• Ogłoszenia od 19.05.2024 do 26.05.2024

VIII Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 19.05. do 26.05.2024 r.

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.05.2024 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7.30 – Za ++ rodziców Łucję i Pawła Spyra w kolejną rocznicę śmierci, ++ męża Jana, syna Artura

9.30 – Za + Stanisława Larysz w XXX rocznicę śmierci i + żonę Gertrudę

11.00 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ – w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych

15.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy Grocie Matki Bożej z Lourdes

PONIEDZIAŁEK – 20.05.2024 – Święto NMP, MATKI KOŚCIOŁA

7.00 – Za + Małgorzatę Żelazo – od koleżanek Urszuli i Eryki NABOŻEŃSTWO MAJOWE

8.15 – Msza Św. w intencji naszej Szkoły im. Jana Pawła II z okazji Patronalnego Święta

18.00 – Biały Tydzień. Za + Jana Ryt w IV rocznicę śmierci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

WTOREK – 21.05.2024 – Wsp. Św. JANA Nepomucena, prezbitera i męczennika

7.00 – ZA PARAFIAN NABOŻEŃSTWO MAJOWE

8.00 – Biały Tydzień. Pielgrzymko-wycieczka Maków Podhalański – Rabka Zdrój

ŚRODA – 22.05.2024

7.00 – Za + Małgorzatę Kasperczyk oraz ++ Edwarda i Zbigniewa Berlińskich

18.00 – Biały Tydzień. Za + Gustawa Wąchałę – od Eweliny i Daniela Formas

CZWARTEK – 23.05.2024 – Święto JEZUSA CHRYSTUSA Najwyższego i Wiecznego Kapłana

18.00 – Biały Tydzień. Za ++ Zofię i Stefana Walotek w kolejną rocznicę śmierci, ++ zięciów Pawła i Andrzeja oraz wnuka Arkadiusza NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 24.05.2024 – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych

18.00 – Biały Tydzień. Msza św. szkolna. Za ++ Małgorzatę Chudek, jej męża Franciszka i ++ z rodziny NABOŻEŃSTWO MAJOWE

SOBOTA –25.05.2024

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Anny Pieles z okazji 30 rocznicy urodzin

17.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy. Za + Roberta Biela we wspomnienie 100 rocznicy urodzin i + Małgorzatę Biela

NIEDZIELA – 26.05.2024 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Dzień Matki

7.30 – Za ++ rodziców Krystynę i Stefana Żelazo, ++ dziadków obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące

9.30 – ZA PARAFIAN i w intencji Matek naszej parafii

11.00 – Za + mamę Zofię Rozmus w I rocznicę śmierci i ++ 2 mężów Pawła i Zdzisława

Chrzest dziecka: Kaja Bojdoł

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce przy ulicy Modrzewiowej

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.05.2024 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

PRZYBĄDŹ DUCHU STWORZYCIELU … ”

Kiedy apostołowie wyszli z Wieczernika, byli odmienieni. Zadziwili obserwatorów odwagą i wymową zrozumiałą dla każdego. To dzieło Ducha Świętego. On, Trzecia Osoba Trójcy Świętej, działa dziś z taką samą mocą jak wtedy, w dniu Pięćdziesiątnicy. Podczas tej Eucharystii otwórzmy się na tę moc: pozwólmy Mu odmieniać nasz sposób myślenia, widzenia Boga, świata i siebie. Niech zrodzą się w nas Jego owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Dzieci, które przystąpiły w dzisiejszą niedzielę do I Komunii Świętej będą wraz ze swymi rodzinami przeżywały Biały Tydzień uczestnicząc codziennie we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym.

W poniedziałek obchodzimy drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Wszystkie bardzo ważne Uroczystości Kościelne /jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, także Zesłanie Ducha Świętego mają podwójne święto. Dlatego mimo iż jest to dzień pracy dochowajmy tradycji i uświęćmy go przez udział we Mszy św. o godzinie 7.00, 8.15 w intencji naszej Szkoły Podstawowej z okazji patronalnego święta, bądź o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

We wtorek o godzinie 8.00 Dzieci Pierwszokomunijne z opiekunami udają się na pielgrzymkę do Makowa Podhalańskiego i wycieczkę do Rabki Zdrój. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt to 135 zł od osoby w tym przejazd, wstęp do Rabkolandu i korzystanie z parku rozrywki oraz posiłek. Można się jeszcze zapisać.

W środę obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP.

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kapłanach.

W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną

W sobotę o godzinie 8.00 Msza Św. za Parafian i po niej nabożeństwo majowe. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza z wigilii Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się męska pielgrzymka do Matki Bożej Piekarskiej. Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

W sobotę 25 maja o godzinie 14.00 na boisku szkolnym odbędzie się XVII Rodzinny Piknik Starowiejski „Rodzinnie i Wesoło”. Serdecznie zapraszają organizatorzy.

W czwartek 30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.30 w naszym kościele i przejdzie ulicami: Św. Jadwigi, Rolniczą, Zbożową, Rzepakową, Staromiejską i Św. Jadwigi do kościoła. Po zakończeniu procesji będzie sprawowana Msza Św.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów
    a także: dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan i jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.