 – Za ++ rodziców Krystynę i Stefana Żelazo, ++ dziadków obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące

  9.30 – ZA PARAFIAN i w intencji Matek naszej parafii

  11.00 – Za + mamę Zofię Rozmus w I rocznicę śmierci i ++ 2 mężów Pawła i Zdzisława

  Chrzest dziecka: Kaja Bojdoł

  18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce przy ulicy Modrzewiowej

  PONIEDZIAŁEK – 27.05.2024

  7.00 – Za + Augustyna Chrószcz w III rocznicę śmierci, ++ z rodzin:
  Kiecok, Rozmus, Chrószcz i Pękała

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  WTOREK – 28.05.2024

  7.00 – ZA PARAFIAN

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  ŚRODA – 29.05.2024 – Wsp. Św. Urszuli LEDÓCHOWSKIEJ, dziewicy

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – ZA PARAFIAN

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  CZWARTEK – 30.05.2024 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

  7.30 – ZA PARAFIAN i o powołanie do kapłaństwa, życia zakonnego i konsekrowanego

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Św. Jadwigi i Św. Jana Pawła II w intencji dzieci, które w tym roku obchodzą I Rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej

  PROCESJA EUCHARYSTYCZNA

  Po procesji – Za + Tadeusza Walusia w I rocznicę śmierci, + ojca Stefana i wszystkich ++ z pokrewieństwa

  18.00 – NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE i MAJOWE przy Grocie Matki Bożej w plenerze

  PIĄTEK – 31.05.2024 – ŚWIĘTO Nawiedzenia NMP Oktawa Bożego Ciała

  7.00 – ZA PARAFIAN NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ Zofię i Józefa Nesterok o radość życia wiecznego

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE i Procesja w Oktawie Bożego Ciała

  SOBOTA –01.06.2024 – Wsp. Św. Justyna, męcz. – Dzień Dziecka, I – sobota, Oktawa Bożego Ciała

  7.45 – Rozważania Pierwszo-sobotnie

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

  Procesja w Oktawie Bożego Ciała

  16.00 – Msza Św. z wigilii XII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Pawła Gruba we wspomnienie urodzin, + żonę Bronisławę, ++ wnuka Piotra i zięcia Henryka

  NIEDZIELA – 02.06.2024 – IX NIEDZIELA ZWYKŁA Oktawa Bożego Ciała

  7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Teresy i Henryka Czerwińskich z okazji 40 Rocznicy Ślubu i w intencji Henryka z okazji urodzin

  9.30 – Za + Franciszkę i Walentego Pławecki i ++ z rodzin: Skarboń, Pławecki i Słowik

  11.00 – ZA PARAFIAN

  Procesja w Oktawie Bożego Ciała

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  26.05.2024

  CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU!

  Nad każdym z nas wezwano Ojca i Syna, i Ducha Świętego, gdy spłynęła na nas woda chrztu. Niemal każdą modlitwę zaczynamy od wezwania Trójcy Świętej i wielu wierzących w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego rozpoczyna codzienną aktywność. Przed chwilą także, kreśląc na sobie znak krzyża, wypowiedzieliśmy imiona trzech Osób Boskich. Ten gest i te słowa niech nam towarzyszą zawsze, przypominając, że naszym pierwszym powołaniem jest miłość na wzór relacji, jakie panują między Osobami Trójcy. Otwórzmy się na dar Bożej miłości, jaki płynie na nas z tej Eucharystii.

  Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wspieramy i ogarniamy ich naszą modlitwą. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.

  W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godzinie: 7.30, 9.30 w intencji dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. Po tej Mszy św. przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Św. Jadwigi, Rolniczą, Zbożową, Rzepakową i Staromiejską do kościoła. Po procesji będzie Msza Św. Ołtarze będą: 1 przy figurze Świętej Jadwigi przygotowywany przez rodziców dzieci komunijnych przez rodzinę i sąsiadów, 2 przy ul. Rolniczej i Zbożowej przygotowywany przez rodzinę Płatkowski, Waliczek i Janiszewski, 3 przy ulicy Rzepakowej przygotowany przez rodzinę Pala i Kloc oraz sąsiadów, 4 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy Krzyżu przygotowywany przez rodzinę Jarczok i sąsiadów. Dziękuję za podjęcie inicjatywy budowania ołtarzy i pozostałym mieszkańcom za pomoc. Na tę procesję zapraszam także poczty sztandarowe i dzieci do sypania kwiatków i dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Św. Kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona będzie na schody przed kościołem. W tym dniu niech będą wywieszone flagi i przystrojone okna naszych domów nawet tam gdzie nie będzie procesji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach.

  W piątek w ostatni dzień maja od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci i po Mszy św. będzie nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła połączone z ostatnim nabożeństwem majowym.

  W I sobotę w Oktawie Bożego Ciała zapraszam o godzinie 7.45 na rozważania Pierwszo-sobotnie i na Mszę św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. Po Mszy Św. odprawimy Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła. O 16.00 będzie Msza Św. z wigilii IX Niedzieli Zwykłej.

  Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii i Ukrainie.

  W dniach 22-25 czerwca wyrusza z kościoła Wszystkich Świętych w Pszczynie Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. ks. Łukasz Rączka

  =====================================================================

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych.

  POWRÓT