• Ogłoszenia od 12.05.2024 do 19.05.2024

VII Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 12.05. do 19.05.2024 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.30 – Za + Różę Chlebek w II rocznicę śmierci

9.30 – Za ++ Ludwika i Annę Kokot i ++ z pokrewieństwa

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce przy ulicy Sadowej /koło rozsad/

PONIEDZIAŁEK – 13.05.2024 DZIEŃ FATIMSKI

7.00 – Za + męża Roberta Kliś, ++ rodziców i teściów

NABOŻEŃSTWO MAJOWE, RÓŻANIEC FATIMSKI– procesja wokół kościoła

WTOREK – 14.05.2024 – Święto ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA

7.00 – W pewnej intencji

ŚRODA – 15.05.2024

7.00 – Za ++ siostry: Otylię, Matyldę, Anastazję i Margot

CZWARTEK – 16.05.2024 – Święto ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika

18.00 – Za ++ rodziców Lidię i Piotra Rozmus

PIĄTEK – 17.05.2024

18.00 – Msza Święta szkolna. Za ++ Henryka Jucha, 2 żony Bertę i Anastazję, zięcia Henryka Szromek, ++ 2 Zygmuntów Kapica oraz ++ rodziców obu stron

SOBOTA –18.05.2024

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Rafała Celer z okazji 50 rocznicy urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Za + Stanisława Pyrtek

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.05.2024 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7.30 – Za ++ rodziców Łucję i Pawła Spyra w kolejną rocznicę śmierci, ++ męża Jana, syna Artura

9.30 – Za + Stanisława Larysz w XXX rocznicę śmierci i + żonę Gertrudę

11.00 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ – w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych

15.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy Grocie Matki Bożej z Lourdes

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

PAN JEZUS WNIEBOWSTEPUJE … ”

W liturgii słowa usłyszymy wezwanie Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. Ewangelizacja to testament Chrystusa, dany nam przed wstąpieniem do nieba. Niech nakaz misyjny, który znamy tak dobrze, że często już o nim nie myślimy, na nowo zabrzmi dziś w naszych sercach. Zbawiciel chce nas wyposażać w charyzmaty, które uwiarygodnią nasze głoszenie. Otwórzmy się podczas tej Eucharystii na Jego łaskę, abyśmy się stali Jego świadkami.

Dzisiejsza kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W dzisiaj o godzinie 18.00 zapraszam na nabożeństwo majowe przy kapliczce, przy kapliczce przy ulicy Sadowej / koło rozsad/.

W poniedziałek w Dzień Fatimski obchodzimy wspomnienie NMP z Fatimy. Po Mszy Świętej rano zapraszam na różaniec fatimski, nabożeństwo majowe i procesję wokół kościoła przy zapalonych świecach z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O godzinie 18.00 próba przed Uroczystością I Komunii Św.

We wtorek przypada Święto Świętego Macieja, Apostoła.

W czwartek obchodzimy Święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. O godzinie 15.00 zapraszam rodziców dzieci Pierwszokomunijnych do sprzątania obejścia kościoła.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej. O 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną i na nabożeństwo majowe. O 19.00 próba przed Uroczystością I Komunii Św., a dla dorosłych także okazja do Spowiedzi Świętej.

W sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Proszę przynieść ze sobą kapliczki. O godzinie 10.00 Spowiedź Św. przed I Komunią Św. dla dzieci, a później także dla dorosłych. O 16.00 będzie Msza Św. z wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godzinie 11.00 w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszokomunijna. O godzinie 15.30 zapraszam na nabożeństwo majowe w plenerze przed grotą Matki Bożej z udziałem Dzieci Pierwszokomunijnych. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół.

W przyszłą niedzielę w Katedrze o godzinie 14.00 Eucharystia z udziałem małżonków świętujących swoje jubileusze podczas inauguracji metropolitalnego święta rodzin. Ks. Arcybiskup Adrian serdecznie zaprasza.

W niedzielę 26 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Istnieje możliwość by sobotę 25 maja pod wieczór wyruszyć z parafii Bożego Miłosierdzia rowerami na piekarską pielgrzymkę. Nocleg zarezerwowany w domu pielgrzyma „Nazaret” (130 zł ze śniadaniem/os.). Jeśli ktoś byłby zainteresowany taką formą pielgrzymowania, to proszę się zgłosić. Jest 25 miejsc.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie.